Rīgas Austrumu slimnīcā uzsākta ordinācijas moduļa ieviešana

05.07.2019

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ir uzsākts apjomīgs medikamentu aprites uzskaites projekts – ordinācijas moduļa ieviešana.

"Ordinācijas moduļa ieviešana šobrīd ir viena no mūsu slimnīcas iekšējo IT procesu modernizācijas prioritātēm. Tā palīdzēs nodrošināt mūsdienīgu, precīzu, ērtu un ikvienam saprotamu medikamentu apriti un tās kontroli. Tā dos iespēju analizēt zāļu izlietojuma apjomu un lietderību gan kopumā, gan katram konkrētam pacientam. Tā atvieglos ikdienas darbu aptiekas darbiniekiem, māsām un ārstiem. Bet pats būtiskākais, ieviešot ordinācijas moduli, mēs iegūsim precīzu medikamentu izlietojuma pašizmaksas aprēķinu.", norāda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Ordinācijas modulis sniegs plašas iespējas analizēt un ekonomēt līdzekļus un noteikt precīzu pakalpojuma izmaksu, jo tiks apvienotas gan grāmatvedības, gan uzskaites sistēmas. Moduļa ieviešana ļaus optimizēt medikamentu un materiālu komplektāciju. Pašlaik jau ordinācijas modulis ir ieviests 14 slimnīcas nodaļās. Plānots, ka projekts pilnībā visā slimnīcā tiks ieviests līdz 2020. gada jūlijam. Sistēmas ieviešana būs ievērojams solis ceļā uz personalizētu medicīnu. 2018. gadā slimnīcai medikamentu un medicīnas preču iegāde izmaksāja vairāk nekā 35 miljonus eiro.

"Ordinācijas ieviešana ir ļoti nozīmīga mūsu slimnīcai. Projekts ir apjomīgs, jo tas skar 127 nodaļas, visas aptiekas un arī grāmatvedību. Mēs stiprināsim savu komandu nodrošinot nepārtrauktu konsultatīvo lietotāju atbalstu, kā arī daudz jautāsim un klausīsimies kolēģu ieteikumos, attiecīgi attīstot risinājumu tā, lai mums būtu ērti, ātri un viegli to lietot", skaidro Informācijas tehnoloģiju un medicīnas iekārtu direktore Ilze Āboliņa.

Informācija atjaunota: 2019.07.05 - 12:31