Jūs atrodaties šeit

Vispārējā ķirurģija

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ik gadu tiek veiktas aptuveni 5500 ķirurģiskas operācijas, kas atbilst vispārējās ķirurģijas profilam. Līdz ar to slimnīca šobrīd ir lielākais neatliekamās un plānveida ķirurģiskās palīdzības sniedzējs valstī.
Ņemot vērā straujo tehnoloģiju un jaunu ārstēšanas metožu ienākšanu ķirurģijā un medicīnā kopumā, ļoti būtiska kļūst specializētu ārstēšanas virzienu attīstība. Jau pašā ārstēšanas procesa sākumā pacientam ir svarīgi nokļūt pie atbilstoša speciālista, jo tas būtiski paātrinās diagnostiku un līdz ar to būs iespējams maksimāli ātri uzsākt adekvātu, individualizētu ārstēšanu.
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca kā viena no vadošajām medicīniskās palīdzības sniedzējām valstī ir vērsta uz attīstību un jaunu specializētu ārstēšanas virzienu definēšanu. Šobrīd vispārējā ķirurģija no visaptverošas nozares pārtop par augsti specializētu specifisku virzienu ķirurģiju, kurā modernu tehnoloģiju pielietojums savijas ar jaunu un modernu izmeklēšanas metožu pielietojumu.
 

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ir iespējams saņemt pieredzējušu speciālistu konsultāciju un ārstēšanu šādos specializētās ķirurģijas virzienos:

  • Hepato-pankreato-biliārā ķirurģija – komplicētu aknu, aizkuņģa dziedzera un žults ceļu patoloģijas, tai skaitā onkoloģiskas, ārstēšana (prof. Haralds Plaudis);
  • Augšējā kuņģa-zarnu trakta ķirurģija – kuņģa, divpadsmit pirkstu zarnas un tievo zarnu patoloģijas, tai skaitā onkoloģiskas, ārstēšana (dr. Agris Rudzāts);
  • Koloproktoloģija – starpenes, taisnās un resnās zarnas patoloģijas, tai skaitā onkoloģiskas, moderna diagnostika un ārstēšana (dr. Zurabs Kecbaja);
  • Endokrīnā ķirurģija – sadrabībā ar endorinoloģijas speciālistiem, vairogdziedzera, epitēlijķermenīšu, virsnieru un aizkuņģa dziedzera patoloģijas ārstēšana (dr. Dainis Jakovels, dr. Vladimirs Fokins);
  • Minimāli invazīvā un laparoskopiskā ķirurģija – tievās un resnās zarnas, vēdera priekšējās sienas trūču, komplicētas žultsakmeņu slimības ķirurģiska ārstēšana. Diagnostiska laparoskopija, ķirurģiska endoskopija, u.c. (dr. Aleksejs Kaminskis)
  • Ultrasonoskopiski asistētā ķirurģija – vienīgā slimnīca valstī, kurā iespējams veikt intraoperatīvu ultrasonoskopisku diagnostisku gan konvencionālu, gan laparoskopisku operāciju gadījumos. Diagnozes precizēšanas nolūkos iespējama veidojumu punkcijas biopsija sonoskopijas kontrolē, kā arī drenāžas procedūras inficētām un sterilām šķidruma kolekcijām (dr. Vladimirs Fokins, dr. Sergejs Žuravļovs).
Informācija atjaunota: 2020.02.03 - 8:38