Rīgas pilī apbalvotas 10 Austrumu slimnīcas sirdsmāsiņas

30.11.2018

Attēlā – visas 10 Austrumu slimnīcas sirdsmāsiņas kopā ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti un aprūpes direktori Inesi Budzilu.

Šodien, 30. novembrī, Rīgas pilī tika godinātas akcijas "Meklējam sirdsmāsiņu" uzvarētājas, kuras pacienti un viņu tuvinieki ar balsojuma starpniecību atzinuši par atsaucīgākajām un iejūtīgākajām Latvijas universitāšu slimnīcu māsām, vienā vārdā sakot – sirdsmāsiņām. Starp 20 sirdsmāsiņām bija 10 māsas no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas.

Sirdsmāsiņas sirsnīgi sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, akcijas patronese, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, veselības ministre Anda Čakša, "Rietumu Bankas labdarības fonda" valdes priekšsēdētāja Inga Šīna, izdevniecības "Dienas Mediji" valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, kā arī mūsu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

"Māsa ir tā, kura pacientam atrodas vistuvāk un reizēm viņa kļūst par šī pacienta tuvāko cilvēku. Bieži vien tas nozīmē, ka šī aprūpe ir ne tikai fiziska, bet arī emocionāla, kad kopā ar ārsta ordinēto kārtējo medikamentu devu slimajam ir nepieciešams smaids, uzmundrinājums, labs vārds," saka Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

"Kāds anonīms autors ir teicis, ka "māsas nav eņģeļi, bet viņas ir nākamais labākais aiz tiem". Aizejot no slimnīcas, cilvēks var aizmirst katra viena viņa ārstēšanā iesaistītā vārdu, bet viņš noteikti atcerēsies attieksmi, kādu no katra saņēma. Novēlu visām māsām – nezaudēt mīlestību pret izvēlēto profesiju. Kā ir teicis Alberts Einšteins – tikai tāda dzīve ir vērta, kas tiek dzīvota, kalpojot citiem."

10 Austrumu slimnīcas sirdsmāsiņas:

Nataļja Bedrjagina, Austrumu slimnīcas stacionāra "Biķernieki" Apdegumu centra anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa;

Marika Groskaufmane, Austrumu slimnīcas stacionāra "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs" Rīgas ambulatorās nodaļas internās aprūpes māsa;

Jeļena Lozjuka, Austrumu slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" 2. HIV/AIDS stacionārās nodaļas internās aprūpes māsa;

Mārīte Šulmane, Austrumu slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas Ķīmijterapijas dienas stacionāra medicīnas māsa;

Anita Fišere, Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Onkoķirurģijas klīnikas Onkoginekoloģijas nodaļas medicīnas māsa;

Julana Ursuļana, Austrumu slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa;

Gunita Apine, Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Sirds asinsvadu slimību klīnikas Kardioloģijas nodaļas internās aprūpes māsa;

Ieva Šlosberga, Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikas anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa;

Sandra Lāma, Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Vispārējās neiroloģijas nodaļas internās aprūpes māsa;

Jeļena Ivanova, Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas medicīnas māsa.

Visas sirdsmāsiņas bez Goda raksta saņems arī "Rietumu Bankas labdarības fonda" sarūpētu prēmiju 1000 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas).

Visas 20 sirdsmāsiņas kopā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni, kā arī cietiem šajā brīnišķīgajā akcijā iesaistītajiem.

Ar ziediem rokās – sirdsmāsiņa Nataļja Bedrjagina. Nataļju un pārējās Austrumu slimnīcas sirdsmāsiņas sveikt bija ieradusies arī slimnīcas aprūpes direktore Inese Budzila (centrā).

Ar sarkanām rozēm – sirdsmāsiņa Jeļena Ivanova.

Sirdsmāsiņa Julana Ursuļana ar veselības ministri Andu Čakšu.

Mīļi sveicam visas mūsu sirdsmāsiņas un sakām paldies par cilvēkmīlestību un sirsnīgo attieksmi pret mūsu pacientiem!

Informācija atjaunota: 2018.11.30 - 15:49