Jūs atrodaties šeit

Grāmatas, publikācijas, bukleti

Krūts vēzis

Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm Latvijā. Risks saslimt ar krūts vēzi ir katrai devītajai sievietei valstī. Saslimšana ar vēzi sākas, kad piena dziedzera šūnas dažādu iemeslu dēļ sāk strauji un nepareizi dalīties, ieaugot blakusesošajos audos un izplatoties ķermenī. Labdabīga audzēja gadījumā arī notiek šūnu vairošanās, bet process ir lokāls, neizplatās uz apkārtējiem audiem, neveido jaunus audzēja perēkļus, metastāzes cilvēka organismā. Labdabīga audzēja augšana parasti notiek lēni. Ir ļoti svarīgi atklāt krūts vēzi savlaicīgi – diagnosticējot to agrīnā stadijā, 90% gadījumu ir iespējams saglabāt krūts dziedzeri un dzīves kvalitāti.

Buklets tapis sadarbībā ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību “Dzīvības koks”

Buklets Krūts vēzis skatāms ŠEIT


INSULTS. Informācija pacientiem un viņu piederīgajiem, 2020.g.

    

Autori: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas ārsti: Prof. Guntis Karelis, Evija Kļaviņa, Madara Mičule, Eva Šankova, Anita Balcerbula, Dina Jeršova, Daina Koziča, Olga Zaiferte, Ilga Ķikule un Rehabilitācijas nodaļas ārste Illa Mihejeva. 

Informatīvais materiāls izveidots ar mērķi vērst insulta pacientu un viņu tuvinieku uzmanību un radīt lielāku izpratni par to, kas ir insults un kā rīkoties gadījumos, kad tas piedzīvots. Informatīvais materiāls sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā ir apkopotas atbildes uz jautājumiem, ko visbiežāk uzdod insulta pacienti un viņu tuvinieki: Kas ir insults, kādas ir insulta sekas, kā var atpazīt insultu, kas notiek tālāk ar akūta insulta pacientu slimnīcā, kā ārstē insultu, kāpēc attīstās insults, kādi ir riska faktori un izpausmes, kā izvairīties no atkārtota insulta, kāda ir dzīve pēc insulta, kā notiek pacienta aprūpe un rehabilitācijas process. Savukārt, otrajā daļā iespējams uzzināt par Latvijā pieejamajām rehabilitācijas iestādēm - kur vērsties gadījumos, kad insults pārciests.

Informatīvā materiāla pirmās daļas pdf versija

Informatīva materiāla otrās daļas pfd versija


Atjaunotās un papildinātās "Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai"; 4. izdevums, 2020.g.

Autori: prof. Aivars Lejnieks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais speciālists internajā medicīnā, Rīgas Stradiņa Universitātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs un Māris Liepiņš, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, ārsts-infektologs, Rīgas Stradiņa Universitātes doktorants.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir sagatavojuši jau ceturto papildināto un atjaunoto grāmatas „Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai” izdevumu, kurā ietverti un apkopoti jaunākie ieteikumi, kas palīdzēs ģimenes ārstiem un dažādu specializāciju ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antimikrobiālos līdzekļus (antibiotikas) pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei.

Grāmatas autori ir pārliecināti, ka tā būs noderīga dažādu specialitāšu ārstiem, kuri varbūt pagaidām nejūtas pietiekami spēcīgi antimikrobiālās terapijas principos.Tāpat Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas eksperti aicina arī plašāku sabiedrību – ikvienu interesentu, iepazīt grāmatas saturu elektroniski, kas ļaus vairot izpratni par to, kādas saslimšanas palīdz ārstēt antibiotikas.

Atjaunotais izdevums ir tapis sadarbībā ar Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.

Grāmata pdf formātā

 


Laimboreliozes diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas paredzētas visu specialitāšu ārstiem, kuri savā praksē sastopas ar pacientiem, kuriem ir aizdomas par laimboreliozi, vai slimība ir apstiprināta. Rekomendācijas var izmantot studenti un rezidenti kā mācību līdzekli. Rekomendāciju mērķis – sniegt publikāciju un citu valstu rekomendāciju apkopojumu par laimboreliozes epidemioloģiju, diagnostiku un ārstēšanu latviešu valodā.

LAIMBORELIOZE Diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas pieaugušajiem 2020

Rekomendāciju izstrādes darba grupas vadītāja ir profesore Baiba Rozentāle, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste.

Darba grupas locekļi:

 • Asociētā profesore Ieva Tolmane, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Aknu slimību nodaļas vadītāja.
 • Docente Agita Jēruma, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” infektoloģe.
 • Docente Jeļena Storoženko, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratorijas vadītāja.
 • Velga Ķūse, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” virsārste.
 • Profesore Indra Zeltiņa, stacionāra “Gaiļezers” Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas virsārste.
 • Monta Madelāne, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
 • Ilze Ekšteina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
 • Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors.
 • Elīna Dimiņa, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Autors: Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija
Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Zinātnes daļas akadēmisko pētījumu speciālistes diētas ārstes Daigas Šantares un PSKUS diētas ārstes, asoc. prof. Lailas Meijas, grāmata “Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanas laikā”. Grāmatā tiek detalizēti iztirzāti veselīga uztura aspekti un sniegtas profesionālas rekomendācijas.

“Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanas laikā”


Ceļvedis pacientiem

"Kas ir priekšdziedzera vēzis? Ļaujiet mums to paskaidrot!"

Tulkojuma adaptācija laviešu valodā:
Asoc.prof. Gunta Purkalne Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja
Asoc.prof. Vilnis Lietuvietis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un Onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs


Klajā nākusi pirmā grāmata latviešu valodā par medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem ar politraumu – „Politraumas aprūpe daudzprofilu stacionārā. Starptautisku vadlīniju apskats” Austrumu slimnīcas Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas vadītāja, profesora Guntara Pupeļa redakcijā.

„Politraumu aprūpe ir ļoti sarežģīta medicīnas joma, kur izšķirošā nozīme ir laika faktoram. Ārstam bieži ir ļoti maz laika, lai atpazītu dzīvību apdraudošu traumu un sniegtu vienīgo pareizo, dzīvību glābjošo palīdzību,” stāsta ķirurgs Guntars Pupelis. „Politrauma vienmēr ir saistīta ar īpašu spriedzi, ko izjūt gan cietušais, gan ārsti. Kad ieved pacientu ar smagu politraumu, tas ikreiz ir īpašs pārbaudījums pat vispieredzējušākajiem ārstiem, jo prasa ļoti lielu koncentrēšanos uz darbu un labu darba organizāciju. Tāpēc pasaulē ir izveidotas vadlīnijas jeb rekomendācijas, kas paredz, kā šādos brīžos ir jārīkojas.”

Biežākie politraumas iemesli ir ceļu satiksmes negadījumi (aptuveni 65%), kritieni no augstuma (21%), kritieni pa trepēm (7%), kā arī kritieni, braucot ar divriteni, kautiņi, smaguma uzkrišana un saduršana, liecina Austrumu slimnīcas apkopotā informācija. Slimnīcā ir sniegta palīdzība arī bruņoto spēku karavīriem, kuri guvuši politraumu mācību laikā, un ārsti ir gatavi to sniegt arī reālu militāru konfliktu gadījumā.

Pašlaik Austrumu slimnīca ir vienīgā iestāde Latvijā, kur 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā pieejami visi speciālisti, kuri var būt nepieciešami pacienta ar politraumu glābšanai un aprūpei. Politraumas gadījumā vienmēr tiek iesaistīta multidisciplināra ārstu komanda, kuras kodolu veido pieredzējis ķirurgs, anesteziologs, reanimatologs un traumatologs ortopēds. Atkarībā no traumu lokalizācijas un smaguma pakāpes tiek piesaistīti arī citi speciālisti, piemēram, intensīvās terapijas speciālists, neiroķirurgs, mikroķirurgs, torakālais ķirurgs, radiologs vai ginekologs.


Atjaunotās un papildinātās "Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai"; 3. izdevums, 2016.g.

Autori: prof. Aivars Lejnieks, infektologs Māris Liepiņš

Antibakteriālā terapija ir viena no būtiskākajām medikamentozajām ārstēšanas metodēm, tomēr tās adekvāta lietošana nav tik vienkārša un viegla. Ar pareizu un savlaicīgi izvēlētu un precīzi lietotu medikamentu (antibiotiķi) bieži ir iespējams izārstēt daudzas baktēriju izraisītas slimības, vai arī neļaut akūtai slimībai pāriet hroniskā formā. Būtiskākais izstrādāto rekomendāciju mērķis ir pievērst uzmanību antibakteriālās ārstēšanas nepieciešamībai katrā konkrētā gadījumā un iespējami ilgāk aizkavēt panrezistences perioda iestāšanos.

Autori cer, šis izdevums kalpos par vērtīgu palīgu ārstiem, lemjot par antibakteriālās terapijas piemērošanu saviem pacientiem.
Atjaunotais izdevums ir tapis sadarbībā ar Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.


Brošūra "Saki vēzim nē! Praktiski padomi".

Tēmas:

 • "Kā nenokavēt vēža diagnozi" autors prof. Dace Baltiņa
 • "Uzturs aizsardzībai pret vēzi" autors Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras docente Laila Meija

Brošūra ir praktisks ceļvedis ikvienam, kurš vēlas sevi pasargāt no vēža, gan ievērojot veselīgu uzturu, gan rūpīgi sekojot līdzi savam veselības stāvoklim. Tajā vienkāršā un saprotamā valodā izstāstīts, kas ir vēzis, kā atpazīt tā simptomus un kā rīkoties gadījumos, kad ir aizdomas par onkoloģisku slimību. Brošūra izdota sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un Roche Latvija SIA.

Brošūras elektroniskā versija skatāma ŠEIT


Grāmata "Klīniskā medicīna" Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenā speciālista akad. Aivara Lejnieka redakcijā (pirmā grāmata).

Tēmas:

 • Sirds un asinsvadu sistēma un ar to saistītās slimības;
 • Elpošanas sistēma un ar to saistītās slimības;
 • Nieru slimības;
 • Asinsrades sistēma un ar to saistītās biežākās slimības.


Grāmata "Klīniskā medicīna" Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenā speciālista akad. Aivara Lejnieka redakcijā (otrā grāmata).

Tēmas:

 • Iekšējās sekrēcijas dziedzeri un ar tiem saistītās slimības;
 • Gremošanas orgānu sistēma un ar to saistītās slimības;
 • Aknu slimības;
 • Klīniskās radioloģijas principi.


Grāmata "Klīniskā medicīna" Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenā speciālista akad. Aivara Lejnieka redakcijā (trešā grāmata).

Tēmas:

 • Klīniskā imunoloģija;
 • Muskuļu un skeleta sistēma un ar to saistītās slimības;
 • Sirds audzēji un traumatiski sirds bojājumi;
 • Laboratoriskā diagnostika.


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģijas galvenā speciālista asoc. prof. Alvila Krama grāmata „Ilgstoša skābekļa terapija”.


Prof. Daces Baltiņas grāmata "Jums ir krūts vēzis? Parunāsim par to!"


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģijas un dzemdniecības galvnenās speciālistes prof. Daces Rezebergas grāmata "Gribu būt māmiņa".

 


Dr. Anitas Slokenbergas un dr. Dainas Zepas grāmata gerontoloģijā "Vecums. Liktenis. Izaicinājums. Dāvana".


Grāmata "Retās slimības" Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenā speciālista akad. Aivara Lejnieka redakcijā.

