Rīgas Austrumu slimnīcā pieejamas jaunas rentgenoloģiskās diagnostiskas iespējas

20.05.2013

Attīstot diagnostiskās radioloģijas iespējas, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Rīgas Austrumu slimnīca) ir uzstādījusi jaunas, Latvijā unikālas rentgenogrāfijas un rentgena caurskates iekārtas, kas ļauj veikt ne tikai daudzpusīgus izmeklējumus ar samazinātu starojumu devu pacientam, bet arī minimāli invazīvas ārstnieciskas manipulācijas rentgena kontrolē.

Kā šodien svinīgajā pasākumā akcentēja Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka, diagnostiskā radioloģija kļūst arvien nozīmīgāka ārstniecības procesā. Pateicoties mūsdienīgai aparatūrai un speciālistu zināšanām, Rīgas Austrumu slimnīca gan stacionāru, gan ambulatorajiem pacientiem var nodrošināt daudzpusīgus izmeklējumus, kas ļauj tālāk izvēlēties labāko ārstēšanas metodi.

Jaunās paaudzes „Philips” rentgena caurskates un „GE” rentgenogrāfijas iekārtas nodrošina mūsdienīgu pacientu izmeklēšanu un slimību diagnostiku. Šāda līmeņa iekārtas tiek lietotas arī citās Eiropas Savienības valstīs, tās atbilst lietošanas radiācijas drošības augstākajām prasībām, šodien atzina Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja dr. Māra Epermane.

Ar jauno rentgena caurskates iekārtu iespējams veikt dažādus kuņģus - zarnu trakta, ginekoloģiskus, uroloģiskus u.c. izmeklējumus, kā arī veikt minimāli invazīvas diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas. Rentgena kabinetā ir nepieciešamais papildus aprīkojums, t.sk., ultrasonogrāfijas iekārta, kas nodrošina papildus vizualizāciju, piemēram, nieres bļodiņas punkcijas laikā. Šī ir mūsdienīga pieeja, kas ļauj pacientam atgriezties ikdienas aktivitātēs tajā pašā dienā.

Rīgas Austrumu slimnīca ir vienīgā Latvijā, kas piedāvā iespēju veikt funkcionālu resnās zarnas izmeklējumu pacientiem ar aizcietējumiem, starpenes problēmām.

Ar jauno rentgenogrāfijas iekārtu izmeklējumus iespējams veikt gan vertikālā, gan horizontālā stāvoklī, kā arī iekārtu var rotēt ap pacientu, kas ir nozīmīgi pacientiem ar kustību ierobežojumiem. Iekārta spēj veikt 180 grādu apgriezienu un radīt trīsdimensionālus (3D) attēlus, kas palīdz izmeklējamo objektu apskatīt no visām pusēm, pacientu negrozot.

Uz rentgena izmeklējumiem iespējams nokļūt ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu.

Savukārt jaunā rentgenogrāfijas iekārta bez parastiem izmeklējumiem atļauj veikt specializētus izmeklējumus ortopēdijā – piemēram, mugurkaula vai kājas rentgenogrāfiju visā garumā. Šādi izmeklējumi ir nepieciešami pirms gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanas vai mugurkaula deformāciju izvērtēšanai pie skoliozes.

Iekārta ir piemērota veikt izmeklējumus pacientiem ar kustību ierobežojumiem, tas ir sevišķi nozīmīgi pēc traumām vai citām operācijām. Tā kā attēlus iegūst digitālā formātā tos var viegli apstrādāt un iegūt trīsdimensiju attēlus, kas ir ļoti svarīgi, lai apskatīt izmeklējamo objektu no visām pusēm pirms operācijas. Pateicoties jaunajai attēlu apstrādes darba stacijai ir iespējams arī plānot operācijas, izvēlēties atbilstoša izmēra endoprotēzes.

Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centrs ir uzkrājis nozīmīgu pieredzi un tā speciālisti nodrošina slimnīcas stacionāru un ambulatorajiem pacientiem visplašākās diagnostikas un saudzīgas ārstēšanas iespējas. 2012.gadā Diagnostiskās radioloģijas centrā veikto izmeklējumu skaits sasniedza 300 tūkstošus.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.05.20 - 15:41