Neiroloģijas un diagnostikas dienas stacionārs

Neiroloģijas un diagnostikas dienas stacionārā veic ātru un kvalitatīvu izmeklēšanu un ārstēšanu bez rindas un bez nosūtījuma Latvijas un citu valstu iedzīvotājiem.

Dienas stacionārā uzņem pacientus:

• kārtējai veselības pārbaudei;
  • ar dažādas izcelsmes un lokalizācijas sāpēm (galvassāpēm, muguras sāpēm, muskuļu un locītavu sāpēm, nervu sāpēm);
  • ar līdzsvara traucējumiem, reiboni, koordinācijas traucējumiem;
  • ar veģetatīvās nervu sistēmas darbības traucējumiem, piemēram, sirdsklauvēm, elpas trūkumu, svīšanu, drebuļiem, asinsspiediena svārstībām;
  • ar dažādiem kustību traucējumiem;
  • ar jušanas traucējumiem kā, piemēram, tirpšanu rokās un kājās;
  • ar atmiņas, uztveres, koncentrēšanās un miega traucējumiem.

Visi iepriekš minētie simptomi var būt ne tikai neiroloģiskas saslimšanas izpausme, bet arī iekšējo orgānu un endokrīnās sistēmas bojājuma pazīmes.

Dienas stacionārā ir iespēja organizēt jebkura speciālista konsultācijas (endokrinologa, gastroenterologa, terapeita, ķirurga, neiroķirurga, angioķirurga, ginekologa, urologa, okulista, LOR, psihiatra), kā arī neskaidru sarežģītu slimību gadījumos lūgt augsti kvalificētu neiroloģijas speciālistu konsultācijas.

Dienas stacionārā diagnostikā izmanto:

• magnētisko rezonansi,
  • datortomogrāfiju,
  • asinsvadu ultrasonoskopisko izmeklēšanu,
  • elektroencefalogrāfiju,
  • elektromiogrāfiju,
  • ehokardiogrāfiju, veloergometriju, Holtera  monitorēšanu,
  • osteodensitometriju,
  • rentgenoloģiskos izmeklējumus,
  • ultrasonoskopiju iekšējo orgānu izmeklēšanai,
  • fibrogastroskopiju,
  • klīniskās analīzes (asins analīzi, urīna analīzi, hormonālā līmeņa analīzes u.c.).

Paralēli izmeklēšanai dienas stacionārā tiek nodrošināta tūlītēja ārstēšana (injekcijas, i/v infūzijas, blokādes, medikamentoza terapija, fizioterapijas procedūras). Dienas stacionārā ir iespēja veikt nelielas ķirurģiskas operācijas (ādas un zemādas labdabīgu veidojumu ekstirpāciju, karpālā kanāla revīziju). Izrakstoties no nodaļas, pacientam tiek sastādīts turpmākās ārstēšanas un rehabilitācijas plāns.

Diagnostikai un ārstēšanai dienas stacionārā pacienti pavada tikai dienas daļu, tādējādi saglabājot ikdienas aktivitātes mājās vai atsevišķos gadījumos arī darbā. Ja nepieciešams, tiek izrakstīta darba nespējas lapa. Stacionārā iespējams uzturēties 2-vietīgās, 4-vietīgās un 5-vietīgās, kā arī paaugstināta servisa vienvietīgas palātās.

Gada laikā stacionārā palīdzību saņēmuši ap 800 pacientu.

Dienas stacionāra darba laiks: darbadienās no plkst. 8.00 līdz plkst. 16.00, iepriekš saskaņojot iestāšanās laiku pa tālruni 7042988 vai 7042846

Speciālisti:

Dienas stacionāra nodaļas vadītāja: Rūta Ozoliņa, sertificēts ārsts neirologs, specializācija neatliekamajā neiroloģijā

Ārsti: sertificēts ārsts neirologs Sandra Ārmane, specializācija neatliekamajā neiroloģijā

sertificēts ārsts neirologs Ieva Paegle, specializācija neirovaskulāro un neirodeģeneratīvo saslimšanu (agrīni atmiņas traucējumi, Alcheimera slimība u.c) diagnostikā un ārstēšanā.

• Dienas stacionāra kolektīvs
Informācija atjaunota: 2014.03.17 - 13:11