 


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pētnieki regulāri prezentē savus darbus Latvijas un starptautiskās zinātniskās konferencēs, publicē darba rezultātus Latvijas un starptautiskos zinātniskos izdevumos.

Zinātniskās institūcijas darbinieku starptautiski citējamās publikācijas (2006.-2015. gads).

1                 Alfaleh, F.Z., Nugrahini, N., Matičič, M., Tolmane, I.,..., Rozentale, B.,...,"Strategies to manage hepatitis C virus infection disease burden - Volume 3",2015,"Journal of Viral Hepatitis"
2                 Amal, H., Leja, M., Funka, K., Skapars, R., Sivins, A., Ancans, G., Liepniece-Karele, I., Kikuste, I., Lasina, I., Haick, H.,"Detection of precancerous gastric lesions and gastric cancer through exhaled breath",  2015, "Gut"
3                 Balta, A., Miglne, E., Logina, I., Viksna, A., Millers, A.,"History of Academic Neurology in Latvia",  2015, "Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
4                 Bauskenieks, M., Pole, I., Skenders, G., Jansone, I., Broka, L., Nodieva, A., Ozere, I., Kalvisa, A., Ranka, R., Baumanis, V.,"Genotypic and phenotypic characteristics of aminoglycoside-resistant Mycobacterium tuberculosis isolates in Latvia",2015,"Diagnostic Microbiology and Infectious Disease"
5                 Bentley-Lewis, R., Aguilar, D.,..., Konrade, I., Pirags, V.,...,"Rationale, design, and baseline characteristics in Evaluation of LIXisenatide in Acute Coronary Syndrome, a long-term cardiovascular end point trial of lixisenatide versus placebo",2015,"American Heart Journal"
6                 Bērziņa, G., Vētra, A., Sunnerhagen, K.S.,"A comparison of stroke rehabilitation data from two national cohorts",2015,"Acta Neurologica Scandinavica"
7                 Daugule, I., Ruskule, A., Moisejevs, G., Rudzite, D., Jonaitis, L., Janciauskas, D., Kiudelis, G., Kupcinskas, L., Leja, M.,"Long-term dynamics of gastric biomarkers after eradication of Helicobacter pylori infection", 2015,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
8                 Kakurina, N., Kadisa, A., Lejnieks, A., Mikazane, H., Kozireva, S., Murovska, M.,"Use of exploratory factor analysis to ascertain the correlation between the activities of rheumatoid arthritis and infection by human parvovirus B19",2015,"Medicina (Lithuania)"
9                 Konrade, I., Kalere, I., Tonne, I.,"Brief Notes on the 29th Congress of the Federation of the International Danube Symposia on Diabetes Mellitus and the 9th Congress of the Central European Diabetes Association (26-28 June 2014, Jurmala, Latvia)!",2015,"Diabetes, Stoffwechsel und Herz"
10                 Krams, I., Kecko, S., Kangassalo, K., Moore, F.R., Jankevics, E., Inashkina, I., Krama, T., Lietuvietis, V., Meija, L., Rantala, M.J.,"Effects of food quality on trade-offs among growth, immunity and survival in the greater wax moth Galleria mellonella",2015,"Insect Science"
11                 Krilaviciute, A., Heiss, J.A., Leja, M., Kupcinskas, J., Haick, H., Brenner, H.,"Detection of cancer through exhaled breath: A systematic review",2015,"Oncotarget"
12                 Kupcinskas, J., Gyvyte, U., Bruzaite, I., Leja, M., Kupcinskaite-Noreikiene, R., Pauzas, H., Tamelis, A., Jonaitis, L., Skieceviciene, J., Kiudelis, G.,"Common genetic variants of PSCA, MUC1 and PLCE1 genes are not associated with colorectal cancer",2015,"Asian Pacific Journal of Cancer Prevention"
13                 Kurbatova, E.V., Cegielski, J.P., Lienhardt, C., ..., Riekstina, V., ...,"Sputum culture conversion as a prognostic marker for end-of-treatment outcome in patients with multidrug-resistant tuberculosis: A secondary analysis of data from two observational cohort studies",2015,"The Lancet Respiratory Medicine"
14                 Liakina, V., Hamid, S., Tanaka, J.,...,Jeruma, A.,..., Rozentale, B.,... ,Tolmane, I.,...,Historical epidemiology of hepatitis C virus (HCV) in select countries - Volume 3",2015,"Journal of Viral Hepatitis"
15                 Lihachev, A., Derjabo, A., Ferulova, I., Lange, M., Lihacova, I., Spigulis, J.,"Autofluorescence imaging of basal cell carcinoma by smartphone RGB camera",2015,"Journal of Biomedical Optics"
16                 Mansfeld, M., Skrahina, A., Shepherd, L.,..., Rozentale, B., Zeltina, I., Janushkevich, I.,..., "Major differences in organization and availability of health care and medicines for HIV/TB coinfected patients across Europe",2015,"HIV Medicine"
17                 Massard, C., Penttinen, H.M., Vjaters, E., Bono, P., Lietuvietis, V., Tammela, T.L., Vuorela, A., Nykänen, P., Pohjanjousi, P., Snapir, A., Fizazi, K.,"Pharmacokinetics, Antitumor Activity, and Safety of ODM-201 in Patients with Chemotherapy-naive Metastatic Castration-resistant Prostate Cancer: An Open-label Phase 1 Study",2015,"European Urology"
18                 Meija, L., Krams, I., Cauce, V., Samaletdin, A., Söderholm, P., Meija, R., Larmane, L., Lejnieks, A., Lietuvietis, V., Adlercreutz, H.,"Alkylresorcinol metabolites in urine and plasma as potential biomarkers of rye and wheat fiber consumption in prostate cancer patients and controls", 2015, "Nutrition and Cancer"
19                 Mekša, L., Karelis, G., Vainšteine, L., Svilpe, S., Gulbe, G., Gudreniece, A., Kalniną, J.,"Brief Cognitive Monitoring in Multiple Sclerosis Patients in Latvia",2015,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
20                 Podlekareva, D., Grint, D., Karpov, I.,..., Rozentale, B., Zeltina, I.,...,"Changing utilization of Stavudine (d4T) in HIV-positive people in 2006-2013 in the EuroSIDA study",2015,"HIV Medicine"
21                 Pupelis, G., Fokin, V., Zeiza, K., Kazaka, I., Pereca, J., Skuja, V., Boka, V.,"Ultrasound-Assisted Focused Open Necrosectomy in the Treatment of Necrotizing Pancreatitis",2015,"Journal of the Pancreas"
22                 Rivkina, A., Kholodyuk, I.H., Murovska, M., Soloveichika, M., Lejniece, S.,"Peripheral blood lymphocyte phenotype of ZAP-70+ and ZAP-70- Patients with B-cell chronic lymphocytic leukaemia", 2015, "Experimental Oncology"
23                 Roja, I., Roja, Z., Kalkis, H.,"Team learning and self-management for video display terminal employees with chronic neck-shoulders pain",2015,"Agronomy Research"
24                 Sadovska, L., Eglitis, J., Line, A.,"Extracellular vesicles as biomarkers and therapeutic targets in breast cancer",2015,"Anticancer Research"
25                 Santare, D., Kojalo, I., Huttunen, T., Rikacovs, S., Rucevskis, P., Boka, V., Leja, M.,"Improving uptake of screening for colorectal cancer: A study on invitation strategies and different test kit use", 2015, "European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
26                 Sartelli, M., Abu-Zidan, F.M., Ansaloni, L.,..., Plaudis, H.,...,"The role of the open abdomen procedure in managing severe abdominal sepsis: WSES position paper",2015,"World Journal of Emergency Surgery"
27                 Shehada, N., Brönstrup, G., Funka, K., Christiansen, S., Leja, M., Haick, H.,"Ultrasensitive silicon nanowire for real-world gas sensing: Noninvasive diagnosis of cancer from breath volatolome", 2015,"Nano Letters"
28                 Sibley, A., Han, K.H., Abourached, A.,..., Jeruma, A.,..., Rozentale, B.,..., "The present and future disease burden of hepatitis C virus infections with today's treatment paradigm - Volume 3", 2015, "Journal of Viral Hepatitis"
29                 Sokolovska, J., Isajevs, S., Rostoka, E., Sjakste, T., Trapiņa, I., Ošiņa, K., Paramonova, N., Sjakste, N.,"Changes in glucose transporter expression and nitric oxide production are associated with liver injury in diabetes",2015,"Cell Biochemistry and Function"
30                 Srebnijs, A., Isajevs, S., Eglitis, J., Krumiņš, V., Berziņš, J., Vikmanis, U.,"Distribution and clinicopathological features of breast cancer histological subtypes in Latvia",2015,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
31                 Suna, N., Lazdne, M., Karelis, G., Vitols, E.,"Awareness f Sudden Unexpected Death in Epilepsy among Neurologists in Latvia",2015,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
32                 Uusküla, A., Reile, R., Rezeberga, D., Karnite, A., Logminiene, Z., Padaiga, Ž., Nygard, M.,"The prevalence of genital warts in the Baltic countries: Findings from national cross-sectional surveys in Estonia, Latvia and Lithuania",2015,"Sexually Transmitted Infections"
33                 Vainšteine, L., Kostiks, A., Karelis, G., Keniną, V., Zlobina, N., Kruminą, A.,"First Experience and the Effectiveness of Immunomodulating Treatment in Inflammatory Demyelinating CNS Diseases: Analysis of Nine Patients",2015,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
34                 Valciņa, O., Pūle, D., Lucenko, I., Krastiņa, D., Šteingolde, Ž., Krūmiņa, A., Bērziņš, A., "Legionella pneumophila seropositivity-associated factors in latvian blood donors", 2015, "International Journal of Environmental Research and Public Health"
35                 Abols, A., Ducena, K., Zayakin, P., Silina, K., Kalnina, Z., Sadovska, L., Tars, J., Vilmanis, J., Narbuts, Z., Eglitis, J., Pirags, V., Line, A.,"Survey of autoantibody responses against tumor-associated antigens in thyroid cancer",2014,"Cancer Biomarkers"
36                 Balmativola, D., Marchiò, C., Maule, M.,..., Liepniece-Karele, I.,...,"Pathological non-response to chemotherapy in a neoadjuvant setting of breast cancer: an inter-institutional study", 2014, "Breast Cancer Research and Treatment"
37                 Bastos, M.L., Hussain, H., Weyer, K.,..., Riekstina, V.,...,"Treatment outcomes of patients with multidrug-resistant and extensively drug-resistant tuberculosis according to drug susceptibility testing to first- and second-line drugs: An individual patient data meta-analysis",2014,"Clinical Infectious Diseases"
38                 Beitnere, U., Dzirkale, Z., Isajevs, S., Rumaks, J., Svirskis, S., Klusa, V.,"Carnitine congener mildronate protects against stress - and haloperidol-induced impairment in memory and brain protein expression in rats", 2014,"European Journal of Pharmacology"
39                 Bornschein, J., Leja, M., Kupcinskas, J., Link, A., Weaver, J., Rugge, M., Malfertheiner, P., "Molecular diagnostics in gastric cancer",2014,"Frontiers in Bioscience - Landmark"
40                 Cserni, G., Vörös, A., Liepniece-Karele, I.,..., "Distribution pattern of the Ki67 labelling index in breast cancer and its implications for choosing cut-off values",2014,"Breast"
41                 D'Ambrosio, L., Dara, M., Tadolini, M.,..., Riekstina, V.,...,"Tuberculosis elimination: Theory and practice in Europe",2014,"European Respiratory Journal"
