Rīgas Austrumu slimnīca ir atvērsusi tālruņa līniju pierakstam uz Covid-19 vakcināciju

11.01.2021

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir atvērsusi tālruņa līniju ārstniecības iestāžu darbiniekiem, lai pierakstītos uz vakcināciju pret COVID - 19

Pieraksta tālruņa numurs ir 27267437

Tālruņa darba laiks darba dienās no plkst. 8.00 – 18.00, sestdienās, svētdienās no plkst. 9.00 – 14.00

Ierodoties uz vakcināciju, ir jāņem līdzi:

Personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase);

Darba devēja apliecinājums, ka persona ir konkrētās ārstniecības iestādes darbinieks (Apliecinājumā jānorāda personas vārds, uzvārds, personas kods, amats. Apliecinājumu ar savu parakstu apstiprina iestādes vadītājs);

Potēšanās pase, ja tāda ir.

Vakcinācija notiek stacionārā "Gaiļezers", Hipokrāta ielā 2, Rīgā.

Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcīna

COVID-19 mRNS vakcīna paredzēta aizsardzībai pret SARS-CoV-2 vīrusa izraisītu saslimšanu.

Vakcīna stimulē imūno sistēmu ražot antivielas, kas pasargā pret COVID-19 infekciju. Vakcīna nesatur pašu vīrusu, tādēļ tā nevar izraisīt COVID-19 infekciju.

Vakcīna paredzēta pieaugušiem cilvēkiem virs 16 gadu vecuma.

Pilnvērtīgai imūnās atbildes iegūšanai Jums jāsaņem 2 vakcīnas devas.

Vakcīnas tiek ievadītas deltveida muskulī augšdelmā.

Intervāls starp devām 17-21 diena pēc 1.devas.

Ja pagājis > 21 dienu intervāls pēc 1. devas, 2. deva jāievada pēc iespējas drīzāk (bet nav jāatkārto devas).  Abas devas ir nepieciešamas ilgstošai un noturīgai aizsardzībai, atsevišķi vienas devas efektivitāte nav sistemātiskās pētījumu analīzēs nav pierādīta.

Pēc vakcinācijas nav nekādu ierobežojumu atgriezties ikdienas dzīvē! (drīkst mazgāties, sportot u. tml.)

Ar vakcināciju saistītie iespējamie riski

Vakcīnu nedrīkst ievadīt, ja:

• ir bijusi anafilakse pēc iepriekšējās konkrētās vakcīnas devas saņemšanas;
  • ir zināma anafilakse pret kādu no vakcīnas komponentēm;
  • ir bijusi smaga alerģiska reakcija pret kādu citu vakcīnu vai injicējamu terapiju (intramuskulāri, intravenozi vai subkutāni).

Tipiskās iespējamās reakcijas pēc vakcinācijas:

• reakcijas injekcijas vietā, tādas kā, sāpes, pietūkums, apsārtums, nieze, siltuma sajūta (šādas reakcijas parasti parādās pāris stundu laikā pēc injekcijas, ir viegli noritošas un pāriet pašas no sevis, tās ir bieži sastopamas);
  • paaugstināta ķermeņa temperatūra;
  • muskuļu un locītavu sāpes;
  • galvassāpes, miega traucējumi;
  • slikta pašsajūta, nogurums, reibonis, slikta dūša, vemšana;

Parasti šie simptomi izzūd dažu dienu (1- 3 dienās) laikā un ārstēšana nav nepieciešama.

Pilnībā nevar izslēgt alerģsikas reakcijas, tostarp anafilaktisku šoku, lai gan saistībā ar vakcināciju tās sastopamas reti. Tādēļ, veicot vakcināciju, būs pieejams atbilstošs neatliekamās palīdzības aprīkojums un zāles.

Kā jebkuru zāļu ievadīšanā, nav izslēdzama nezināmu nevēlamu notikumu parādīšanās. Ja pēc imunizācijas parādās smagi simptomi vai blakusparādības, Jums nekavējoties par to jāinformē savs ārsts.

Informācija par vakcināciju no Slimību profilakses un kontroles centra

Informācija atjaunota: 2021.01.11 - 8:49