Jūs atrodaties šeit

Endokrīnā ķirurģija

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas sastāvā darbojas Endokrīnās ķirurģijas vienība, kuras uzdevums ir sniegt specializētus un uz pierādījumiem balstītus augstas kvalitātes pakalpojumus endokrīnās ķirurģijas jomā.

Ikdienā tiek veiktas sekojošas ķirurģiskas operācijas biežāko endokrīno patoloģiju gadījumos:
- vairogdziedzera veidojumu operācijas;
- epitēlijķermenīšu veidojumu operācijas;
- virsnieru dziedzeru veidojumu operācijas (kopš 2000.gada tiek pielietota mazinvazīvā – laparoskopiskā tehnika).

Pirms operācijas ir iespēja precizēt vairogdziedzera mezglu morfoloģisko dabu (labdabīgs vai ļaundabīgs veidojums), veicot ultrasonoskopiski asistētu aspirācijas un Core biopsiju. Šī izmeklēšanas metode ir ārkārtīgi būtiska, lai izvēlētos operācijas apjomu un samazinātu nepieciešamību pēc atkārtotas ķirurģiskas iejaukšanās.

Individuāli izvērtējot indikācijas, operācijas laikā tiek pielietota moderna aparatūra, kas paredzēta īpaši atraumatiskai audu pārdalīšanai – harmoniskais skalpelis, LigaSure.

Papildus diagnozes precizēšanai ir iespējams pielietot intraoperatīvu ultrasonoskopiju, šī izmeklēšanas metode tieši operācijas laikā dod iespēju precīzāk lokalizēt veidojumus un līdz ar to daudz lielāku drošību pacientam veikt ķirurģisku iejaukšanos. Nepieciešamības gadījumā ir iespēja veikt „cito” audu biopsiju, kas dod iespēju tieši operācijas laikā morfoloģiski izvērtēt veidojumu dabu (labdabīgs vai ļaundabīgs) un izvēlēties atbilstošu operācijas apjomu.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitates slimnīcas stacionārā “Gaiļezers” iespējams konsultēties ar šādiem vadošiem endokrīnās ķirurģijas speciālistiem: dr.Egils Cunskis, dr.Dainis Jakovels, dr.Vladimirs Fokins.

Informācija atjaunota: 2019.07.15 - 15:44