42                 Davies, J.R., Field, S., Randerson-Moor, J.,..., Donina, S.,...,"An inherited variant in the gene coding for vitamin D-binding protein and survival from cutaneous melanoma: A BioGenoMEL study",2014,"Pigment Cell and Melanoma Research"
43                 Derovs, A., Pokrotnieks, J., Derova, J., Danilans, A., Pukitis, A., Dombure, P., Leiniece, S., Zeltina Indra,"Current opinion on the management of iron deficiency anaemia in gastrointestinal diseases",2014, "Eksp Klin Gastroenterol."
44                 de Vries, G., Aldridge, R.W., Caylã, J.A.,..., Riekstina, V.,...,"Epidemiology of tuberculosis in big cities of the European union and European economic area countries",2014,"Eurosurveillance"
45                 Donders, G.G., Zodzika, J., Rezeberga, D.,"Treatment of bacterial vaginosis: What we have and what we miss",2014,"Expert Opinion on Pharmacotherapy"
46                 Frentz, D., Van De Vijver, D., Abecasis, A.,..., Kolupajeva, T.,...,"Patterns of transmitted HIV drug resistance in Europe vary by risk group",2014,"PLoS ONE"
47                 Isajevs, S., Liepniece-Karele, I., Janciauskas, D., Moisejevs, G., Funka, K., Kikuste, I., Vanags, A., Tolmanis, I., Leja, M.,"The effect of incisura angularis biopsy sampling on the assessment of gastritis stage",2014,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
48                 Isajevs, S., Liepniece-Karele, I., Janciauskas, D., Moisejevs, G., Putnins, V., Funka, K., Kikuste, I., Vanags, A., Tolmanis, I., Leja, M.,"Gastritis staging: Interobserver agreement by applying OLGA and OLGIM systems",2014,"Virchows Archiv"
49                 Ivanova, L., Zandberga, E., Siliņa, K., Kalniņa, Z., Ābols, A., Endzeliņš, E., Vendina, I., Romanchikova, N., Hegmane, A., Trapencieris, P., Eglītis, J., Linē, A.,"Prognostic relevance of carbonic anhydrase IX expression is distinct in various subtypes of breast cancer and its silencing suppresses self-renewal capacity of breast cancer cells",2014,"Cancer Chemotherapy and Pharmacology"
50                 Kazanceva, A., Groma, V., Smane, L., Kornevs, E., Teibe, U.,"Proliferative potential in benign mixed salivary gland tumors and its value in primary and recurrent neoplasms.",2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
51                 Kikuste, I., Stirna, D., Liepniece-Karele, I., Leja, M., Dinis-Ribeiro, M.,"The accuracy of flexible spectral imaging colour enhancement for the diagnosis of gastric intestinal metaplasia: Do we still need histology to select individuals at risk for adenocarcinoma?",2014,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
52                 Konrade, I., Kalere, I., Strele, I., Makrecka-Kuka, M., Jekabsone, A., Tetere, E., Veisa, V., Gavars, D., Rezeberga, D., Pi¯rags, V., Lejnieks, A., Dambrova, M.,"Iodine deficiency during pregnancy: A national cross-sectional survey in Latvia",2014,"Public Health Nutrition"
53                 Konrade, I., Neimane, L., Makrecka, M., Strele, I., Liepinsh, E., Lejnieks, A., Vevere, P., Gruntmanis, U., Pirags, V., Dambrova, M.,"A cross-sectional survey of urinary iodine status in Latvia",2014,"Medicina (Lithuania)"
54                 Kornevs, E., Tars, J., Bigestans, A., Lauskis, G.,"Treatment of parotid gland tumors in Latvian Oncological Center.",2005,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
55                 Krams, I., Kecko, S., Kangassalo, K., Moore, F.R., Jankevics, E., Inashkina, I., Krama, T., Lietuvietis, V., Meija, L., Rantala, M.J.,"Effects of food quality on trade-offs among growth, immunity and survival in the greater wax moth Galleria mellonella",2014,"Insect Science"
56                 Krams, I.A., Skrinda, I., Kecko, S., Moore, F.R., Krama, T., Kaasik, A., Meija, L., Lietuvietis, V., Rantala, M.J.,"Body height affects the strength of immune response in young men, but not young women",2014,"Scientific Reports"
57                 Krassas, G.E., Pontikides, N., Tziomalos, K.,..., Pirags, V., Konrade, I.,...,"Selenium status in patients with autoimmune and non-autoimmune thyroid diseases from four European countries",2014,"Expert Review of Endocrinology and Metabolism"
58                 Kunze, U., Aspöck, H., Atkinson, B.,..., Karelis, G.,...,"Tick-borne encephalitis - A notifiable disease, a review after one year: Report of the 16th annual meeting of the international scientific working group on tick-borne encephalitis (ISW-TBE)",2014,"Ticks and Tick-borne Diseases"
59                 Kupcinskas, J., Bruzaite, I., Juzenas, S., Gyvyte, U., Jonaitis, L., Kiudelis, G., Skieceviciene, J., Leja, M., Pauzas, H., Tamelis, A., Pavalkis, D., Kupcinskas, L.,"Lack of association between miR-27a, miR-146a, miR-196a-2, miR-492 and miR-608 gene polymorphisms and colorectal cancer", 2014, "Scientific Reports"
60                 Kupcinskas, J., Leja, M.,"Management of Helicobacter pylori-related diseases in the Baltic States",2014,"Digestive Diseases"
61                 Kupcinskas, J., Wex, T., Link, A., Bartuseviciute, R., Dedelaite, M., Kevalaite, G., Leja, M., Skieceviciene, J., Kiudelis, G., Jonaitis, L., Kupcinskas, L., Malfertheiner, P.,"PSCA and MUC1 gene polymorphisms are linked with gastric cancer and pre-malignant gastric conditions",2014,"Anticancer Research"
62                 Kupcinskas, J., Wex, T., Link, A., Leja, M., Bruzaite, I., Steponaitiene, R., Juzenas, S., Gyvyte, U., Ivanauskas, A., Ancans, G., Petrenkiene, V., Skieceviciene, J., Kupcinskas, L., Malfertheiner, P.,"Gene polymorphisms of micrornas in helicobacter pylori-induced high risk atrophic gastritis and gastric cancer",2014,"PLoS ONE"
63                 Leja, M., Lapina, S., Polaka, I., Rudzite, D., Vilkoite, I., Daugule, I., Belkovets, A., Pimanov, S., Makarenko, J., Tolmanis, I., Lejnieks, A., Boka, V., Rumba-Rozenfelde, I., Vikmanis, U.,"Pepsinogen testing for evaluation of the success of Helicobacter pylori eradication at 4 weeks after completion of therapy",2014,"Medicina (Lithuania)"
64                 Makarova, E., Górnaś, P., Konrade, I., Tirzite, D., Cirule, H., Gulbe, A., Pugajeva, I., Seglina, D., Dambrova, M.,"Acute anti-hyperglycaemic effects of an unripe apple preparation containing phlorizin in healthy volunteers: A preliminary study",2014,"Journal of the Science of Food and Agriculture"
65                 Pasechnikov, V., Chukov, S., Fedorov, E., Kikuste, I., Leja, M.,"Gastric cancer: Prevention, screening and early diagnosis",2014,"World Journal of Gastroenterology"
66                 Piekuse, L., Kreile, M., Zarina, A., Steinberga, Z., Sondore, V., Keiss, J., Lace, B., Krumina, A.,"Association between inherited monogenic liver disorders and chronic hepatitis C",2014,"World Journal of Hepatology"
67                 Piekuse, L., Lace, B., Kreile, M., Sadovska, L., Kempa, I., Daneberga, Z., Mičule, I., Sondore, V., Keiss, J., Krumina, A.,"Impact of the genes UGT1A1, GSTT1, GSTM1, GSTA1, GSTP1 and NAT2 on acute alcohol-toxic hepatitis",2014,"Central European Journal of Biology"
68                 Podlekareva, D.N., Panteleev, A.M., Grint, D., Post, F.A., Miro, J.M., Bruyand, M., Furrer, H., Obel, N., Girardi, E., Vasilenko, A., Losso, M.H., Arenas-Pinto, A., Caylá, J., Rakhmanova, A., Zeltina, I., Werlinrud, A.M., Lundgren, J.D., Mocroft, A., Kirk, O.,"Short- and long-term mortality and causes of death in HIV/tuberculosis patients in Europe",2014,"European Respiratory Journal"
69                 Post, F.A., Grint, D., Werlinrud, A.M., Panteleev, A., Riekstina, V., Malashenkov, E.A., Skrahina, A., Duiculescu, D., Podlekareva, D., Karpov, I., Bondarenko, V., Chentsova, N., Lundgren, J., Mocroft, A., Kirk, O., Miro, J.M.,"Multi-drug-resistant tuberculosis in HIV positive patients in Eastern Europe", 2014, "Journal of Infection"
70                 Pupelis, G., Drozdova, N., Mukans, M., Malbrain, M.L.,"Serum procalcitonin is a sensitive marker for septic shock and mortality in secondary peritonitis",2014,"Anaesthesiology intensive therapy"
71                 Pupelis, G., Plaudis, H., Zeiza, K., Drozdova, N., Mukans, M., Boka, V.,"Oral feeding in necrotizing pancreatitis",2014,"Acta Chirurgica Belgica"
72                 Skrinda, I., Krama, T., Kecko, S., Moore, F.R., Kaasik, A., Meija, L., Lietuvietis, V., Rantala, M.J., Krams, I.,"Body height, immunity, facial and vocal attractiveness in young men", 2014, "Naturwissenschaften"
73                 Stepens, A., Groma, V., Skuja, S., Platkajis, A., Aldiņš, P., Ekšteina, I., Martiņsone, I., Bricis, R., Donaghy, M.,"The outcome of the movement disorder in methcathinone abusers: Clinical, MRI and manganesemia changes, and neuropathology",2014,"European Journal of Neurology"
74                 Tihomirova, L., Vaivade, I., Fokina, O., Peculis, R., Mandrika, I., Sinicka, O., Stengrevics, A., Krilova, A., Keire, G., Petrevics, J., Eglitis, J., Timofejevs, M., Leja, M.,"BRCA1 gene-related hereditary susceptibility to breast and ovarian cancer in Latvia",2014,"Advances in Medical Sciences"
75                 Tolmane, I., Apanavičiene, D.A., Keišs, J., Černušenko, A.,"Components of metabolic syndrome in Latvian patients with nonalcoholic fatty liver disease",2014,"Gastroenterologia Polska"
76                 Uusküla, A., Reile, R., Rezeberga, D., Karnite, A., Logminiene, Z., Padaiga, Ž., Nygård, M.,"The prevalence of genital warts in the Baltic countries: Findings from national cross-sectional surveys in Estonia, Latvia and Lithuania",2014,"Sexually Transmitted Infections"
77                 Vilks, A., Ozols, D., Boka, V., Murovska, M., Mamaia, B.,"[Outcomes of surgical correction of congenital tibia pseudarthrosis depending on the activation of HHV-6/HHV-7 viral infection in a child with neurofibromatosis type-1].",2014,"Anesteziologiia i reanimatologiia"
78                 Vilks, A., Rasa, S., Doniņa, S., Murovska, M., Mamaja, B.,"Potential effect of two different anaesthesia techniques on the activation of hhv-6 and hhv-7 infection in relation to changes in total lymphocyte count and peripheral immune cell distribution after prolonged microvascular free flap surgery",2014,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
79                 Zodzika, J., Rezeberga, D., Donders, G., Vedmedovska, N., Vasina, O., Pundure, I., Bite, R., Pavlova, Z., Zile, O.,"Composition of vaginal microflora in relation to vaginal pH and wet mount diagnostic tests in the first trimester of pregnancy",2014,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
80                 Balmativola, D., Marchiò, C., Maule, M.,..., Liepniece-Karele, I.,...,"Pathological non-response to chemotherapy in a neoadjuvant setting of breast cancer: an inter-institutional study", 2014, "Breast Cancer Research and Treatment"
