Rīgas Austrumu slimnīcā veiksmīgi aizvadīta multiplai sklerozei veltīta diena

30.05.2019

29.maijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās multiplajai sklerozei veltīta diena. Tās laikā bija iespēja tikties ar slimnīcas speciālistiem un piedalīties izglītojošās lekcijās. Paralēli bija iespēja veikt dažādus izmeklējumus, pārbaudīt redzi, muskuļu spēku, veiktu dažādus atmiņas un kustību funkcijas testus.

Pasākumu apmeklēja liels interesentu pulks. Izglītojošo lekciju laikā dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijās ar ārstiem un skaidroja sev svarīgos jautājumus. Lielā interese par pasākumu liecina par nepieciešamību šādas tikšanās organizēt arī turpmāk.

Multiplā skleroze ir hroniska neiroloģiska slimība, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu. Tas nozīmē, ka tiek traucēta galvas un muguras smadzeņu darbība. Pacients to izjūt kā kustību, redzes un koordinācijas traucējumus. Tā kā šī slimība visbiežāk skar jaunus cilvēkus, vairāk sievietes vecumā no 20 līdz 40 gadiem, tad īpaši svarīgi ir uzrunāt tieši šo auditoriju un aicināt pievērst uzmanību konkrētiem simptomiem. Multiplā skleroze ir galvenais netraumatiskas invaliditātes cēlonis jauniem cilvēkiem, tāpēc svarīga ir agrīna diagnostika.

Ļoti svarīgi ir agrīni atpazīt slimības simptomus, uzsākt atbilstošu ārstēšanu, lai saglabātu darbaspējas, attālinātu invaliditātes attīstību. Tomēr saslimšanas precīzs cēlonis pētniekiem joprojām nav zināms.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs profesors Guntis Karelis, Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja Ineta Osipoviča un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Sandra Svilpe

Informācija atjaunota: 2019.05.30 - 14:13