Jūs atrodaties šeit

Psihoemocionālā atbalsta centrs pacientiem

Lai sniegtu mērķtiecīgu psihoemocionālu atbalstu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem tūlīt pēc diagnozes uzzināšanas, kā arī ārstēšanas procesa laikā, Latvijas Onkoloģijas centra telpās darbojas Psihoemocionālā atbalsta centrs.

No 2020. gada 2. jūnija Psihoemocionālā atbalsta centrā darbu uzsāks konsultants-fizioterapeits, kas vairākas reizes nedēļā sniegs konsultācijas gan Psihoemocionālā atbalsta kabineta telpās, gan arī dosies uz nodaļām. Konsultanta-fizioterapeita uzdevums būs sniegt pirmo, akūto konsultāciju par to, kā sadzīvot ar ķermenim radītajām izmaiņām.

Ja nepieciešams padoms, kā dzīvot tālāk, uzzinot diagnozi "vēzis", tad  apmeklējiet Psihoemocionālā atbalsta centru. Šeit var ienākt, parunāt un atgūt enerğiju.


Centrs atvērts katru darba dienu no 9.00-17.00. T. 67040830

  • Centrā vienlaikus strādā divi speciālisti konsultanti
  • Pacienti un tuvinieki var nākt uz centru, iepriekš nepierakstījušies
  • Pacienti un tuvinieki var nākt uz centru,arī iepriekš pierakstoties, zvanot pa tālruni 67040830
  • Ja nepieciešams, centra speciālisti konsultanti pēc uzaicinājuma (medicīnas darbinieka, pacienta vai tuvinieka iniciatīva) apmeklē pacientus nodaļās
  • Lai  pieteiktu, vienotos par nodaļu apmeklējumu – 67040830

Svarīgi! Centra darbā tiek ievēroti ikdienas piesardzības pasākumi: distance, roku dezinfekcija, nepieciešamības gadījumā sejas maskas un vienreiz lietojamie halāti.


Psihoemocionālā atbalsta centrā var nokļūt pa Latvijas Onkoloģijas centra galveno ieeju, tālāk jāiet garām garderobei uz priekšu un labajā pusē uz durvīm būs norāde, droši nāciet iekšā.


Attēlā: Psohoemocionālā atbalsta centra komanda

Pacientiem tiek sniegts psihoemocionāls atbalsts  krīzes situācijās, paredzot individuālās psihoterapeitu, psihologu konsultācijas, kā arī četru veidu mākslas terapijas nodarbības. Palīdzību sniedz veselības aprūpes un ārstniecības speciālistu komanda, kas ir savas jomas profesionāļi ar atbilstošu izglītību, zināšanām un pieredzi. Rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās pacientiem un viņu tuviniekiem palīdzēs sociālie darbinieki, uztura specialisti, kā arī dažādu veselības projektu speciālisti. 


Attēlā no kreisās puses: Imants Paeglītis, Gunita Berķe, Inga Metasa, Jānis Eglītis, Maija Romaško Burkevica atklāj jaunizveidoto Psihoemocionālā atbalsta centru Austrumu slimnīcas pacientiem

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: „Lai gan Psihoemocionālā atbalsta centrs sākotnēji tika iecerēts, lai uzlabotu onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitāti, esam gandarīti, ka jau šobrīd palīdzību meklē un saņem daudz plašāks pacientu loks – tie ir cilvēki ar smagām veselības problēmām, kuriem nepieciešama komplicēta palīdzība. Ceram, ka uzsāktā sadarbība veicinās izpratni un iecietību un uzlabos ārstu un pacientu savstarpējo komunikāciju, lai saruna starp ārstu un pacientu būtu cieņpilna. Jāuzsver, ka pacienti palīdzību un padomus Psihoemocionālā atbalsta centrā saņems no darbības jomu profesionāļiem, kas ir ļoti būtiski, jo zinām, ka mūsdienu informatīvajā telpā dažkārt varam atrast „padomus”, kas kaitē ārstniecības procesam nevis to veicina.”


Attēlā: Onkoloģisko pacientu biedrības "Dzīvības koks" vadītāja Gunita Berķe

Gunita Berķe, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” vadītāja: „Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ir izveidots pirmais šāda veida psihoemocionālā atbalsta centrs pacientiem un viņu tuviniekiem. Tāpat centra speciālisti sniegs nepieciešamo atbalstu slimnīcas mediķiem, kas dara savu darbu psiholoģiski un emocionāli sarežģītos apstākļos.”

Profesors Jānis Eglītis, Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijā un ķīmijterapijā, Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs: „Onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitātes uzlabošanā ir svarīgi nodrošināt multidisciplināru pieeju. Būtisks ir psiho-emocionālais un sociālās integrācijas atbalsts, kas ļauj pacientam vieglāk iziet ārstēšanās procesu un vēlāk arī atgriezties ikdienas dzīvē. Šo atbalstu ir svarīgi saņemt no diagnozes uzzināšanas brīža līdz ārstēšanās procesa beigām, un arī turpmāk. Veicinot pacientu līdzestību - uzlabosim ārstēšanas procesu kopumā un esmu pārliecināts – uzlabosies arī ārstēšanas rezultāti.”

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstējas aptuveni 80% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. Kopējais onkoloģisko pacientu skaits, kas saņem ārstniecības pakalpojumus mūsu slimnīcā gada laikā ir vairāk kā 85 000 pacientu. 


Skatīt visas bildes
Informācija atjaunota: 2020.05.28 - 15:23