Rīgas Austrumu slimnīca saņem ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvu nominācijā „Internā profila nodaļa”

30.05.2013

30.maijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā veselības ministre Ingrīda Circene pirmo reizi Latvijā pasniedza ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvas piecās nominācijās. Kvalitātes balvu nominācijā „Internā profila nodaļa” saņēma Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas Hematoloģijas-transplantācijas nodaļa.

Latvijas ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvu pasniegšana ir unikāls pasākums Latvijas veselības aprūpes jomā - balvu ieguvēji ir Latvijas ārstniecības iestādes, kuras brīvprātīgi pieteicās savas darbības izvērtējumam pēc starptautiski atzītiem veselības aprūpes organizāciju kvalitātes vadības sistēmas kritērijiem. Ārstniecības iestāžu darbība tika vērtēta piecās jomās: vadības procesi un atbildība, darbinieku kompetence, pacientiem un darbiniekiem droša vide, pacientu klīniskā aprūpe, kvalitātes un drošības pilnveidošana.

Starptautisku ekspertu komisija vērtēja Hematoloģijas- transplantācijas nodaļu pēc vairāk nekā 50 kritērijiem, izvērtējot aprakstītus vadības procesus gan slimnīcas, gan stacionāra “Linezers”, gan nodaļas līmenī  un atbildību, darbinieku kompetenci, pacientiem un darbiniekiem drošu vidi, pacientu klīnisko aprūpi, kvalitātes un drošības pilnveidošanu.

Hematoloģijas- transplantācijas nodaļas darbs nedaudz atšķiras no citu nodaļu specifikas, jo jau sākotnēji absolūti visi nodaļas darba etapi ir aprakstīti un apstiprināti darba kvalitātes vadības  sistēmā un medicīnisko tehnoloģiju datu bāzē, un no tiem nav nekādas atkāpes. Nodaļā ir ieviesta medikamentu un medicīnas preču uzskaites "Horizon" sistēma. Jebkurš darba solis vai manipulācija, dokumentācijas noformēšana  ir pamatoti, jo strādājam pēc stingrām vadlīnijām. Eksperti analizēja pa etapiem dokumentāciju no brīža, kad un kā tiek veikts ārsta nozīmējums, līdz brīdim , kad pacients to saņem un kā to mēs varam pierādīt, kad pacientam tas ir devis kādu uzlabojumu veselības stāvoklī vai nē.

"Ir patiess prieks un gandarījums, ka daudzu gadu garumā ieguldītais transplantācijas nodaļas darbā ir tik augstu novērtēts un pilnīgi skaidrs, ka pie izdarītā nevar apstāties pilnveidojot darba procesus, uzstādot jaunus mērķus," akcentē Hematoloģijas-transplantācijas nodaļas vadītāja Ilze Trociukas.

Veselības ministre Ingrīda Circene balvu pasniegšanā uzsvēra: „Kvalitātei ir jābūt ikviena veselības aprūpes pakalpojuma pamatā, tikai tad varam būt konkurētspējīgi. Augstu novērtēju šī projekta iniciatorus un izstrādātos pacientu drošības un kvalitātes vadības novērtēšanas kritērijus un metodiku, kas ļauj ārstniecības iestādēm ieviest visaptverošu kvalitātes un drošības vadību. Savukārt ārstniecības iestādes, kas bija pietiekami drosmīgas un brīvprātīgi pieteicās novērtēšanai, pierāda, ka ir progresīvas, uz sadarbību un attīstību vērstas. Esmu pārliecināta, ka Kvalitātes balvu varam veidot par tradīciju un vispāratzītu mērķi, uz ko tiekties ikvienam nozarē strādājošajam.”

Kvalitātes balvu pasniegšanas konference tika rīkota projekta, kuru īstenoja „Latvijas Veselības ekonomikas asociācija” (LVEA) sadarbojoties ar „Latvijas Kvalitātes biedrību” un piesaistot Austrijas Veselības Kvalitātes Institūtu ietvaros.klīniskā universitātes slimnīca.

Informācija atjaunota: 2013.06.04 - 14:17