Rīgas Austrumu slimnīca veic centralizētu pierakstu uz Covid-19 analīzēm

27.10.2020

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klientu apkalpošanas speciālisti, turpmāk nodrošinās tālruņa 8303 zvanu apkalpošanu un piedāvās klientam tuvāko (ērtāk sasniedzamo) un iespējami ātrāko pieraksta laiku Covid-19 izmeklējumiem.

Tālruņa numura 8303 darba laiks:

• Darbadienās no 8.00 līdz 18.00
  • Sestdienās no 9:00 līdz 14:00

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāros ir izvietoti vairāki COVID-19 analīžu punkti

Veselības ministrija informē: Veselības ministrijas mērķis ir panākt, ka Covid-19 testēšana ir mērķtiecīgāka un to pēc iespējas drīzāk saņem cilvēki, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams, piemēram, cilvēki ar saslimšanas simptomiem. Līdz ar to no pirmdienas, 26. oktobra, Covid-19 testu cilvēki varēs saņemt ar ārsta nosūtījumu. Vienlaikus ir novērots, ka šobrīd ir sacelta nepamatota ažiotāža un cilvēki pastiprināti piesakās Covid-19 testiem, tā radot neadekvātu slogu testēšanas kapacitātei, kas līdz ar to var nepildīt savu primāro mērķi – savlaicīgi testēt cilvēkus ar saslimšanas simptomiem, lai mazinātu tālāku nekontrolētu vīrusa izplatību sabiedrībā. Šādi mākslīgi tiek pagarināta rinda un ir apgrūtinātas iespējas uz testēšanu tikt cilvēkiem ar saslimšanas simptomiem. Līdz ar to pieņemts lēmums apturēt brīvprātīgu pierakstu uz Covid-19 testiem. Speciālisti uzsver un atgādina - ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, viņam ir nekavējoties jāpaliek mājās un pēc tam jāsazinās ar ģimenes ārstu, kurš izvērtēs Covid-19 testa nepieciešamību. Vairāk informācijas Veselības ministrijas mājaslapā.

Vēršam uzmanību, zvanot uz tālruņa numuru 8303, būs iespējams (tikai) pierakstīties rindā, lai veiktu Covid-19 izmeklējumus. Lūdzam ņemt vērā, ka medicīniskās konsultācijas, izziņas vai informācija par analīžu rezultātiem pa šo tālruni netiks sniegta.

Vienlaikus atgādinām:

• Vienotais bezmaksas izziņu tālrunis par Covid19 jautājumiem ir 8345 (sniedz konsultācijas visu diennakti).
  • Covid19 informatīvais tālrunis ir 67387661. Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti sniegs atbildes uz Jūsu jautājumiem un ieteiks – kā rīkoties, lai mazinātu vīrusa izplatības riskus.
  • Savukārt uzzināt Covid19 izmeklējumu rezultātus Jūs varat skatīt portālā e-veselība, Datamed.lv, vai, zvanot uz Nacionālā Veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234 (darba laikā no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.)

No šī gada 26. oktobra Covid-19 analīžu veikšana bez maksas ir iespējama tikai ar ārsta nosūtījumu. Tāpat kā līdz šim, testu var veikt ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču tas ir maksas pakalpojums – atbilstoši attiecīgās laboratorijas cenrādim.

Informējam, ka sakarā ar būtiski paaugstinātu interesi un pieprasījumu pierakstīties uz Covid-19 izmeklējumiem, (pārņemot tālruni 8303) līniju pārslodzes dēļ, periodiski iespējami tehniski traucējumi.

Informācija atjaunota: 2020.10.27 - 15:12