81                 Amal, H., Leja, M., Broza, Y. Y., Tisch, U., Funka, K., Liepniece-Karele, I.,..., Haick, H. (2013). Geographical variation in the exhaled volatile organic compounds. Journal of Breath Research
82                 Azarjana, K., Ozola, A., Ruklisa, D., Cema, I., Rivosh, A., Azaryan, A., & Pjanova, D. (2013). Melanoma epidemiology, prognosis and trends in Latvia. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology
83                 Berzina, A., Azarjana, K., Cema, I., Pjanova, D., & Rivosh, A. (2011). Prognostic factors and epidemiological characteristics of cutaneous and mucosal head and neck melanoma. Stomatologija / Issued by Public Institution "Odontologijos Studija" ... [Et Al.]
84                 Berzina, N., Markovs, J., Dizhbite, T., Apsite, M., Vasilyeva, S., Basova, N.,..., Isajevs, S. (2013). Oxidative stress and innate immunity status in chickens exposed to high dose of ascorbic acid. Cell Biochemistry and Function
85                 Bundred, N., Gardovskis, J., Jaskiewicz, J., Eglitis, J., Paramonov, V., McCormack, P.,...,Dixon, J. M. (2013). Evaluation of the pharmacodynamics and pharmacokinetics of the PARP inhibitor olaparib: A phase i multicentre trial in patients scheduled for elective breast cancer surgery. Investigational New Drugs
86                 Dambrova, M., Skapare-Makarova, E., Konrade, I., Pugovics, O., Grinberga, S., Tirzite, D.,..., Liepins, E. (2013). Meldonium decreases the diet-increased plasma levels of trimethylamine n-oxide, a metabolite associated with atherosclerosis. Journal of Clinical Pharmacology
87                 Derjabo, A. D., Cema, I., Lihacova, I., & Derjabo, L. (2013). 980nm laser for difficult-to-treat basal cell carcinoma. Paper presented at the Progress in Biomedical Optics and Imaging - Proceedings of SPIE
88                 Griškjans, Z., Derjabo, A., & Cema, I. (2013). 5-aminolevulinic acid based photodynamic therapy for basal cell carcinoma: A 10-years follow-up study. Stomatologija / Issued by Public Institution "Odontologijos Studija" ...[Et Al.]
89                 Ivanovs, I., Mihelsons, M., & Boka, V. (2012). Stress response to surgery and possible ways of its correction. Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences
90                 Kikuste, I., Marques-Pereira, R., Monteiro-Soares, M., Pimentel-Nunes, P., Areia, M., Leja, M., & Dinis-Ribeiro, M. (2013). Systematic review of the diagnosis of gastric premalignant conditions and neoplasia with high-resolution endoscopic technologies. Scandinavian Journal of Gastroenterology
91                 Klusa, V., Muceniece, R., Isajevs, S., Isajeva, D., Beitnere, U., Mandrika, I.,...,Vinters, H. V. (2013). Mildronate enhances learning/memory and changes hippocampal protein expression in trained rats. Pharmacology Biochemistry and Behavior
92                 Kurbatova, E. V., Gammino, V. M., Bayona, J., Becerra, M., Danilovitz, M., Falzon, D.,..., Reikstina, V.,...,Cegielski, J. P. (2011). Frequency and type of microbiological monitoring of multidrug-resistant tuberculosis treatment. International Journal of Tuberculosis and Lung Disease
93                 Kurbatova, E. V., Taylor, A., Gammino, V. M., Bayona, J., Becerra, M., Danilovitz, M.,..., Reikstina, V.,...,Cegielski, J. P. (2012). Predictors of poor outcomes among patients treated for multidrug-resistant tuberculosis at DOTS-plus projects. Tuberculosis
94                 Kurbatova, E., Gammino, V. M., Bayona, J., Becerra, M. C., Danilovitz, M., Falzon, D.,..., Reikstina, V., ... Cegielski, J. P. (2012). Predictors of sputum culture conversion among patients treated for multidrug-resistant tuberculosis. International Journal of Tuberculosis and Lung Disease
95                 Leja, M., Funka, K., Janciauskas, D., Putnins, V., Ruskule, A., Kikuste, I.,...,Vikmanis, U. (2013). Interobserver variation in assessment of gastric premalignant lesions: Higher agreement for intestinal metaplasia than for atrophy. European Journal of Gastroenterology and Hepatology
96                 Leja, M., Liu, H., & Haick, H. (2013). Breath testing: The future for digestive cancer detection. Expert Review of Gastroenterology and Hepatology
97                 Maver, P. J., Seme, K., Korać, T., Dimitrov, G., Döbrossy, L., Engele, L.,...,Poljak, M. (2013). Cervical cancer screening practices in central and eastern europe in 2012. Acta Dermatovenerologica Alpina, Pannonica Et Adriatica
98                 Meija, L., Cauce, V., Siksna, I., Joffe, R., Ignace, G., Bobere, N., Lejnieks, A.,..., Adlercreutz, H. (2013). Consumption of the whole-grain rye bread and progression of prostate cancer. Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences
99                 Meija, L., Samaletdin, A., Koskela, A., Lejnieks, A., Lietuvietis, V., & Adlercreutz, H. (2013). Alkylresorcinols in Latvian and finnish breads. International Journal of Food Sciences and Nutrition
100                 Meija, L., Söderholm, P., Samaletdin, A., Ignace, G., Siksna, I., Joffe, R., Lejnieks, A.,..., Adlercreutz, H. (2013). Dietary intake and major sources of plant lignans in Latvian men and women. International Journal of Food Sciences and Nutrition
101                 Miller, T. L., Cirule, A., Wilson, F. A., Holtz, T. H., Riekstina, V., Cain, K. P.,...,Leimane, V. (2013). The value of effective public tuberculosis treatment: An analysis of opportunity costs associated with multidrug resistant tuberculosis in Latvia. Cost Effectiveness and Resource Allocation
102                 Ozola, A., Azarjana, K., Doniņa, S., Proboka, G., Mandrika, I., Petrovska, R., Čema, I., Heisele, O., Eņģele, L., Štreinerte, B., Pjanova, D. (2013). Melanoma risk associated with MC1R gene variants in Latvia and the functional analysis of rare variants. Cancer Genetics
103                 Park, W., Hrycaj, P., Jeka, S., Kovalenko, V., Lysenko, G., Miranda, P., Mikazane H.,...,Braun, J. (2013). A randomised, double-blind, multicentre, parallel-group, prospective study comparing the pharmacokinetics, safety, and efficacy of CT-P13 and innovator infliximab in patients with ankylosing spondylitis: The PLANETAS study. Annals of the Rheumatic Diseases
104                 Peculis, R., Konrade, I., Skapare, E., Fridmanis, D., Nikitina-Zake, L., Lejnieks, A., ..., Klovins, J. (2013). Identification of glyoxalase 1 polymorphisms associated with enzyme activity. Gene
105                 Plakhins, G., Irmejs, A., Gardovskis, A., Subatniece, S., Liepniece-Karele, I., Purkalne, G.,..., Gardovskis, J. (2013). Underestimated survival predictions of the prognostic tools adjuvant! online and PREDICT in BRCA1-associated breast cancer patients. Familial Cancer
106                 Podlekareva, D. N., Grint, D., Post, F. A., Mocroft, A., Panteleev, A. M., Miller, R. F.,..., Reikstina, V.,...,Toibaro, J. J. (2013). Health care index score and risk of death following tuberculosis diagnosis in HIV-positive patients. International Journal of Tuberculosis and Lung Disease
107                 Pupelis G, Vanags I. Mortality after surgery in Europe. Lancet. 2013
108                 Reste, J., Eglite, M., Rubine, A., Cirule, J., Zubkova, G., Zvagule, T., & Vanadzins, I. (2013). Musculoskeletal disorders caused by physical overload: The situation in Latvia. Paper presented at the WIT Transactions on Biomedicine and Health
109                 Skapare, E., Konrade, I., Liepinsh, E., Strele, I., Makrecka, M., Bierhaus, A.,...,Dambrova, M. (2013). Association of reduced glyoxalase 1 activity and painful peripheral diabetic neuropathy in type 1 and 2 diabetes mellitus patients. Journal of Diabetes and its Complications
110                 Skieceviciene, J., Kiudelis, G., Ellinghaus, E., Balschun, T., Jonaitis, L.V., Zvirbliene, A., Denapiene, G., Leja, M.,...,Franke, A. (2013). Replication study of ulcerative colitis risk loci in a Lithuanian Latvian case control sample. Inflammatory Bowel Diseases
111                 Stepens, A., Groma, V., Skuja, S., Platkajis, A., Aldiņš, P., Ekšteina, I.,...,Donaghy, M. (2013). The outcome of the movement disorder in methcathinone abusers: Clinical, MRI and manganesemia changes, and neuropathology. European Journal of Neurology
112                 Sultanova, A., Chistjakovs, M., Chapenko, S., Donina, S., & Murovska, M. (2013). Possible interference of human betaherpesviruses-6 and - 7 in gastrointestinal cancer development. Experimental Oncology
113                 Vasaraudze, I., Rezeberga, D., Lejnieks, A., & Erts, R. (2013). Serum haemoglobin and ferritin levels among fertile age LNG IUS users in I.Vasaraudze's private clinic ltd., Latvia. Giornale Italiano Di Ostetricia e Ginecologia
114                 Veinalde, R., Ozola, A., Azarjana, K., Molven, A., Akslen, L. A., Doniņa, S., Proboka, G., Čema, I., Baginskis, A., Pjanova, D. (2013). Analysis of Latvian familial melanoma patients shows novel variants in the noncoding regions of CDKN2A and that the CDK4 mutation R24H is a founder mutation. Melanoma Research
115                 Xu, Z. -., Broza, Y. Y., Ionsecu, R., Tisch, U., Ding, L., Liu, H.,..., Leja, M. Haick, H. (2013). A nanomaterial-based breath test for distinguishing gastric cancer from benign gastric conditions. British Journal of Cancer
116                 Zayakin, P., Ancans, G., Siliaņa, K., Meistere, I., Kalniņa, Z., Andrejeva, D.,...,Leja, M., Line, A. (2013). Tumor-associated autoantibody signature for the early detection of gastric cancer. International Journal of Cancer
117                 Zodzika, J., Rezeberga, D., Donders, G., Vedmedovska, N., Vasina, O., Pundure, I.,...,Melngaile, O. (2013). Impact of vaginal ascorbic acid on abnormal vaginal microflora. Archives of Gynecology and Obstetrics
118                 Ahuja, S. D., Ashkin, D., Avendano, M., Banerjee, R., Bauer, M., Bayona, J. N.,...,Riekstina, V.,...,Yim, J. -. (2012). Multidrug resistant pulmonary tuberculosis treatment regimens and patient outcomes: An individual patient data meta-analysis of 9,153 patients. PLoS Medicine
119                 Auslands, K., Apškalne, D., Bicans, K., Ozols, R., Ozoliņš, H.,"Postoperative survival in patients with multiple brain metastases", 2012,"Medicina (Lithuania)"
120                 Azarjana, K., Ozola, A., Ruklisa, D., Cema, I., Rivosh, A., Azaryan, A., Pjanova, D.,"Melanoma epidemiology, prognosis and trends in Latvia", 2012,"Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology"
