Jūs atrodaties šeit

Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnika

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnika nodarbojas ar stacionāro (neatliekamo un plānveida) un ambulatoro gastroenteroloģijas, hepatoloģijas, dietoloģijas un klīniskās nutrīcijas profila slimnieku izmeklēšanu, ārstēšanu, novērošanu, kontroli, ekspertīzi un konsultēšanu (t.sk. dienas stacionāra ietvaros). Klīnikā notiek visu veidu gremošanas sistēmu endoskopiju veikšana, ieskaitot augsti specializētās, paliatīvās, rentgeno-radioloģiskās, rektoskopijas, un, sadarbībā ar citām klīnikām - abdominālās ultrasonoskopijas, gastroķirurģiskās, hepatoķirurģiskās u.c. medicīniskās tehnoloģijas.

Klīnikā regulāri notiek konsīliji (t. sk. multidisciplinārie) par gremošanas orgānu slimību ārstēšanu (t.sk. hepatoloģiskie uz kuru pamata tiek piešķirtas pēdējās paaudzes antivirālie medikamenti virālo hepatītu ārstēšanai), darba nespēju un ekspertīžu organizēšana. Norisinās gremošanas sistēmas, aknu un ar to izmaiņām saistīto slimību, uztura un klīniskās barošanas problēmu zinātniskā izpēte. Tiek realizētie klīniskie pētījumi ar jaunākajām zālēm un diagnostikas metodēm. Notiek dalība klīnisko vadlīniju, standartu un citu atbilstošās jomas metodiskās vadības dokumentu izstrāde. Ārstēšanas un diagnostikas nolūkos Gastroenterologijas, hepatologijas un nutrīcijas klīnika cieši sadarbojas ar citām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikām un struktūrām, kā arī līdzīgām Latvijas un ārzemju ārstniecības iestādēm pacientu labākai aprūpei.


  Klīnikas virsārsts 

  Asoc. prof. Indra Zeltiņa, ārsts - infektologs, hepatologs

  Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras asociētā profesore vīrusu ierosinātās slimībās

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas hepatologu konsīlija vadītāja. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskās padomes locekle.

  Pieņem pacientus ambulatori gan ar ģimenes ārsta nosūtījumu valsts kvotas ietvaros, gan par maksu. Konsultē pacientus – latviešu, angļu un krievu valodās.

  Stažēšanās un pēcdiploma izglītība: Austrijā, ASV, Krievijas Federācijā, Beļģijā, Dānijā. Regulāri papildina savu pieredzi starptautiskos kongresos un semināros.

  Dalība sabiedriskās, zinātniskās un valsts institūcijās:

  • Latvijas Infektologu un Hepatologu asociācijas valdes locekle;
  • Latvijas Ārstu biedrības sertifikācijas komisijas infektoloģijā un hepatoloģijā sekretāre.

  Īpašas klīniskās intereses:

  • Retās, ģenētiski noteiktās un vielmaiņas traucējumu izraisītās aknu slimības (Vilsona slimība, hemohromatoze, taukainā hepatoze, primāra biliāra ciroze u.c.);
  • Virālas infekciju slimības, tostarp hroniski vīrushepatīti B un C;
  • HIV/AIDS;
  • Ērču pārnestās saslimšanas – ērču encefalīts un Laima borelioze.

  Klīnikā ietilpst divas nodaļas:

   


  Informācija atjaunota: 2020.11.12 - 7:59