Jūs atrodaties šeit

UROLOĢIJAS KLĪNIKA

PAR KLĪNIKU

Uroloģijas klīnika tika izveidota 2009. gadā, apvienojot līdz tam četras patstāvīgi strādājošas nodaļas - stacionārā “Gaiļezers” un Latvijas Onkoloģijas centrā, tā kļūstot par Latvijā lielāko uroloģiskās palīdzības sniedzēju.

Klīnikas vadītājs ir Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Vilnis Lietuvietis. Pašlaik tajā strādā vairāk nekā 15 Latvijas vadošie urologi, kā arī trīs fizioterapeiti un trīs virsmāsas, kuras vada augsti kvalificētu aprūpes personāla komandu. Klīnikā pašlaik savas praktiskās zināšanas un iemaņas papildina 9 jaunie ārsti rezidenti.

Šo gadu laikā ar milzīgu komandas darbu ir izveidota stabila bāze – šeit notiek gan intensīvs ārstnieciskais darbs, jaunu instrumentu aprobācija, klīnikas speciālisti aktīvi piedalās zinātniski pētnieciskā virziena attīstībā, tiek ieviestas jaunas metodes, mācās jaunā studentu paaudze. Arī pieredzējušie speciālisti turpina papildināt savas zināšanas gan Latvijā, gan pieredzes apmaiņas pasākumos ārvalstīs. Četri no klīnikas ārstiem turpina studijas doktorantūrā.

Runājot par šo gadu laikā paveikto, klīnikas vadītājs Asoc. prof. V. Lietuvietis izceļ vairākus sasniegumus:

„Manuprāt, galvenais ir tas, ka cilvēki ir noticējuši, ka pārmaiņas ir iespējamas gan slimnīcā, gan katram pašam sevī. Esam sākuši veikt laparoskopiskās operācijas pie nieru audzējiem, kas ir šodienas standarts Eiropā. Esam uzsākuši pielietot lāzeri akmeņu skaldīšanā. Pašlaik sasniegtā efektivitāte ir 97-98%, salīdzinot ar iepriekšējām metodēm, kas deva efektivitāti 60 -70% pēc tā saucamā stone free jeb brīvs no akmeņiem koeficienta. Šī metode ir saudzīga,  ievērojami mazāk bojā apkārtējos audus, tas ir sasniegums. Faktiski mēs runājam par endoskopiskās uroloģijas attīstību – ienāk lāzeri un jaunās tehnoloģijas. Šobrīd kopumā medicīna iet uz ar vien mazāku iejaukšanos cilvēka ķermenī, samazinot blaknes un veicinot ātrāku pacienta atveseļošanos. Panākums ir arī sadarbība ar Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku, izveidojot vadlīnijas neatliekamajiem stāvokļiem uroloģijā. Ir attīstījušies pētījumi – gan akadēmiskie pētījumi, gan tā saucamie tirgus sektora, piedalāmies dažāda mēroga konferencēs.”

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā Uroloģijas klīnikas ārsti nodrošina diennakts nealtiekamo palīdzību, kas ir vienīgā vieta Latvijā, kur šāds pakalpojums ir pieejams. 

Vispārīgās uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīniku veido:

Klīnikas speciālisti sniedz ambulatorās konsultācijas stacionāru "Ģaiļezers" un "Latvijas Onkoloģijas centrs" Ambulatorajā daļā.

Gada laikā klīnikas ārsti sniedz vairāk nekā 24 tūkstoši konsultāciju Latvijas un ārvalstu iedzīvotājiem un veic vairāk nekā 2000 uroloģiskās operācija.


Šeit skatāms digitālais žurnāls „Urologs.lv”, kur pieejama plaša informācija ne vien par vīriešu, bet arī sieviešu izplatītākajām uroloģiskajām slimībām un to ārstēšanu. Interneta vietni veidojusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārstu komanda. „Urologs.lv” mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par biežākajām uroloģiskajām kaitēm, veselīga dzīvesveida nozīmi un ārsta urologa lomu veselības aprūpē.

 


Informācija atjaunota: 2016.12.08 - 15:15