121                 Balode, D., Skar, H., Mild, M., Kolupajeva, T., Ferdats, A., Rozentale, B., Leitner, T., Albert, J.,"Phylogenetic analysis of the Latvian HIV-1 epidemic", 2012,"AIDS Research and Human Retroviruses"
122                 Bieza, A., Krumina, G.,"Magnetic resonance study on fractional anisotropy and neuronal metabolite ratios in peritumoral area of cerebral gliomas", 2012,"Medicina (Lithuania)"
123                 Chapenko, S., Krumina, A., Logina, I., Rasa, S., Chistjakovs, M., Sultanova, A., Viksna, L., Murovska, M.,"Association of active human herpesvirus-6, -7 and parvovirus B19 infection with clinical outcomes in patients with myalgic encephalomyelitis/chronic fatigue syndrome", 2012,"Advances in Virology",2012
124                 Chapenko, S., Trociukas, I., Donina, S., Chistyakov, M., Sultanova, A., Gravelsina, S., Lejniece, S., Murovska, M.,"Relationship between beta-herpesviruses reactivation and development of complications after autologous peripheral blood stem cell transplantation", 2012, "Journal of Medical Virology"
125                 Erglis, A., Dzerve, V., Pahomova-Strautiņa, J., Narbute, I., Jegere, S., Mintale, I., Ligere, R., Apinis, P., Lejnieks, A., Misiņa, D., Rozenbergs, A.,"A population-based cross-sectional study of cardiovascular risk factor in Latvia", 2012,"Medicina (Lithuania)"
126                 Isajevs, S., Strazda, G., Kopeika, U., Taivans, I.,"Different patterns of lung sirtuin expression in smokers with and without chronic obstructive pulmonary disease", 2012,"Medicina (Lithuania)"
127                 Karelis, G., Bormane, A., Logina, I., Lucenko, I., Suna, N., Krumina, A., Donaghy, M.,"Tick-borne encephalitis in Latvia 1973-2009: Epidemiology, clinical features and sequelae", 2012,"European Journal of Neurology"
128                 Konrade, I., Dambrova, M., Makrecka, M., Neimane, L., Strele, I., Liepinsh, E., Lejnieks, A., Vevere, P., Gruntmanis, U., Pirags, V.,"Seasonal iodine deficiency in Latvian school children", 2012, "Thyroid"
129                 Kovalchuka, L., Eglite, J., Lucenko, I., Zalite, M., Viksna, L., Krumia, A.,"Associations of HLA DR and DQ molecules with Lyme borreliosis in Latvian patients", 2012,"BMC Research Notes"
130                 Krisjane, Z., Urtane, I., Krumina, G., Neimane, L., Ragovska, I.,"The prevalence of TMJ osteoarthritis in asymptomatic patients with dentofacial deformities: A cone-beam CT study", 2012,"International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery"
131                 Ķisis, K., Krieviņš, D., Naškoviča, K., Gediņš, M., Šavlovskis, J., Ezite, N., Lietuvietis, E., Zariņš, K.,"Quality of life after endovascular abdominal aortic aneurysm repair: Nellix sac-anchoring endoprosthesis versus open surgery", 2012,"Medicina (Lithuania)"
132                 Leja, M., Cine, E., Rudzite, D., Vilkoite, I., Huttunen, T., Daugule, I., Rumba-Rozenfelde, I., Pimanov, S., Liepniece-Karele, I., Pahomova, J., Purmalis, K., Eglitis, J., Pirags, V., Dzerve, V., Erglis, A.,"Prevalence of Helicobacter pylori infection and atrophic gastritis in Latvia", 2012,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
133                 Leja, M., Wex, T., Malfertheiner, P.,"Markers for gastric cancer premalignant lesions: Where do we go?", 2012,"Digestive Diseases"
134                 Liepa, Z., Auslands, K., Apskalne, D., Ozols, R.,"Initial experience with using frameless image-guided radiosurgery for the treatment of brain metastases", 2012,"Experimental Oncology"
135                 Liepinsh, E., Skapare, E., Vavers, E., Konrade, I., Strele, I., Grinberga, S., Pugovics, O., Dambrova, M.,"High l-carnitine concentrations do not prevent late diabetic complications in type 1 and 2 diabetic patients", 2012,"Nutrition Research"
136                 Macuks, R., Baidekalna, I., Donina, S.,"An ovarian cancer malignancy risk index composed of HE4, CA125, ultrasonographic score, and menopausal status: Use in differentiation of ovarian cancers and benign lesions", 2012, "Tumor Biology"
137                 Macuks, R., Baidekalna, I., Donina, S.,"Urinary concentrations of human epidydimis secretory protein 4 (He4) in the diagnosis of ovarian cancer: A case-control study", 2012,"Asian Pacific Journal of Cancer Prevention"
138                 Plaudis H, Rudzats A, Melberga L, Kazaka I, Suba O, Pupelis G. Abdominal negative-pressure therapy: a new method in countering abdominal compartment and peritonitis - prospective study and critical review of literature. Ann Intensive  peritonitis - prospective study and critical review of literature. Ann Intensive Care. 2012
139                 Plaudis, H., Pupelis, G., Zeiza, K., Boka, V.,"Early low volume oral synbiotic/prebiotic supplemented enteral stimulation of the gut in patients with severe acute pancreatitis : A prospective feasibility study", 2012,"Acta Chirurgica Belgica"
140                 Pupelis G, Plaudis H, Zeiza K, Drozdova N, Mukans M, Kazaka I. Early continuous veno-venous haemofiltration in the management of severe acute pancreatitis complicated with intra-abdominal hypertension: retrospective review of 10 years' experience. Ann Intensive Care. 2012
141                 Pupelis, G., Fokin, V., Zeiza, K., Plaudis, H., Suhova, A., Drozdova, N., Boka, V.,"Focused open necrosectomy in necrotizing pancreatitis", 2012,"HPB"
142                 Radovica, I., Inashkina, I., Smeltere, L., Vitols, E., Jankevics, E.,"Screening of 10 SNPs of LINGO1 gene in patients with essential tremor in the Latvian population", 2012,"Parkinsonism and Related Disorders"
143                 Rumaks, J., Pupure, J., Svirskis, S., Isajevs, S., Duburs, G., Kalvinsh, I., Klusa, V.,"Search for stroke-protecting agents in endothelin-1-induced ischemic stroke model in rats", 2012,"Medicina (Lithuania)"
144                 Skapare, E., Konrade, I., Liepinsh, E., Makrecka, M., Zvejniece, L., Svalbe, B., Vilskersts, R., Dambrova, M.,"Glyoxalase 1 and glyoxalase 2 activities in blood and neuronal tissue samples from experimental animal models of obesity and type 2 diabetes mellitus", 2012,"Journal of Physiological Sciences"
145                 Slezins, J., Keris, V., Bricis, R., Millers, A., Valeinis, E., Stukens, J., Minibajeva, O.,"Preliminary results of randomized controlled study on decompressive craniectomy in treatment of malignant middle cerebral artery stroke", 2012,"Medicina (Lithuania)"
146                 Sokolovska, J., Isajevs, S., Sugoka, O., Sharipova, J., Paramonova, N., Isajeva, D., Rostoka, E., Sjakste, T., Kalvinsh, I., Sjakste, N.,"Comparison of the effects of glibenclamide on metabolic parameters, GLUT1 expression, and liver injury in rats with severe and mild streptozotocin-induced diabetes mellitus", 2012,"Medicina (Lithuania)"
147                 Stankevica, J., Macuks, R., Baidekalna, I., Donina, S.,"Midline involvement as a risk factor for vulvar cancer recurrence", 2012,"Asian Pacific Journal of Cancer Prevention"
148                 Tolmane I, Rozentale B, Keiss J, Ivancenko L, Subnikova N, Reinholde Z, Kozlovska I, Sumlaninova N, Laivacuma S, Simanis R. Interleukin 28B Gene Polymorphism and Association with Chronic Hepatitis C Therapy Results in Hepat Res Treat. 2012.
149                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Zodzika, J., Donders, G.G.G.,"Adaptive changes in the splenic artery and left portal vein in fetal growth restriction", 2012,"Journal of Ultrasound in Medicine"
150                 Vidmane-Ozola, I., Boka, V., Tsunskis, E., Leǐnietse, S., Rivkina, A., Kalnin'sh, I.,"[Experience of laparoscopy application in the treatment of the patients, suffering hematological diseases in Latvia].", 2012,"Klinichna khirurhiia / Ministerstvo okhorony zdorov'ia Ukraïny, Naukove tovarystvo khirurhiv Ukraïny"
151                 Vidmane-Ozola, I., Boka, V., Tsunskis, E., Leǐnietse, S., Rivkina, A., Kalnin'sh, I.,"[The laparoscopic splenectomy in patients with hypersplenism, caused by liver cirrhosis].", 2012, "Khirurgiia"
152                 Vidzis, A., Cema, I., Brinkmane, A., Krasta, I., Broka, K.,"Quantity and quality analysis of dental prosthodontics among retirement age residents from nursing homes in different regions of Latvia and retirement age patients from dental clinic in Riga.", 2012,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
153                 Berzina, A., Azarjana, K., Cema, I., Pjanova, D., Rivosh, A.,"Prognostic factors and epidemiological characteristics of cutaneous and mucosal head and neck melanoma.", 2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
154                 Daugule, I., Sudraba, A., Chiu, H.-M., Funka, K., Ivanauskas, A., Janciauskas, D., Jonaitis, L., Kiudelis, G., Tolmanis, I., Vanags, A., Lin, J.-T., Kupcinskas, L., Leja, M.,"Gastric plasma biomarkers and Operative Link for Gastritis Assessment gastritis stage", 2011,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
155                 Donders, G.G.G., Bellen, G., Rezeberga, D.,"Aerobic vaginitis in pregnancy", 2011,"BJOG: An International Journal of Obstetrics and Gynaecology"
156                 Franckeviča, I., Kleina, R., Voika, O.,"Originally misdiagnosed rhabdoid tumour of the kidney. a case report and differential diagnosis", 2011,"Polish Journal of Pathology"
157                 Isajevs, S., Isajeva, D., Beitnere, U., Jansone, B., Kalvinsh, I., Klusa, V.,"Mildronate as a regulator of protein expression in a rat model of Parkinson's disease", 2011,"Medicina"
158                 Isajevs, S., Taivans, I., Svirina, D., Strazda, G., Kopeika, U.,"Patterns of inflammatory responses in large and small airways in smokers with and without chronic obstructive pulmonary disease", 2011,"Respiration"
159                 Kazanceva, A., Groma, V., Smane, L., Kornevs, E., Teibe, U.,"Proliferative potential in benign mixed salivary gland tumors and its value in primary and recurrent neoplasms.", 2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
160                 Krumina, G.,"Other dementias.", 2011,"Neuroradiology",53 Suppl 1
161                 Kupcinskas, J., Wex, T., Bornschein, J., Selgrad, M., Leja, M., Juozaityte, E., Kiudelis, G., Jonaitis, L., Malfertheiner, P.,"Lack of association between gene polymorphisms of Angiotensin converting enzyme, Nod-like receptor 1, Toll-like receptor 4, FAS/FASL and the presence of Helicobacter pylori-induced premalignant gastric lesions and gastric cancer in Caucasians", 2011,"BMC Medical Genetics"
162                 Kurbatova, E.V., Gammino, V.M., Bayona, J., Becerra, M., Danilovitz, M., Falzon, D., Gelmanova, I., Keshavjee, S., Leimane, V., Mitnick, C.D., Quelapio, M.I.D., Riekstina, V., Taylor, A., Viiklepp, P., Zignol, M., Cegielski, J.P.,"Frequency and type of microbiological monitoring of multidrug-resistant tuberculosis treatment", 2011,"International Journal of Tuberculosis and Lung Disease"
