Jūs atrodaties šeit

Rīgas Austrumu slimnīca iepazīstinās ar unikālām rentgenoloģiskās diagnostiskas iespējām

15.05.2013

Attīstot diagnostiskās radioloģijas iespējas, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Rīgas Austrumu slimnīca) ir uzstādījusi jaunas, Latvijā unikālas rentgenogrāfijas un rentgena caurskates iekārtas, kas ļauj veikt pacientiem ne tikai daudzpusīgus izmeklējumus ar samazinātu starojumu devu pacientam, bet arī veikt minimāli invazīvas ārstnieciskas manipulācijas rentgena kontrolē.

Lai iepazīstinātu ar jaunajām iespējām slimību rentgenoloģiskajā diagnostikā, Rīgas Austrumu slimnīca nākamnedēļ, 20.maijā, plkst. 13.00, aicina uz preses konferenci.

Tajā piedalīsies Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka, Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja dr. Māra Epermane un centra speciālisti. Pasākumā būs iespēja ne tikai vērot rentgenogrāfijas un rentgena caurskates iekārtu darbības paraugdemonstrējumus, bet arī uzzināt par diagnostiskās radioloģijas attīstību Rīgas Austrumu slimnīcā.

Preses konference notiks stacionāra „Gaiļezers” (Rīgā Hipokrāta ielā 2) Diagnostiskās radioloģijas centra nodaļā (ieeja no plānveida uzņemšanas). Lūgums iepriekš informēt par dalību pasākumā, zvanot pa tālruni 67042312 vai 29533172.

Jaunās paaudzes „Philips” rentgena caurskates un „GE” rentgenogrāfijas iekārtas nodrošina mūsdienīgu pacientu izmeklēšanu un slimību diagnostiku. Šāda līmeņa iekārtas tiek lietotas arī citās Eiropas Savienības valstīs, tās atbilst lietošanas radiācijas drošības augstākajām prasībām.

Ar jauno rentgena caurskates iekārtu var veikt kuņģa - zarnu trakta, ginekoloģiskus, uroloģiskus u.c. izmeklējumus, kā arī minimāli invazīvas diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas. Savukārt rentgenogrāfijas iekārta bez parastiem izmeklējumiem atļauj veikt specializētus izmeklējumus ortopēdijā, piemēram, mugurkaula vai kājas rentgenogrāfiju visā garumā kā stāvus, tā arī guļus stāvoklī. Šādi izmeklējumi ir nepieciešami pirms gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanas vai mugurkaula deformāciju izvērtēšanai pie skoliozes.

Papildus tam ir domāts par pacientiem ar kustību traucējumiem vai ierobežojumiem, piemēram, pēc traumām, tāpēc izmeklējumus iespējams veikt gan vertikālā, gan horizontālā stāvoklī, kā arī iekārtu var rotēt ap pacientu. Ne mazāk svarīga ir izmeklējumos iegūto attēlu kvalitāte - tā kā attēlus iegūst digitālā formātā tos var viegli apstrādāt un iegūt trīsdimensiju attēlus, kas ir ļoti svarīgi, lai apskatīt izmeklējamo objektu no visām pusēm, piemēram, pirms operācijas.

Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centrs ir uzkrājis nozīmīgu pieredzi un tā speciālisti nodrošina slimnīcas stacionāru un ambulatorajiem pacientiem visplašākās diagnostikas un saudzīgas ārstēšanas iespējas. 2012.gadā Diagnostiskās radioloģijas centrā veikto izmeklējumu skaits sasniedza 300 tūkstošus.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. 

Informācija atjaunota: 2013.05.15 - 11:01