Jūs atrodaties šeit

Rīgas Austrumu slimnīcā notiks Starptautiskās atomenerģijas aģentūras apmācības radiācijas drošībā un staru terapijas nodrošināšanā

09.01.2014

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikā notiks Starptautiskās atomenerģijas aģentūras organizētas apmācības, kuru laikā Kazahstānas speciālisti apgūs teorētiskās un praktiskās zināšanas radiācijas drošībā un staru terapijas nodrošināšanā.

Rīgas Austrumu slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika ir izvēlēta kā piemērotākā vieta šādu apmācību īstenošanai, ņemot vērā klīnikas speciālistu nozīmīgo pieredzi. Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas speciālisti ir profesionāli pilnveidojušies daudzos Starptautiskās atomenerģijas aģentūras organizētos pasākumos, līdz ar to pieredze, kas ir gūta starptautiskā līmenī, ir ļoti plaša un paveras iespējas šīs zināšanas nodot citu valstu pārstāvjiem.

Rīgas Austrumu slimnīcai, piedaloties citu valstu speciālistu apmācībā, nākotnē būs iespēja iesaistīt savus speciālistus starptautiskos pasākumos un gūt atzinību starptautiskā mērogā.

Apmācības ilgs 2 mēnešus – no 13.janvāra līdz 12.martam. To laikā divi medicīnas fiziķi no Kazahstānas apgūs teorētiskās un praktiskās zināšanas dozimetrijā, radiācijas drošībā, lineāro paātrinātāju un brahiterapijas iekārtu remontā un apkopē.

Novērtējot Rīgas Austrumu slimnīcas augsti kvalificēto speciālistu pieredzi un mūsdienīgo tehnisko aprīkojumu, Kazahstānas Veselības ministrija jau divus gadus ir noslēgusi līgumu par maksas apmācību speciālistiem terapeitiskajā radioloģijā. 2013.gadā tika apmācīti 8 radiologa asistenti. Tāpat pērn pirmo reizi tika veikta apmācība kolēģiem no Azerbaidžānas - diviem ārstiem un vienam medicīnas fiziķim no Baku Nacionālā Onkoloģijas centra.

Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika ir vadošā medicīnas iestāde Latvijā un Baltijas valstīs staru terapijas jomā. Klīnika ir aprīkota ar 5 lineārajiem elektronu paātrinātājiem un nepieciešamajām papildiekārtām, brahiterapijas un tuvfokusa retgenterapijas aparātu. Pateicoties modernam tehniskajam nodrošinājumam un augsti kvalificētiem speciālistiem, pacientu ārstēšanā tiek pielietotas visas jaunākās distances staru terapijas metodes.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2014.01.09 - 10:46