Rīgas Austrumu slimnīcā uzlabo pacientu ārstēšanās vides apstākļus

15.07.2020

Šodien, 15.jūlijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā tika piegādātas pirmās septiņas Novaerus Protect 800 zemas enerģijas plazmas tehnoloģijas gaisa attīrīšanas un dezinfekcijas iekārtas, kas ļaus būtiski uzlabot ārstēšanās un uzturēšanās apstākļus, padarot tos pacientiem vēl drošākus. Uzreiz pēc iekārtu piegādes klātesošie mediķi tika apmācīti – kā pareizi un droši lietot un uzraudzīt iekārtu darbību.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis: „Esam gandarīti, ka slimnīcas pacientiem stacionāros turpmāk varēsim nodrošināt ārstēšanu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Jāuzsver, ka šīs gaisa dezinfekcijas un attīrīšanas iekārtas nodrošinās piemērotus vides apstākļus pacientiem, ārstējot dažādas saslimšanas, bet jo īpaši noderīgas tās būs Covid-19 pacientu ārstniecībai.”

Līdz šī gada septembrim Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāriem “Gaiļezers” (Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikai (7 iekārtas), Toksikoloģijas un sepses klīnikai (3 iekārtas), Intensīvās terapijas klīnikai (3 iekārtas), “Latvijas Infektoloģijas centram” (10 iekārtas) un “Tuberkulozes un plaušu slimību centram” (2 iekārtas) tiks piegādātas kopskaitā 25 Novaerus Protect 800 gaisa attīrīšanas un dezinfekcijas iekārtas.

SIA “Biomark”, kas ir minēto iekārtu ražotāja oficiālais pārstāvis Latvijā, valdes locekle Marsela Boka: - „Novaerus Protect 800 portatīvajās ierīcēs tiek izmantota patentēta īpaši zemas enerģijas plazma. Tā ir inovācija un jaunums Latvijā, jo īpaši, ņemot vērā pašreizējo situāciju ar koronavīrusa pandēmiju pasaulē. Šī medicīnas tehnoloģija ir cilvēkiem 24/7 lietošanā droša. Iekārtas darbība nodrošina vīrusu, baktēriju, sēnīšu, pelējumu sporu iznīcināšanu DNS līmenī. Tā attīra gaisu no alergēniem, novērš nepatīkamas smakas. Īpaši zemas enerģijas plazmas tehnoloģija (aukstā plazma) ir vairāk nekā 15 gadus pētīta un klīniski apstiprināta NASA laboratorijās. Veikti vairāk nekā 30 neatkarīgu laboratoriju vīrusu pētījumi Lielbritānijā, Dānijā, ASV un citās pasaules valstīs.
Turklāt šīm iekārtām nav nepieciešama specializēta apkope. Viena ierīce patērē mazāk elektroenerģijas nekā 40 vatu spuldze. Gaiss tiek iesūkts iekārtā un filtrēts starp plazmas spolēm.”

Daži fakti par plazmas enerģiju:
• Plazma tiek definēta kā enerģija ar gāzi, kurā ir vienāds skaits pozitīvi un negatīvi lādētu daļiņu.
• Plazmas sterilizācija tika ieviesta Eiropā deviņdesmitajos gados. Sākotnējā metode ietvēra ūdeņraža peroksīda jonizāciju vakuumā. Jaunākās tehnoloģijas dezinfekcijas iekārta ļauj sasniegt antibakteriālo efektu daudz ātrāk.
• Izteikti spēcīgi un destruktīvi fizikāli procesi attiecībā pret mikroorganismu lielumu.
• Plazmas komponenti izjauc mikroorganismu struktūru un apvalkus.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Šeit nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem turpat 760 000 pacientu.

FOTO: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķi šodien, 15.jūlijā, piedalījās NOVAERUS iekārtu ražotāja paredzētajās apmācībās, kur tika stāstīts par iekārtu lietošanas un apkopes pamatprincipiem. Klātesošie mediķi saņēma detalizētu skaidrojumu par vigilances sistēmas pasākumiem  un guva pirmās zināšanas un prasmes – kā praktiski strādāt ar zemas enerģijas plazmas tehnoloģijas gaisa attīrīšanas un dezinfekcijas iekārtu Novaerus Protect 800. Apmācības vadīja SIA BIOMARK NOVAERUS iekārtu pārstāvji: Marsela Boka (valdes locekle), Dmitrijs Gavrilovs (iekārtu inženieris) un Atis Lagzdiņš (servisa inženieris). Sertifikātus klātesošajiem izsniedza Iveta Bērziņa-Bebriša (mārketinga vadītāja).

Informācija atjaunota: 2020.07.15 - 10:41