Veiksmīgi aizvadītas CTO jeb Hronisku totālu oklūziju dienas

08.04.2019

Jau 10. reizi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ar pasaules vadošo speciālistu piedalīšanos notika CTO jeb Hronisko totālo oklūziju dienas.

Starptautiskā pieredzes apmaiņas semināra laikā invazīvie kardiologi no dažādām valstīm dalās pieredzē, kā labāk tikt galā ar vienu no sarežģītākajiem uzdevumiem invazīvajā kardioloģijā – hronisku totālu oklūziju jeb aterosklerozes dēļ pilnībā slēgtu sirds vainagartēriju ārstēšanu. Semināra gaitā ārsti tiešraidē no invazīvās kardioloģijas laboratorijas vēroja vairākas nosprostotu asinsvadu caurteces atjaunošanas operācijas, apspriežot procesu ar to veicējiem.

CTO dienas organizē Rīgas Austrumu slimnīcas Sirds un asinsvadu slimību klīnikas vadītājs, invazīvais kardiologs Artis Kalniņš, kurš pirmais Latvijā sācis praktizēt vairākas jaunas pilnīgi slēgtu sirds asinsvadu invazīvās ārstēšanas metodes, iepriekš apgūstot tās līdzīgos semināros ārvalstīs.

Hronisko totālo oklūziju dienas ar uzrunu atklāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis

Semināra dalībniekus uzrunā CTO dienu organizators Rīgas Austrumu slimnīcas Sirds un asinsvadu slimību klīnikas vadītājs, invazīvais kardiologs Artis Kalniņš

Līderis CTO jomā no Japānas – Masahisa Jamane (Masahisa Yamane)

Informācija atjaunota: 2019.04.08 - 10:04