Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnikai aprit 10 pastāvēšanas gadi

02.07.2020

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Ginekoloģijas klīnikai aprit 10 pastāvēšanas gadi. Šo gadu laikā palīdzība ir sniegta vairāk nekā 50 000 sieviešu un veiktas vairāk nekā 35 000 operācijas. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnika ir lielākā Latvijā. Šeit tiek ārstētas un aprūpētas pacientes ar ļoti komplicētām un sarežģītām ginekoloģiskajām saslimšanām. Ginekoloģijas klīnikā strādā vairāk nekā 40 darbinieki, no kuriem seši ir ginekologi, viens – onko-ginekologs un 10 dežūr-ginekologi, kas sniedz palīdzību Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā.

Ginekoloģijas klīnikas vadītāja, ārste Nellija Lietuviete: “Mūsu klīnikas lielākā vērtība pavisam noteikti ir kolektīvs. Esmu patiesi gandarīta, ka darbinieku kodols visu šo 10 gadu laikā nav būtiski mainījies. Tas ir apliecinājums, ka mūsu komanda ir spēcīga – zinoša, prasmīga un ļoti saliedēta! Ikdienas darbs Ginekoloģijas klīnikā nav iedomājams bez Rīgas Austrumu slimnīcas kolēģu atbalsta. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnika ir aprīkota ar pasaules līmeņa jaunākajām ginekoloģisko operāciju tehnoloģijām. Arī pacientu aprūpē tiek izmantotas inovatīvas ārstēšanas metodes.

Vēlos pateikties arī kolēģiem, kas strādā citās ārstniecības iestādēs. Ginekoloģijas klīnikas komanda vienmēr ir sadarbojusies, palīdzējusi un sniegusi atbalstu. Dalāmies zināšanās un labprāt sniedzam padomu kolēģiem reģionālajās slimnīcās, kad tas ir nepieciešams, jo tikai pieredzes apmaiņa un kompetenču pilnveidošana var veicināt ginekoloģijas nozares attīstību”.

Stacionāra “Gaiļezers” Ginekoloģijas klīnika ir Rīgas Stradiņa universitātes studentu mācību bāze, kur topošie ārsti gūst pieredzi un praktiskās iemaņas darbam ginekoloģijas jomā. Tāpat Ginekoloģijas klīnikā tiek veikta zinātniski pētnieciskā darbība, tiek organizētas dažādas konferences un veidota sadarbība ar ārvalstu klīnikām.

Ginekoloģijas klīnikā pacientiem ir pieejami valsts apmaksāti ginekoloģiskie pakalpojumi, tai skaitā - plānveida operācijas. Ņemot vērā Ginekoloģijas klīnikas aprīkojumu, mediķu prasmes un pieredzi, pacientiem tiek nodrošināti augsti ārstēšanas un aprūpes standarti. Vienlaikus, ārstējoties Ginekoloģijas klīnikā, pacientiem ir būtiski zemākas pakalpojumu izmaksas nekā privātā sektora klīnikās.

Attēls no Baltijas valstu ginekoloģiskās endoskopijas konferences, kad Rīgas Austrumu slimnīcā viesojās pasaules līmeņa ginekologi - Revazs Botčorišvili no Francijas un Vitālijs Beženars no Krievijas.
Pieredzējušie ginekologi, piedaloties Rīgas Austrumu slimnīcas Ginekoloģijas klīnikas personālam, veica divas ļoti sarežģītas, minimāli invazīvas operācijas - dziļās endometriozes ķirurģisku ārstēšanu un dzimumorgānu noslīdējuma koriģēšanu.

Ginekoloģijas klīnikā mediķu darba ikdiena ir ļoti intensīva. Piemēram, vakar, 1.jūlijā, dibināšanas gadadienā tika veiktas 19 dažādas sarežģītības operācijas, kas uzlabos pacientu veselības stāvokli un ļaus dzīvot pilnvērtīgi. Tāpat Ginekoloģijas klīnikas mediķi konsultē un sniedz palīdzību pacientiem, kas akūtā stāvoklī nonāk Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā.

Informācija atjaunota: 2020.07.02 - 12:18