Sveicam Pasaules Multiplās sklerozes dienā!

29.05.2020

"Diemžēl šogad Covid-19 vīrusinfekcijas dēļ, nav iespējama plašāka pulcēšanās un satikšanās klātienē ar Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas biedriem, pacientiem un domubiedriem, taču uzskatu, ka šajā pārmaiņu laikā mums vēl ciešāk ir jāturas kopā un jābūt vēl vienotākiem. Šogad, atzīmējot Multiplās Sklerozes dienu, kopā ar Multiplās sklerozes vienības speciālistiem esam sagatavojuši virtuālu video sveicienu ar mērķi atgādināt - mēs esam šeit, lai palīdzētu," stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas nodaļas vadītājs prof. Guntis Karelis.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Multiplās sklerozes vienības funkcija ir maksimāli ātri diagnosticēt šo saslimšanu, kā arī katram pacientam izvēlēties piemērotāko ārstēšanas taktiku, mazinot slimības attīstības gaitu un uzlabojot dzīves kvalitāti.

Multiplās sklerozes klīniskā simptomātika ir atkarīga no centrālās nervu sistēmas bojājuma lokalizācijas. Lai gan multiplā skleroze pagaidām nav pilnībā ārstējama, arī Latvijā ir pieejamas jaunākās ārstēšanas metodes slimības attīstības gaitas palēlināšanā.

Pasaulē ar šo slimību sirgst vairāk nekā 2,5 milj. cilvēku, savukārt Latvijā slimības prevalence ir līdz 80 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Multiplās Sklerozes dienas, kas šogad tiek atzīmēta 30. maijā, mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību un izglītot par šīs slimības simptomātiku, izplatību un ārstēšanas iespējām.

Ieskats par pagājušā gada Multiplās Sklerozes dienu, kad pulcēšanās nebija liegta, skatāms šeit

Informācija atjaunota: 2020.05.29 - 12:11