Rīgas Austrumu slimnīcā notiks pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolēniem

13.09.2013

Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) 14.septembrī, Pasaules pirmās palīdzības dienā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas  teritorijā, Rīgā, organizē PIRMĀS PALĪDZĪBAS sniegšanas sacensības skolēniem. Šāda līmeņa sacensības tiek rīkotas jau 17. reizi Latvijā un šogad sacensībās piedalīsies Latvijas 10 labākās pilsētu/novadu skolu uzvarētājkomandas.

Sacensību sākums paredzēts plkst.11:00, tajās piedalīsies dalībnieki, kas ir apmācīti pirmās palīdzības sniegšanai 2012./2013. mācību gadā un uzvarējuši vietējā mēroga sacensībās.

Sacensību mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par pirmās palīdzības (PP) būtību un ļaut pārbaudīt savas PP sniegšanas prasmes īstenībai pietuvinātās situācijās, lai skolēni ar drosmi palīdzētu cietušajiem dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās.

Darbība sacensībās risināsies 4 praktiskajos etapos, kur tiks atēlotas dažās traumas, kā: mugurkaula trauma, vēdera trauma, roku un kāju traumas, atdzišana u.c. Izveidotie etapi ir saskaņoti Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā. Sacensību galvenais tiesnesis - Haralds Lučkovskis, NMPD galvenais speciālists pirmās palīdzības jautājumos.

Sacensību laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbību, kas ikdienā sastopas ar pirmās palīdzības sniegšanu cietušajiem un saslimušajiem dzīvībai kritiskās situācijās; Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta darbību un ekipējumu un tā darba specifiku; Pašvaldības policija demonstrēs aprīkojumu un materiālu, kā arī veiks izglītojošu darbu saistībā ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, likumpārkāpumu profilaksi.

Pasākuma organizēšanu atbalsta:
AS "Aldaris", laikraksts “Diena”, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Rīgas Pašvaldības policija, Valsts ugundzēsības un glābšanas dienests, LSK Pārdaugavas komiteja, LSK Kurzemes komiteja, LSK Centra komiteja, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, Rīgas Universālā vidusskola.

Informācija atjaunota: 2013.09.13 - 11:24