Universitātes slimnīcas kopīgi izvērtēs Eiropas fondu projektu īstenošanas pieredzi

05.12.2013

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Rīgas Austrumu slimnīca) sadarbībā ar Veselības ministriju rīko semināru, kurā, piedaloties arī Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, tiks izvērtēti ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu īstenotie projekti veselības aprūpes infrastruktūras attīstībai Latvijā. Seminārs notiks šonedēļ, 6.decembrī, Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā „Gaiļezers”.

Rīgas Austrumu slimnīcas attīstības direktors Igors Trofimovs atzīst, ka visu trīs universitāšu slimnīcu viens no vienojošajiem faktoriem ir gan valsts galvotā aizdevuma, gan Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu ieviešanas pieredze. „Laikā, kad viens Eiropas fondu plānošanas periods ir iegājis noslēguma fāzē, bet nākamais plānošanas periods drīzumā uzsāksies, ir būtiski dalīties iegūtajā pieredzē, lai savstarpēji, sadarbojoties stiprinātu veselības aprūpes infrastruktūras attīstību Latvijā,” uzskata I.Trofimovs.

Atbalstu universitātes slimnīcu sadarbībai izteikušas arī Veselības ministrija un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kuru pārstāvji seminārā sniegs ieskatu par esošo Eiropas fondu plānošanas periodu un nākamā plānošanas perioda iecerēm. Seminārā paredzētas universitātes slimnīcu prezentācijas par projektu ieviešanas un uzraudzības sistēmām katrā no slimnīcām, gan arī par iegūto pieredzi, realizējot projektus.

Rīgas Austrumu slimnīca, īstenojot ERAF līdzfinansētos projektus, par galveno mērķi ir izvirzījusi visaugstākās kvalifikācijas ārstniecības pakalpojumu pieejamības, drošības, kvalitātes un izmaksu efektivitātes nodrošināšanu.

Kā lielākos ES fondu līdzfinansētos projektus var minēt stacionāra „Gaiļezers” telpu grupu renovāciju 1020 kvadrātmetru platībā, izveidojot diagnostiskās kardioloģijas un diagnostiskās radioloģijas kabinetus, ambulatoro ārstu un Bronhoskopiju kabinetus, stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” veikta Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas renovācija, stacionārā „Biķernieki” renovētas Valsts Apdegumu centra telpas, iegādātas vairāk nekā 800 jaunas gultas pacientiem, stacionāros „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs” un „Biķernieki” veikti ēku siltināšanas, jumtu un logu nomaiņas darbi, stacionārā „Gaiļezers” veikti rekonstrukcijas darbi, izveidojot vienotas telpas Invazīvās radioloģijas nodaļai, Invazīvās kardioloģijas nodaļai un Diagnostiskās kardioloģijas nodaļai.

Šobrīd lielākais uzsāktais projekts ir Operāciju bloka rekonstrukcija stacionārā „Gaiļezers”, izveidojot Baltijā modernāko un lielāko operatīvās palīdzības centru ar 22 operāciju zālēm. Vienlaikus tiks iegādāts mūsdienu prasībām atbilstošs aprīkojums.

Īstenojot ES līdzfinansētos projektus, tiek uzlabota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas vide, tādējādi nodrošinot maksimāli efektīvu palīdzības sniegšanu pacientiem un darba vidi personālam.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde, un tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.12.05 - 10:03