Stacionārā "Gaiļezers" atklāta multiplās sklerozes pacientiem veltīta fotoizstāde "Es un MS"

05.11.2018

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikā tika svinīgi atklāta mākslinieka Alekseja Aļifanova fotoizstāde "Es un MS", kas stāsta par dzīvi ar multiplo sklerozi.

"Fotogrāfiju vienojošais elements ir cilvēki, kurus skārusi multiplā skleroze, viņu ikdienas dzīve. Tās raksturo ne tikai fiziskas problēmas, bet arī emocionālās grūtības, ar ko ikvienam slimniekam nākas saskarties," stāsta mākslinieks Aleksejs Aļifanovs.

Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas rīkotās fotoizstādes mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par multiplo sklerozi un tās simptomiem.

"Multiplās sklerozes gadījumā ļoti svarīga ir agrīna diagnostika. Jo agrāk slimība tiek atklāta, jo labāki ir ārstēšanas rezultāti – saglabājas darbspējas, reproduktīvās spējas, attālinās invaliditātes attīstība, tāpēc īpaši svarīgi ir uzrunāt jaunus cilvēkus atpazīt un neignorēt slimības simptomus," stāsta Austrumu Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karelis.

Aicinām ikvienu apskatīt izstādi Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikas 2. stāvā.

Adrese: Hipokrāta iela 2, Rīga.

Poliklīnikas darba laiks: darba dienās no pulksten 8.00 līdz 18.00.

Multiplās sklerozes pacientiem veltītās fotoizstādes mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par multiplo sklerozi un tās simptomiem.

Fotoizstādi "Es un MS" atklāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis, Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs Vilnis Lietuvietis.

Par atklāto izstādi gandarīts bija arī Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karelis (centrā). "Multiplās sklerozes gadījumā ļoti svarīga ir agrīna diagnostika. Jo agrāk slimība tiek atklāta, jo labāki ir ārstēšanas rezultāti – saglabājas darbspējas, reproduktīvās spējas, attālinās invaliditātes attīstība, tāpēc īpaši svarīgi ir uzrunāt jaunus cilvēkus atpazīt un neignorēt slimības simptomus," stāsta profesors Karelis.

Fotogrāfiju autors ir mākslinieks Aleksejs Aļifanovs.

"Fotogrāfiju vienojošais elements ir cilvēki, kurus skārusi multiplā skleroze, viņu ikdienas dzīve. Tās raksturo ne tikai fiziskas problēmas, bet arī emocionālās grūtības, ar ko ikvienam slimniekam nākas saskarties," stāsta mākslinieks Aleksejs Aļifanovs.

Mākslinieks Aleksejs Aļifanovs fotogrāfijās centies atspoguļot, ko nozīmē sadzīvot ar multiplo sklerozi.

No kreisās: Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja Ineta Osipoviča un izstādes kuratore Raisa Smirnova.

Izstāde "Es un MS" būs apskatāma Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikas 2. stāvā līdz novembra beigām.

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sociālo mediju speciāliste

Foto – Mārtiņš Vilcāns

Informācija atjaunota: 2018.11.05 - 16:26