Jūs atrodaties šeit

Rīgas Austrumu slimnīcas Uroloģijas klīnikas rezidenti gūst atzinību Eiropas urologu asociācijas reģionālajā konference Viļņā

11.07.2014

No kreisās: B. Djavan, Vīne (AT), Auziņš, Rīga (LV), F. Jankevicius, Viļņa (LT), J.T. Klein, Heilbrona (DE)

No kreisās: J.T. Klein, Heilbrona (DE), B. Djavan, Vīne (AT), G.Sperga, Rīga (LV), F. Jankevicius, Viļņa (LT)

No kreisās: J.T. Klein, Heilbrona (DE), B. Djavan, Vīne (AT), K. Ļeoņenko, Rīga (LV), F. Jankevicius, Vilnius (LT)

Viļņā norisinājās Baltijas urologu konference, kuru pirmo reizi rīkoja Eiropas Urologu asociācijas reģionālais birojs, Prof. Boba Djavana vadībā. Viens no konferences mērķiem bija sniegt iespēju jaunajiem urologiem prezentēt savus zinātniskos darbus starptautiski atzītā konferencē un iegūt uzstāšanās pieredzi. Konferences zinātnisko nozīmi veicināja paraug lekcijas, kuras vadīja Eiropā plaši pazīstamas uroloģijas zvaigznes – profesori Kristofers Čapls no Lielbritānijas, Franss Debrūns no Nīderlandes un citi.

Praktiskās nodarbības lapraskopiskajā uroloģijā ar lapraskopiskajiem simulātoriem vadīja, šajā jomā, pieredzējuši urologi - Pjotrs Klosta no Polijas un Jans Kleins no Dānijas. Šajās nodarbībās piedalījās 25 jaunie urologi no dažādām valstīm. No piecām godalgotām vietām trīs ieguva Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas rezidenti – Guntars Sperga, Jānis Auziņš un Kļims Ļeņenko.
Konference guva plašu atzinību no rīkotājiem un dalībniekiem par ļoti labu pasākuma organizāciju un interesanto programmu. Īpaši vērtīga konference bija uroloģijas rezidentiem, kuri ieguva jaunas zināšanas, paziņas un iedvesmu nodarboties ar pētniecību. Nākošā Eiropas urologu asociācijas reģionālā Baltijas urologu konference notiks 2015. gadā Latvijā, Rīgā.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes Uroloģijas klīnika tika izveidota 2009.gadā un patlaban ir lielākais un modernākais uroloģisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Gada laikā klīnikas ārsti sniedz vairāk nekā 24 tūkstoši konsultāciju Latvijas iedzīvotājiem un veic vairāk nekā 2000 uroloģiskas operācijas, no kurām pusē gadījumu onkoloģiskiem pacientiem. Klīniku vada Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Vilnis Lietuvietis. Klīnikas jauno urologu dalību Viļņas konferencē atbalstīja arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta Fonds.

Informācija atjaunota: 2014.07.11 - 13:19