163                 Leja, M., Kojalo, U., Frickauss, G., Bandere, B., Gavars, D., Boka, V.,"Changing patterns of serological testing for celiac disease in Latvia", 2011,"Journal of Gastrointestinal and Liver Diseases"
164                 Leja, M., Kupcinskas, L., Funka, K., Sudraba, A., Jonaitis, L., Ivanauskas, A., Janciauskas, D., Kuidelis, G., Chiu, H.M., Lin, J.T.,"Value of gastrin-17 in detecting antral atrophy", 2011,"Advances in Medical Sciences"
165                 Lejniece, S., Murovska, M., Chapenko, S., Breikša, B., Jaunmuktane, Z., Feldmane, L., Ziediòa, I., Gomez-Roman, J., Garcia-Cabeza, M., Lejnieks, A.,"Progressive multifocal leukoencephalopathy following fludarabine treatment in a chronic lymphocytic leukemia patient", 2011,"Experimental Oncology"
166                 Liepinsh, E., Konrade, I., Skapare, E., Pugovics, O., Grinberga, S., Kuka, J., Kalvinsh, I., Dambrova, M.,"Mildronate treatment alters γ-butyrobetaine and l -carnitine concentrations in healthy volunteers", 2011,"Journal of Pharmacy and Pharmacology"
167                 Macuks, R., Baidekalna, Donina, S.,"Comparison of different ovarian cancer detection algorithms", 2011,"European Journal of Gynaecological Oncology"
168                 Macuks, R., Baidekalna, Donina, S.,"Diagnostic test for ovarian cancer composed of ovarian cancer symptom index, menopausal status and ovarian cancer antigen CA125", 2011,"European Journal of Gynaecological Oncology"
169                 Macuks, R., Baidekalna, I., Avdejeva, A., Gritcina, J., Donina, S.,"Comparison of two novel biomarker panels in ovarian cancer diagnosis for patients with a pelvic mass", 2011,"European journal of Clinical and Medical Oncology"
170                 Martins, K., Lahiri, A., Pupelis, G.,"Surgical treatment of neurogenic thoracic outlet syndrome secondary to the clavicle haematogenic subacute osteomyelitis.", 2011,"Hand surgery : an international journal devoted to hand and upper limb surgery and related research : journal of the Asia-Pacific Federation of Societies for Surgery of the Hand"
171                 Mihailova, A., Mikazane, H., Klovins, J., Nikitina-Zake, L.,"Association of protein tyrosine phosphatase non-receptor 22 (PTPN22) rs2476601 and Kruppel-like factor 12 (KLF12) rs1324913 single nucleotide polymorphisms with rheumatoid arthritis in a Latvian population", 2011,"Scandinavian Journal of Rheumatology"
172                 Mihailova, A., Mikažane, H., Kloviņs, J., Ņikitina-Zaķe, L.,"Interleukin 18 gene promoter polymorphisms in Latvian patients with rheumatoid arthritis [Interleikīna 18 gēna promotera polimorfismi Latvijas slimniekiem ar reimatoīdo artrītu]", 2011,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
173                 Nora-Krukle, Z., Chapenko, S., Logina, I., Millers, A., Platkajis, A., Murovska, M.,"Human herpesvirus 6 and 7 reactivation and disease activity in multiple sclerosis", 2011,"Medicina"
174                 Ozola, B., Slaidina, A., Laurina, L., Soboleva, U., Lejnieks, A.,"The influence of bone mineral density and body mass index on resorption of edentulous jaws.", 2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
175                 Podewils, L.J., Holtz, T., Riekstina, V., Skripconoka, V., Zarovska, E., Kirvelaite, G., Kreigere, E., Leimane, V.,"Impact of malnutrition on clinical presentation, clinical course, and mortality in MDR-TB patients", 2011,"Epidemiology and Infection"
176                 Rivkina, A., Vitols, G., Murovska, M., Lejniece, S.,"Identifying the stage of new CLL patients using TK, ZAP-70, CD38 levels", 2011,"Experimental Oncology"
177                 Rozentale, B., Bormane, A., Perevoščikovs, J., Lucenko, I., Brila, A.,"Increase of cases of legionellosis in Latvia, 2011",2011,"Eurosurveillance"
178                 Siliņa, K., Zayakin, P., Kalniņa, Z., Ivanova, L., Meistere, I., Endzeliņš, E., Abols, A., Stengrevics, A., Leja, M., Ducena, K., Kozirovskis, V., Line, A.,"Sperm-associated antigens as targets for cancer immunotherapy: Expression pattern and humoral immune response in cancer patients",2011,"Journal of Immunotherapy"
179                 Skapare, E., Riekstina, U., Liepinsh, E., Konrade, I., Makrecka, M., Maurina, B., Dambrova, M.,"Flow cytometric analysis of glyoxalase-1 expression in human leukocytes", 2011,"Cell Biochemistry and Function"
180                 Slaidina, A., Soboleva, U., Daukste, I., Zvaigzne, A., Lejnieks, A.,"Postmenopausal osteoporosis and tooth loss.", 2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
181                 Sokolovska, J., Isajevs, S., Sugoka, O., Sharipova, J., Lauberte, L., Svirina, D., Rostoka, E., Sjakste, T., Kalvinsh, I., Sjakste, N.,"Correction of glycaemia and GLUT1 level by mildronate in rat streptozotocin diabetes mellitus model", 2011,"Cell Biochemistry and Function"
182                 Stukena, I., Apanavičiene, D.A., Bahs, G., Kalvelis, A., Dzerve, V., Ansmite, B., Kalejs, O., Lejnieks, A.,"Blood pressure control in treated hypertensive patients in daily practice of Latvian family physicians", 2011, "Medicina"
183                 Sudraba, A., Daugule, I., Rudzite, D., Funka, K., Tolmanis, I., Engstrand, L., Janciauskas, D., Jonaitis, L., Kiudelis, G., Kupcinskas, L., Ivanauskas, A., Leja, M.,"Performance of routine Helicobacter pylori tests in patients with atrophic gastritis", 2011,"Journal of Gastrointestinal and Liver Diseases"
184                 Šķenders, Ģ., Holtz, T.H., Riekstina, V., Leimane, V.,"Implementation of the INNO-LiPA Rif.TB® line-probe assay in rapid detection of multidrug-resistant tuberculosis in Latvia", 2011,"International Journal of Tuberculosis and Lung Disease"
185                 Tolmane, I., Rozentale, B., Keiss, J., Arsa, F., Brigis, G., Zvaigzne, A.,"The prevalence of viral hepatitis C in Latvia: A population-based study", 2011,"Medicina"
186                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Melderis, I., Donders, G.G.,"Microscopic lesions of placenta and Doppler velocimetry related to fetal growth restriction.", 2011,"Archives of gynecology and obstetrics"
187                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Melderis, I., Donders, G.G.G.,"Placental pathology in fetal growth restriction", 2011,"European Journal of Obstetrics Gynecology and Reproductive Biology"
188                 Vidzis, A., Cema, I., Krasta, I., Brinkmane, A., Kalnins, I.,"Evaluation of oral health status of retirement-age population in Latvia.", 2011,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
189                 Zodzika, J., Rezeberga, D., Jermakova, I., Vasina, O., Vedmedovska, N., Donders, G.,"Factors related to elevated vaginal pH in the first trimester of pregnancy", 2011,"Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica"
190                 Balode, D., Westman, M., Kolupajeva, T., Rozentale, B., Albert, J.,"Low prevalence of transmitted drug resistance among newly diagnosed HIV-1 patients in Latvia", 2010,"Journal of Medical Virology"
191                 Bloss, E., Kukša, L., Holtz, T.H., Riekstina, V., Skripčonoka, V., Kammerer, S., Leimane, V.,"Adverse events related to multidrug-resistant tuberculosis treatment, Latvia, 2000-2004", 2010,"International Journal of Tuberculosis and Lung Disease"
192                 Jakobsone, G., Neimane, L., Krumina, G.,"Two - and three-dimensional evaluation of the upper airway after bimaxillary correction of Class III malocclusion", 2010,"Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology and Endodontology"
193                 Klusa, V.Z., Isajevs, S., Svirina, D., Pupure, J., Beitnere, U., Rumaks, J., Svirskis, S., Jansone, B., Dzirkale, Z., Muceniece, R., Kalvinsh, I., Vinters, H.V.,"Neuroprotective properties of mildronate, a small molecule, in a rat model of parkinson's disease", 2010,"International Journal of Molecular Sciences"
194                 Kukanova, A., Pilmane, M., Rezeberga, D.,"Occurrence of growth factors and their receptors in tubal pregnancy-affected tissue", 2010,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
195                 Kupcinskas, L., Wex, T., Kupcinskas, J., Leja, M., Ivanauskas, A., Jonaitis, L.V., Janciauskas, D., Kiudelis, G., Funka, K., Sudraba, A., Chiu, H.-M., Lin, J.-T., Malfertheiner, P.,"Interleukin-1B and interleukin-1 receptor antagonist gene polymorphisms are not associated with premalignant gastric conditions: A combined haplotype analysis", 2010,"European Journal of Gastroenterology and Hepatology"
196                 Kuzema, V., Petersons, A., Černevskis, H., Lejnieks, A.,"Renal anaemia: The role of haemoglobin control in patients with chronic kidney disease", 2010,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
197                 Leimane, V., Dravniece, G., Riekstina, V., Sture, I., Kammerer, S., Chen, M.P., Skenders, G., Holtz, T.H.,"Treatment outcome of multidrug/extensively drug-resistant tuberculosis in Latvia, 2000-2004", 2010,"European Respiratory Journal"
198                 Pedrazzani, C., Marrelli, D., Sivins, A., Roviello, F.,"Minimum number of removed and examined lymph nodes is essential in gastric cancer patients: Reply to letter", 2010,"World Journal of Surgery"
199                 Pedrazzani, C., Sivins, A., Ancans, G., Marrelli, D., Corso, G., Krumins, V., Roviello, F., Leja, M.,"Ratio between metastatic and examined lymph nodes (N ratio) may have low clinical utility in gastric cancer patients treated by limited lymphadenectomy: Results from a single-center experience of 526 patients", 2010,"World Journal of Surgery"
200                 Perevoscikovs, J., Brila, A., Firstova, L., Komarova, T., Lucenko, I., Osmjana, J., Savrasova, L., Singarjova, I., Storozenko, J., Voloscuka, N., Zamjatina, N.,"Ongoing outbreak of aseptic meningitis in South-Eastern Latvia, June - August 2010.", 2010,"Euro surveillance : bulletin européen sur les maladies transmissibles = European communicable disease bulletin"
201                 Pupure, J., Isajevs, S., Kalviņš, I., Kluša, V.,"Protective effects of mildronate in indinavir- and efavirenz-induced toxicity in mice", 2010,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
202                 Pupure, J., Isajevs, S., Skapare, E., Rumaks, J., Svirskis, S., Svirina, D., Kalvinsh, I., Klusa, V.,"Neuroprotective properties of mildronate, a mitochondria-targeted small molecule", 2010,"Neuroscience Letters"
