Rīgas Austrumu slimnīcā Kazahstānas jaunie speciālisti apgūst mūsdienu staru terapijas metodes

19.09.2013

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikā apmācības uzsākuši astoņi Kazahstānas jaunie staru terapijas speciālisti. Novērtējot Rīgas Austrumu slimnīcas augsti kvalificēto speciālistu pieredzi un mūsdienīgo tehnisko aprīkojumu, Kazahstānas Veselības ministrija jau otro gadu slēdz līgumu par dažādu speciālistu radioloģijā apmācību Latvijā.

Apmācība notiks 20 darba dienas, un tās programma ir izstrādāta ar mērķi apgūt mūsdienu konformālās staru terapijas metodes klīnisko un praktisko pielietojumu vidējam medicīnas personālam - rentgenlaborantiem, radiologa asistentiem un staru terapijas māsām.

Rīgas Austrumu slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītāja doc. Olga Utehina akcentē, ka klīnikas speciālisti ir uzkrājuši nozīmīgu pieredzi un profesionalitāti staru terapijas jomā, tāpēc savas zināšanas labprāt nodod jaunajiem speciālistiem. Arī klīnikā pieejamais aprīkojums ļauj ārzemju speciālistiem iegūt praktiskās iemaņas mūsdienīgu ārstniecības metožu pielietošanā onkoloģiskajiem pacientiem.

Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika ir vadošā medicīnas iestāde Latvijā un Baltijas Valstīs staru terapijas jomā. Klīnika ir aprīkota ar 5 lineārajiem elektronu paātrinātājiem un nepieciešamajām papildiekārtām, brahiterapijas un tuvfokusa retgenterapijas aparātu. Pateicoties modernam tehniskajam nodrošinājumam un augsti kvalificētiem speciālistiem, pacientu ārstēšanā tiek pielietotas visas jaunākās distances staru terapijas metodes.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.09.19 - 11:35