Rīgas Austrumu slimnīcā notiks Senioru dienas

27.09.2013

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) 2. un 3.oktobrī notiks Senioru dienas. To laikā notiks dažādi sabiedrību izglītojoši pasākumi, akcentējot nepieciešamību veselīgi nodzīvot pēc iespējas vairāk sava mūža gadus, kā arī zinātniskā konference, kurā speciālisti diskutēs par veselības aprūpes aspektiem gados vecākiem pacientiem.

1.oktobri Pasaules Veselības organizācija ir noteikusi par Starptautisko veco ļaužu dienu, kad sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību uz gados veco cilvēku sadzīves, veselības un citām problēmām.

Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā „Biķernieki” kopš 2000.gada darbojas Latvijā vienīgais specializētais klīniskais Gerontoloģijas centrs, kas nodrošina gados vecāku pacientu (virs 65 gadiem) izmeklēšanu, geriatrisko sindromu izvērtēšanu, ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumus. Slimnīcas speciālisti ir uzkrājuši nozīmīgu pieredzi, tāpēc vēlas iesaistīties aktīvas novecošanas veicināšanā, kas nereti prasa no seniora dzīves stila maiņu, atteikšanos no veselībai kaitīgiem ieradumiem.

Lai pievērsu sabiedrības uzmanību senioru veselības jautājumiem un mudinātu gados vecākus cilvēkus rūpēties par savu veselību un izzināt aktīvas novecošanas aspektus, stacionārā „Gaiļezers” 2.oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks dažādi izglītojoši pasākumi.

Lai iepazīstinātu ar Senioru dienu mērķiem un norisi, kā arī ar jauno grāmatu gerontoloģijā „Vecums. Liktenis. Izaicinājums. Dāvana.” 2.oktobrī plkst. 11.00 stacionāra „Gaiļezers” Mazajā konferenču zālē notiks preses konference. Tajā piedalīsies LR veselības ministre Ingrīda Circene, Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka, Ārstniecības padomes priekšsēdētājs un internās medicīnas galvenais speciālists prof. Aivars Lejnieks, Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs prof. Jānis Zaļkalns, kā arī grāmatas autores - Rīgas Austrumu slimnīcas valdes locekle dr. Anita Slokenberga un Gerontoloģijas centra vadītāja dr. Daina Zepa.

Senioru dienu laikā ikvienam 2.oktobrī no plkst. 10.00 bez maksas būs iespējams apzināt un noteikt veselības riskus, būs pieejamas speciālistu konsultācijas sirds un asinsvadu, endokrīnās sistēmas, gremošanas orgānu sistēmas, plaušu veselības jautājumos, bezmaksas veselības pārbaudes un eksprestesti. Tāpat ikviens varēs iesaistīties fiziskās aktivitātēs un ārstnieciskajā vingrošanā speciālistu vadībā, kā arī saņemt fizioterapeitu un ergoterapeitu konsultācijas.

Plkst. 12.00 notiks diskusija par sabiedrības novecošanās jautājumiem, kurā ikviens interesents varēs uzdot sev interesējošos jautājumus Rīgas Austrumu slimnīcas vadošajiem speciālistiem, savukārt sociologs Arnis Kaktiņš iepazīstinās ar sabiedrības viedokli par senioriem un pētījumiem par sabiedrības novecošanos Latvijā.

Tāpat ikviens varēs piedalīties asociētās profesores Vijas Eniņas meistarklasē par veselīgu dzīvesveidu, augu terapiju un tējām, saņemt dietologa Ata Tupiņa padomus par veselīgu uzturu un līdzdarboties Ineses Zinģītes veselības mācības stundā.

Savukārt 3.oktobrī stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” konferenču zālē notiks zinātniskā konference „Gerontoloģiskās konsekvences ārsta praktiskajā darbā”, uz kuru aicināti ģimenes ārsti, internisti, kardiologi, nefrologi, pneimonologi, endokrinologi, hematologi, neirologi, gerontologi, ginekologi, onkologi un citu specialitāšu ārsti. Konferencē Rīgas Austrumu slimnīcas vadošie speciālisti dalīsies pieredzē par gados vecāku pacientu veselības aprūpes jautājumiem un novecošanās ietekmi uz senioru veselību.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.09.27 - 12:44