Rīgas Austrumu slimnīcā turpina ārstēties 7 lielveikala traģēdijā cietušie

28.11.2013

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) ārstēšanos turpina septiņi pacienti, kuri 21.novembra vakarā cieta, sagrūstot lielveikalam Zolitūdē.

Divi pacienti joprojām ārstējas Intensīvās terapijas klīnikā. Pacientiem veselības stāvoklis ir ļoti smags. Abi pacienti ir guvuši nopietnas traumas – ekstremitāšu lūzumus, multiplus sasitumus, smagu audu saspieduma sindromu, konstatēta arī iekšējo orgānu, tai skaitā nieru un aknu, nepietiekamība, koagulācijas traucējumi, u.c. Rīgas Austrumu slimnīcas mediķi ir veikuši pacientiem vairākas operācijas un šobrīd tiek piemēroti nepieciešamie intensīvās terapijas pasākumi.

Vēl divi pacienti, kuri līdz šim atradās Intensīvās terapijas klīnikas speciālistu aprūpē, ir pārvesti turpmākajai ārstēšanai uz Neiroķirurģijas nodaļu un Traumatoloģijas un ortopēdijas klīniku. Abu pacientu veselības traucējumi ir nopietni, bet stāvoklis tiek vērtēts kā stabils. Pacientiem konstatēti ribu, mugurkaula un iegurņa kaula lūzumi, plaušu un sirds kontūzija.

Arī pārējie trīs pacienti ārstējas dažādas ķirurģiskā profila nodaļās. Pacientiem ir konstatēti ribu lūzumi un plaušu traumas, mīksto audu un pēdu saspiedumi. Šobrīd viņu veselības stāvokli ārsti vērtē kā stabile, un viņi turpina ārstēšanos.

Kopumā Rīgas Austrumu slimnīcas mediķu aprūpē 21.novembra vakarā nonāca 11 lielveikala sabrukšanā cietušie. Divi pacienti no slimnīcas šonedēļ ir izrakstīti.

Informācija atjaunota: 2013.11.28 - 12:39