Rīgas Austrumu slimnīcas organizētā konferencē analizēs klīniskās toksikoloģijas aktualitātes

21.05.2013

Šonedēļ, 23.maijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā” notiks konferences par klīniskās toksikoloģijas aktualitātēm, kurā ar lekciju uzstāsies Neatliekamās medicīnas profesors pētniecībā, Monašas (Monash) universitātē Melburnā (Austrālijā) Andis Graudiņš.

Konferencē „Klīniskās toksikoloģijas aktualitātes” tiks diskutēts par akūtām saindēšanām, to diagnostiku un ārstēšanu. Prof. A.Graudiņš Latvijas kolēģus iepazīstinās ar tauku emulsiju pielietojumu akūtā toksikoloģijā, kā arī dalīsies pieredzē par akūta toksiska hepatīta diagnostiku un ārstēšanu.

Konferencē uzstāsies arī Rīgas Austrumu slimnīcas vadošie speciālisti. Anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas galvenais speciālists asoc. profesors Viesturs Liguts iepazīstinās ar kombinētu akūtu saindēšanos klīniskām problēmām un to risinājumiem, savukārt Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs Oļegs Šuba referēs par kardiotoksicitātes izpausmēm, saindējoties ar biežāk lietotajiem sirds zāļlīdzekļiem. Pārskatu par desmit letālākajām ķīmiskām vielām Latvijā sniegs Toksikoloģijas un sepses klīnikas anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis.

Konference plkst. 11.00 notiek stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” (Hipokrāta ielā 4) konferenču zālē.

Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnika ir vienīgā Latvijā, kas specializējusies akūtu toksikoloģisku un sepses pacientu ārstēšanā. Klīnika kalpo par mācību bāzi toksikoloģijā un intensīvajā terapijā jaunajiem medicīnas speciālistiem un sniedz diennakts konsultatīvo palīdzību mediķiem un iedzīvotājiem. Gadā klīnikā tiek ārstēti vairāk nekā 2000 pacientu.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde, un tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.05.21 - 13:10