Rīgas Austrumu slimnīcas Zinātnes daļas vadītājs profesors Mārcis Leja piedalās starptautiskā simpozijā

11.03.2019

No 8. līdz 9. martam Busanas pilsētā (Dienvidkoreja) notika 27. ikgadējais Korejas Helikobaktērijas un augšējā gremošanas stāva pētniecības koledžas un 16. Japānas-Korejas Helikobaktērijas pētniecības apvienotais simpozijs, kurā piedalījās 380 dalībnieki no 21 valsts, galvenokārt no Āzijas reģiona. Sēdē, kas bija veltīta svarīgākajiem kuņģa vēža prevencijas pētījumiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Zinātnes daļas vadītājs profesors Mārcis Leja ziņoja par GISTAR (daudzcentru randomizēts pētījums kuņģa vēža izraisītās mirstības samazināšanai, veicot H.pylori eradikāciju un nosakot pepsinogēnu līmeni) pētījuma norisi un sākotnējiem rezultātiem, kā arī par potenciālajām sadarbības iespējām ar Āzijas valstīm. Sēdi vadīja otrs pētījuma vadītājs no Starptautiskās vēža pētniecības aģentūras Rolando Herrero.

Informācija atjaunota: 2019.03.11 - 10:13