Jūs atrodaties šeit

Uzsāktās pārmaiņas Rīgas Austrumu slimnīcā dod pirmos rezultātus

03.06.2019

Šā gada pirmajā ceturksnī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, salīdzinot ar iepriekšēja gada 1. ceturksni ir izdevies par 67% samazināt zaudējumu apmēru.

2018. gada pirmo ceturksni slimnīca noslēdza ar vairāk nekā 2 miljoniem eiro lieliem zaudējumiem, bet šā gada pirmajā ceturksnī tos ir izdevies samazināt līdz 682 tūkstošiem eiro. Slimnīcas valde kopā ar kolektīvu pašlaik rūpīgi strādā pie tā, lai šo tendenci saglabātu. Finanšu rādītāji regulāri tiek analizēti kopā ar struktūrvienību vadītājiem.

Zaudējumu apmēru izdevies samazināt vairāku faktoru dēļ.

Detalizēti iedziļinoties un pārskatot noslēgtos līgumus, regulāri kontrolējot visu tehnisko sistēmu darbību, ir samazināti izdevumi par remontdarbiem, komunālajiem un saimniecības izdevumiem. Medicīnas aparatūras un apkopes izdevumi samazinājušies saistībā ar investīcijām jaunās iekārtās. Datortehnikas apkopes izdevumi samazinājušies, jo esam uzsākuši kartridžu uzpildi to nomaiņas vietā. Noslēgts jauns elektroenerģijas piegādes līgums, nodrošinot izdevīgākus tarifus patērētai enerģijai. Tādējādi ir izdevies panākt šo tēriņu samazināšanos par 0,4 miljoniem eiro.

Ievērojami uzlabojumi, apvienojot atsevišķas laboratorijas ir panākti slimnīcas Laboratorijas dienesta darbā, kas ir spējis sasniegt rentabilitāti – šā gada 1.ceturksnī pēc ilgāka laika Laboratorijas dienests ir strādājis ar 112 tūkstošu eiro lielu peļņu, salīdzinot, 2018.gadā šajā pat laika periodā tie bija 359 tūkstoši zaudējumu.

Turklāt izdevies pārskatīt daļu līdzšinējo veselības pakalpojumu tarifus, nodrošinot to atbilstību faktiskajām izmaksām. Līdz ar to no 2019.gada janvāra ir palielinājies valsts finansējums stacionārās un ambulatorās palīdzības sniegšanai. Tāpat faktiskos ieņēmumus ir izdevies palielināt, audzējot sniegto maksas pakalpojumu apjomu.

Joprojām lielākās izdevumu pozīcijas ir atalgojums un medikamentu un medicīnas preču iegāde. Šā gada pirmajā ceturksnī darbiniekiem izmaksāti turpat 18,6 miljoni eiro, kas ir par 2,4 miljoniem vairāk nekā pērn šajā periodā un kas ir saistīts ar izmaiņām mediķu atalgojumā. Tas bija iespējams, pateicoties līgumu tarifos iekļautajam plānotā atalgojuma pieaugumam. Medikamentu un medicīnas preču iegādei pirmajos trīs mēnešos tērēti turpat 8,8 miljoni eiro, kas ir par 0,5 miljoniem vairāk nekā 2018.gada 1.ceturksnī.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Šeit nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem turpat 300 000 pacientu.

Informācija atjaunota: 2019.06.03 - 11:32