Uzsāksies Latvijā lielākā operatīvās ķirurģijas centra rekonstrukcija Rīgas Austrumu slimnīcā

10.09.2013

Ceturtdien, 12.septembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) valde ar būvkompāniju „Re&Re” parakstīs vienošanos par Operāciju bloka rekonstrukciju stacionārā „Gaiļezers”. Pateicoties Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam*, gada laikā paredzēts izveidot 22 mūsdienīgi aprīkotas operāciju zāles, kas nodrošināt augsti kvalificētu neatliekamās un plānveida ķirurģijas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Paredzēts, ka rekonstruētajā Operāciju blokā gadā vidēji tiks veikti vairāk nekā 25 tūkstoši operāciju.

Patlaban stacionārā „Gaiļezers” darbojas 16 operāciju zāles ar atbilstošu aprīkojumu. Operāciju bloks nodrošina neatliekamo un plānveida ķirurģiju dažādos profilos (vispārējā ķirurģija, abdominālā ķirurģija, endokrīnā ķirurģija, hepatobilārā ķirurģija, neiroķirurģija, politraumas, traumatoloģija un ortopēdija, uroloģija, ginekoloģija, proktoloģija, asinsvadu ķirurģija, mikroķirurģija). Esošās Operāciju bloka gandrīz 7 tūkstošu kvadrātmetru plašās telpas nav piedzīvojušas nopietnus rekonstrukcijas darbus kopš to nodošanas ekspluatācijā – 1979.gadā. Līdz ar to telpas un to infrastruktūra ir novecojušas un neatbilst mūsdienu prasībām.

Operāciju bloka rekonstrukcijas projekta kopējais finansējums ir 9.65 miljoni latu, tai skaitā 7.6 miljoni latu ERAF līdzfinansējums. Tāpat, pateicoties ERAF finansējumam 1.11 miljonu latu apmērā, paredzēts īstenot projektu par Operāciju bloka tehnoloģiju piegādi un uzstādīšanu.

Lai informētu par Rīgas Austrumu slimnīcas attīstību – jau īstenotajiem un uzsāktajiem projektiem, tai skaitā Operāciju bloka rekonstrukciju, aicinām masu medijus uz preses konferenci. Tā 12.septembrī, plkst. 15.00 notiks stacionāra „Gaiļezers” Mazajā konferenču zālē (Hipokrāta ielā 2, Rīgā).

Preses konferencē piedalīsies:
• LR veselības ministre Ingrīda Circene;
• Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka un valdes locekļi Imants Rezebergs un Anita Slokenberga;
• Rīgas Austrumu slimnīcas attīstības direktors Igors Trofimovs;
• Rīgas Austrumu slimnīcas Operāciju dienesta vadītājs dr. Egils Cunskis;
• Būvkompānijas „Re&Re” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

Preses konferences laikā Rīgas Austrumu slimnīcas valde ar būvkompāniju „Re&Re” parakstīs līgumu par Operāciju bloka telpu rekonstrukciju.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

*   Projekts Nr.3DP/3.1.5.3.1/11/IPIA/VEC/010 „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca””

Informācija atjaunota: 2013.09.11 - 10:36