203                 Pupure, J., Rumaks, J., Isajevs, S., Korzakova, O., Puncule, J., Svirskis, S., Kalviņš, I., Kluša, V., "Mildronate's protective effects in the peripheral nervous system: Stavudine-induced neuropathy and formalin-induced inflammation", 2010,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
204                 Rostoka, E., Baumane, L., Isajevs, S., Line, A., Dzintare, M., Svirina, D., Sharipova, J., Silina, K., Kalvinsh, I., Sjakste, N.,"Effects of kaempferol and myricetin on inducible nitric oxide synthase expression and nitric oxide production in rats", 2010,"Basic and Clinical Pharmacology and Toxicology"
205                 Rostoka, E., Isajevs, S., Baumane, L., Line, A., Silina, K., Dzintare, M., Sharipova, J., Svirina, D., Kalvinsh, I., Sjakste, N.,"Effects of lycopene, indole-3-carbinol, and luteolin on nitric oxide production and iNOS expression are organ-specific in rats", 2010,"Arhiv za Higijenu Rada i Toksikologiju"
206                 Sokolovska, J., Isajevs, S., Sugoka, O., Sharipova, J., Lauberte, L., Svirina, D., Rostoka, E., Sjakste, T., Kalvinsh, I., Sjakste, N.,"Influence of metformin on GLUT1 gene and protein expression in rat streptozotocin diabetes mellitus model", 2010,"Archives of Physiology and Biochemistry"
207                 Stepens, A., Stagg, C.J., Platkajis, A., Boudrias, M.-H., Johansen-Berg, H., Donaghy, M.,"White matter abnormalities in methcathinone abusers with an extrapyramidal syndrome", 2010,"Brain"
208                 Sviatoha, V., Tani, E., Ghaderi, M., Kleina, R., Skoog, L.,"Assessment of V600E mutation of BRAF gene and rate of cell proliferation using fine-needle aspirates from metastatic melanomas", 2010, "Anticancer Research"
209                 Sviatoha, V., Tani, E., Kleina, R., Sperga, M., Skoog, L.,"Immunohistochemical analysis of the S100A1, S100B, CD44 and Bcl-2 antigens and the rate of cell proliferation assessed by Ki-67 antibody in benign and malignant melanocytic tumours", 2010,"Melanoma Research"
210                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Melderis, I., Donders, G.G.G.,"Microscopic lesions of placenta and Doppler velocimetry related to fetal growth restriction",2010,"Archives of Gynecology and Obstetrics"
211                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Polukarova, S., Donders, G.G.G.,"Fetal growth restriction in Latvia",2010,"International Journal of Gynecology and Obstetrics"
212                 Vedmedovska, N., Rezeberga, D., Teibe, U., Zodzika, J., Donders, G.G.G.,"Preventable maternal risk factors and association of genital infection with fetal growth restriction",2010,"Gynecologic and Obstetric Investigation"
213                 Viberga, I., Engele, L., Baili, P.,"Past, present and future of the cervical cancer screening in Latvia", 2010,"Tumori"
214                 Dravniece, G., Cain, K.P., Holtz, T.H., Riekstina, V., Leimane, V., Zaleskis, R.,"Adjunctive resectional lung surgery for extensively drug-resistant tuberculosis", 2009,"European Respiratory Journal"
215                 Gardovskis, J., Štrumfa, I., Miklaçevičs, E., Irmejs, A., Trofimovičs, G., Vjaters, E., Boroçenko, V., Melbarde-Gorkuça, I., Gardovskis, A., Vanags, A., Abele, A., Subatniece, S., Bitiņa, M., Švampane, L., Žestkova, J., Berziņa, D., Aksenoka, K., Boka, V., Puķitis, A., Staka, A., Tihomirova, L., "Epidemiological, clinical, molecular features and early detection strategy of most frequent hereditary cancers in Latvia",2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
216                 Isajevs, S., Taivans, I., Strazda, G., Kopeika, U., Bukovskis, M., Gordjusina, V., Kratovska, A.,"Decreased FOXP3 expression in small airways of smokers with COPD", 2009,"European Respiratory Journal"
217                 Isajevs, S., Taivans, I., Strazda, G., Kopeika, U., Bukovskis, M., Gordjusina, V., Kratovska, A.,"From the authors", 2009,"European Respiratory Journal"
218                 Kalniņa, I., Latkovskis, G., Nikitina-Zaķe, L., MacKevičs, V., Pečulis, R., Kapa, I., Fridmanis, D., Erglis, A., Pirags, V., Kloviņš, J.,"Analysis of polymorphisms at the adiponectin gene locus in association with type 2 diabetes, body mass index and cardiovascular traits in Latvian population", 2009, "Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
219                 Krisjane, Z., Urtane, I., Krumina, G., Zepa, K.,"Three-dimensional evaluation of TMJ parameters in Class II and Class III patients.", 2009,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija"" ... [et al.]"
220                 Lace, B., Grinblate, S., Korņejeva, L., Švabe, V., Grauduma, I., Vevere, P., Lugovska, R., Krams, A., Martinsons, A.,"Neonatal cystic fibrosis screening in Latvia: A pilot project",2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
221                 Lace, B., Krams, A., Pilans, D., Krumiņa, A.,"Alpha 1-atitrypsin deficiency: From genetic routes to bedside", 2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
222                 Leja, M., Kupcinskas, L., Funka, K., Sudraba, A., Jonaitis, L., Ivanauskas, A., Janciauskas, D., Kiudelis, G., Chiu, H.-M., Lin, J.-T.,"The Validity of a Biomarker Method for Indirect Detection of Gastric Mucosal Atrophy Versus Standard Histopathology", 2009,"Digestive Diseases and Sciences"
223                 Ozere, I., Skenders, Ģ., Liduma, I., Bobrikova, O., Lauska, Z., Skangale, A., Jagmane, A., Kalniņa, V., Leimane, V.,"Using of T-Spot.TB and Mantoux tests in diagnosis of M. tuberculosis infection in BCG vaccinated children aged five and younger", 2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
224                 Pjanova, D., Azarjana, K., Čema, I., Heisele, O.,"Genetic alteration in melanoma development", 2009, "Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
225                 Pjanova, D., Molven, A., Akslen, L.A., Engele, L., Streinerte, B., Azarjana, K., Heisele, O.,"Identification of a CDK4 R24H mutation-positive melanoma family by analysis of early-onset melanoma patients in Latvia", 2009,"Melanoma Research"
226                 Podlekareva DN, Mocroft A, Post FA, Riekstina V, Miro JM, Furrer H, Bruyand M, Panteleev AM, Rakhmanova AG, Girardi E, Losso MH, Toibaro JJ, Caylá J, Miller RF, Obel N, Skrahina A, Chentsova N, Lundgren JD, Kirk O; HIV/TB Study Writing Group. Mortality from HIV and TB coinfections is higher in Eastern Europe than in Western Europe and Argentina. AIDS. 2009 Nov 27
227                 Sivins, A., Pedrazzani, C., Roviello, F., Ancans, G., Timofejevs, M., Pcholkins, A., Krumins, V., Boka, V., Stengrevics, A., Leja, M.,"Surgical treatment of gastric cancer in Latvia: Results of centralized experience", 2009,"European Journal of Surgical Oncology"
228                 Siviņš, A., Misiņš, J., Pedrazzani, C., Ancans, G., Stengrevics, A., Kruminš, V., Boka, V., Leja, M., "Epidemiology and surgical treatment of gastric cancer in Latvia", 2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
229                 Stuķena, I., Kalvelis, A., Bahs, G., Teibe, U., Tretjakovs, P., Lejnieks, A.,"Association between inflammatory markers and clinical and metabolic risk factors for cardiovascular diseases", 2009, "Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
230                 Stuķena, I., Kalvelis, A., Bahs, G., Teibe, U., Tretjakovs, P., Lejnieks, A.,"Characteristics of cardiovascular risk factors and their correlation with the sex and age of patients in the Latvian population",2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
231                 Sviatoha, V., Kleina, R., Tani, E., Skoog, L.,"Expression of the CD117, COX-2 and HSP90 antigens and cell proliferation in fine-needle-aspirated cells from metastatic melanomas", 2009, "Anticancer Research"
232                 Tretjakovs, P., Jurka, A., Bormane, I., Mackevics, V., Mikelsone, I., Balode, L., Reihmane, D., Stukena, I., Bahs, G., Aivars, J.I., Pirags, V.,"Relation of inflammatory chemokines to insulin resistance and hypoadiponectinemia in coronary artery disease patients", 2009,"European Journal of Internal Medicine"
233                 Tretjakovs, P., Jurka, A., Bormane, I., Miķelsone, I., Reihmane, D., Balode, L., Jaunalksne, I., Mackevičs, V., Stuķena, I., Bahs, G., Lejnieks, A., Aivars, J., Pirags, V.,"Relation of endothelial dysfunction and adipokines levels to insulin resistance in metabolic syndrome patients", 2009, "Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
234                 Utehina, O., Popovs, S., Purina, D., Slosberga, I., Vevere, I., Emzins, D., Berzins, J., Valuckas, K.P., Janulionis, E., Miller, A.,"Analysis of cardiac and pulmonary complication probabilities after radiation therapy for patients with early-stage breast cancer ", 2009,"Medicina"
235                 Viksna, L., Keiçs, J., Sočņevs, A., Rozentale, B., Pilmane, M., Sevastjanova, N., Buiķe, I., Jeruma, A., Eglite, E., Abeltiņa, K., Sondore, V.,"Novel laboratory tests in assessment of liver function in cute and chronic liver diseases", 2009,"Proceedings of the Latvian Academy of Sciences, Section B: Natural, Exact, and Applied Sciences"
236                 Zepa, K., Urtane, I., Krisjane, Z., Krumina, G.,"Three-dimensional evaluation of musculoskeletal in Class II and Class III patients.",2009,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija""
237                 Donoso Mantke, O., Aberle, S.W., Avšič-Županc, T., Labuda, M., Ferenczi, E., Rozentale, B., Niedrig, M.,"External quality assurance studies for the serological and PCR diagnostics of tick-borne encephalitis virus infections", 2008,"International Journal of Medical Microbiology"
238                 Inashkina, I., Radovica, I., Smeltere, L., Vitols, E., Jankevics, E.,"Case-control study of patients with essential tremor in Latvia", 2008,"European Journal of Neurology"
239                 Kalniņa, Z., Siliņa, K., Meistere, I., Zayakin, P., Rivosh, A., Abols, A., Leja, M., Minenkova, O., Schadendorf, D., Line, A.,"Evaluation of T7 and lambda phage display systems for survey of autoantibody profiles in cancer patients", 2008,"Journal of Immunological Methods"
240                 Kolupajeva, T., Aldins, P., Guseva, L., Dusacka, D., Sondore, V., Viksna, L., Rozentale, B.,"HIV drug resistance tendencies in Latvia", 2008,"Central European Journal of Public Health"
241                 Kozireva, S.V., Zestkova, J.V., Mikazane, H.J., Kadisa, A.L., Kakurina, N.A., Lejnieks, A.A., Danilane, I.N., Murovska, M.F.,"Incidence and clinical significance of parvovirus B19 infection in patients with rheumatoid arthritis", 2008,"Journal of Rheumatology"
242                 Krumina, A., Keiss, J., Sondore, V., Chernushenko, A., Cernevska, G., Zarina, A., Micule, I., Piekuse, L., Kreile, M., Lace, B., Krumina, Z., Rozentale, B.,"From clinical and biochemical to molecular genetic diagnosis of Wilson disease in Latvia.", 2008,"Genetika"
243                 Lace, B., Sveger, T., Krams, A., Cernevska, G., Krumina, A.,"Age of SERPINA1 gene PI Z mutation: Swedish and Latvian population analysis", 2008,"Annals of Human Genetics"
244                 Lisagors, I.L., Sondore, A., Pupelis, G., Oshs, P., Iaunalksne, I., Pavars, M., Arons, M.,"Impact of hyperbaric oxygen therapy on the clinical course of acute pancreatitis and systemic inflammation response syndrome", 2008,"Anesteziologiia i reanimatologiia"
245                 Oliver R, Kersten H, Vinkka-Puhakka H, Alpasan G, Bearn D, Cema I, Delap E, Dummer P, Goulet JP, Gugushe T, Jeniati E, Jerolimov V, Kotsanos N, Krifka S, Levy G, Neway M, Ogawa T, Saag M, Sidlauskas A, Skaleric U, Vervoorn M, White D. Curriculum structure: principles and strategy. Eur J Dent Educ. 2008
246                 Petukhov, V.I., Baumane, L.Kh., Kalvinsh, I.Ya., Skesters, A.P., Silova, A.A., Rozentale, B., Ivanchenko, L.A.,"Chronic hepatitis C: Quantitative EPR analysis of nitrogen oxide and copper in patients' blood", 2008,"Bulletin of Experimental Biology and Medicine"
247                 Pupelis, G., Zeiza, K., Plaudis, H., Suhova, A.,"Conservative approach in the management of severe acute pancreatitis: Eight-year experience in a single institution", 2008,"HPB"
248                 Pupure, J., Isajevs, S., Gordjushina, V., Taivans, I., Rumaks, J., Svirskis, S., Kratovska, A., Dzirkale, Z., Pilipenko, J., Duburs, G., Klusa, V.,"Distinct influence of atypical 1,4-dihydropyridine compounds in azidothymidine-induced neuro- and cardiotoxicity in mice ex vivo", 2008,"Basic and Clinical Pharmacology and Toxicology"
249                 Rezeberga, D., Lazdane, G., Kroica, J., Sokolova, L., Donders, G.G.G.,"Placental histological inflammation and reproductive tract infections in a low risk pregnant population in Latvia", 2008, "Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica"
250                 Shirin, H., Leja, M., Niv, Y.,"Helicobacter pylori and non-malignant diseases", 2008, "Helicobacter"
251                 Simanis, R., Lejniece, S., Sochnevs, A., Eglite, J., Chernevska, G., Kovalova, Z., Gardovska, D., Jeruma, A., Kuse, V., Viksna, L.,"Natural clearance of hepatitis C virus in hemophilia patients", 2008,"Medicina"
252                 Stepens, A., Logina, I., Liguts, V., Aldiņš, P., Ekšteina, I., Platkajis, A., Martiņsone, I., Terauds, E., Rozentale, B., Donaghy, M.,"A Parkinsonian syndrome in methcathinone users and the role of manganese", 2008,"New England Journal of Medicine"
253                 Teras, J., Gardovskis, J., Vaasna, T., Kupcs, U., Pupelis, G., Dartois, N., Jouve, S., Cooper, A.,"Overview of tigecycline efficacy and safety in the treatment of complicated skin and structure infections - A European perspective", 2008,"Journal of Chemotherapy"
254                 Berzina, N., Markovs, J., Isajevs, S., Apsite, M., Smirnova, G.,"Cadmium-induced enteropathy in domestic cocks: A biochemical and histological study after subchronic exposure", 2007,"Basic and Clinical Pharmacology and Toxicology"
255                 Cozzi-Lepri, A., Phillips, A.N., Ruiz, L., Clotet, B., Loveday, C., Kjaer, J., Mens, H., Clumeck, N., Viksna, L., Antunes, F., Machala, L., Lundgren, J.D.,"Evolution of drug resistance in HIV-infected patients remaining on a virologically failing combination antiretroviral therapy regimen", 2007,"AIDS"
256                 Felder TK, Oberkofler H, Weitgasser R, Mackevics V, Krempler F, Paulweber B, Patsch W. The SREBF-1 locus is associated with type 2 diabetes and plasma adiponectin levels in a middle-aged Austrian population. Int J Obes (Lond). 2007
257                 Humpert, P.M., Papadopoulos, G., Schaefer, K., Djuric, Z., Konrade, I., Morcos, M., Nawroth, P.P., Bierhaus, A.,"sRAGE and esRAGE are not associated with peripheral or autonomic neuropathy in type 2 diabetes", 2007,"Hormone and Metabolic Research"
258                 Jezupovs, A., Mihelsons,"Erratum: The analysis of infection after polypropylene mesh repair of abdominal wall hernia,"World Journal of Surgery"
259                 Jonaitis, L., Ivanauskas, A., Janciauskas, D., Funka, K., Sudraba, A., Tolmanis, I., Krams, A., Stirna, D., Vanags, A., Kupcinskas, L., Leja, M., Lin, J.T.,"Precancerous gastric conditions in high Helicobacter pylori prevalence areas: comparison between Eastern European (Lithuanian, Latvian) and Asian (Taiwanese) patients.", 2007,"Medicina (Kaunas, Lithuania)"
260                 Kepka, L., Danilova, V., Saghatelyan, T., Bajcsay, A., Utehina, O., Stojanovic, S., Yalman, D., Demiral, A., Bondaruk, O., Kuddu, M., Jeremic, B.,"Resources and management strategies for the use of radiotherapy in the treatment of lung cancer in Central and Eastern European countries: Results of an International Atomic Energy Agency (IAEA) survey", 2007,"Lung Cancer"
261                 Keris, V., Lavendelis, E., Macane, I.,"Association between implementation of clinical practice guidelines and outcome for traumatic brain injury", 2007,"World Journal of Surgery"
262                 Krisjane, Z., Urtane, I., Krumina, G., Bieza, A., Zepa, K., Rogovska, I.,"Condylar and mandibular morphological criteria in the 2D and 3D MSCT imaging for patients with Class II division 1 subdivision malocclusion.", 2007,"Stomatologija / issued by public institution ""Odontologijos studija""
263                 Leja, M., Dumitrascu, D.L.,"Should we screen for Helicobacter pylori to prevent gastric cancer?", 2007,"Digestive Diseases"
264                 Niedrig, M., Avšič, T., Aberle, S.W., Ferenczi, E., Labuda, M., Rozentale, B., Donoso Mantke, O., "Quality control assessment for the serological diagnosis of tick borne encephalitis virus infections", 2007,"Journal of Clinical Virology"
265                 Pjanova, D., Engele, L., Randerson-Moor, J.A., Harland, M., Bishop, D.T., Newton Bishop, J.A., Taylor, C., Debniak, T., Lubinski, J., Kleina, R., Heisele, O.,"CDKN2A and CDK4 variants in Latvian melanoma patients: Analysis of a clinic-based population",2007,"Melanoma Research"
266                 Pupelis, G., Plaudis, H., Grigane, A., Zeiza, K., Purmalis, G.,"Continuous veno-venous haemofiltration in the treatment of severe acute pancreatitis: 6-year experience", 2007,"HPB"
267                 Rezeberga, D., Lazdane, G., Donders, G.G.G.,"The impact of social factors on attendance at antenatal care services and the subsequent effect on mothers' health, measured during the years of economic transition in Latvia", 2007,"European Clinics in Obstetrics and Gynaecology"
268                 Riekstina, V., Leimane, V., Holtz, T.H., Leimans, J., Wells, C.D.,"Treatment outcome cohort analysis in an integrated DOTS and DOTS-Plus TB program in Latvia", 2007,"International Journal of Tuberculosis and Lung Disease"
269                 Rudofsky Jr., G., Reismann, P., Grafe, I.A., Konrade, I., Djuric, Z., Tafel, J., Buchbinder, S., Zorn, M., Humpert, P.M., Hamann, A., Morcos, M., Nawroth, P.P., Bierhaus, A.,"Improved vascular function upon pioglitazone treatment in type 2 diabetes is not associated with changes in mononuclear NF-κB binding activity", 2007,"Hormone and Metabolic Research"
270                 Chapenko, S., Krumina, A., Kozireva, S., Nora, Z., Sultanova, A., Viksna, L., Murovska, M., "Activation of human herpesviruses 6 and 7 in patients with chronic fatigue syndrome.", 2006, "Journal of clinical virology: the official publication of the Pan American Society for Clinical Virology", 37 Suppl 1
271                 Holtz, T.H., Sternberg, M., Kammerer, S., Laserson, K.F., Riekstina, V., Zarovska, E., Skripconoka, V., Wells, C.D., Leimane, V.,"Time to sputum culture conversion in multidrug-resistant tuberculosis: Predictors and relationship to treatment outcome", 2006,"Annals of Internal Medicine"
272                 Iglseder, B., Ladurner, G., Mackevics, V., Stadlmayer, A., Paulweber, B., Tasch, G.,"Response to letter by Pilz et al [4]", 2006,"Stroke"
273                 Klusa, V., Pupure, J., Isajevs, S., Rumaks, J., Gordjushina, V., Kratovska, A., Taivans, I., Svirskis, S., Viksna, L., Kalvinsh, I.,"Protection of azidothymidine-induced cardiopathology in mice by mildronate, a mitochondria-targeted drug", 2006,"Basic and Clinical Pharmacology and Toxicology"
274                 Logina, I., Krumina, A., Karelis, G., Elsone, L., Viksna, L., Rozentale, B., Donaghy, M.,"Clinical features of double infection with tick-borne encephalitis and Lyme borreliosis transmitted by tick bite", 2006,"Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry"
275                 Mackevics, V., Heid, I.M., Wagner, S.A., Cip, P., Doppelmayr, H., Lejnieks, A., Gohlke, H., Ladurner, G., Illig, T., Iglseder, B., Kronenberg, F., Paulweber, B.,"The adiponectin gene is associated with adiponectin levels but not with characteristics of the insulin resistance syndrome in healthy Caucasians", 2006,"European Journal of Human Genetics"
276                 Pupelis, G., Plaudis, H., Snippe, K., Rudakovska, M.,"Increased intra-abdominal pressure: Is it of any consequence in severe acute pancreatitis?", 2006,"HPB"
277                 Pupelis, G., Snippe, K., Plaudis, H., Rudakovska, M.,"Early oral feeding in acute pancreatitis: An alternative approach to tube feeding. Preliminary report", 2006,"Acta Chirurgica Belgica"
278                 Pupure, J., Isajevs, S., Rumaks, J., Gordjusina, V., Taivans, I., Viksna, L., Svirskis, S., Kalvinsh, I., Duburs, G., Jansone, B., Klusa, V.,"Mildronate, cerebrocrast, and glutapyrone as highly active cardioprotectors in the AZT-induced cardiomyopathy in mice", 2006,"Autonomic and Autacoid Pharmacology"
279                 Rumaks, J., Pupure, J., Isajevs, S., Gordjusina, V., Taivans, I., Viksna, L., Svirskis, S., Kalvinsh, I., Duburs, G., Jansone, B., Klusa, V.,"Comparative studies of cerebrocrast, glutapyrone and mildronate in AZT-induced neurotoxicity in mice", 2006,"Autonomic and Autacoid Pharmacology"
280                 Tuters, K., Viksna, A.,"The extermination of psychiatric patients in Latvia during World War II",2006,"International Journal of Mental Health"

Simona Doniņa‚ Guna Proboka, Ingrīda Čēma, Ludmila Eņģele, Baiba Štreinerte „Melanoma risk associated with MC1R gene variants in Latvia and the functional analysis of rare variants”, 2013, Cancer Genetics

Ludmila Engele, Una Kojalo, Daiga Santare „Professionals’ role in implementing a cervical cancer screening program”, 2014, Acta Dermatovenerologica


Informācija atjaunota: 2020.10.08 - 11:39