Rīgas Austrumu slimnīca attīsta precīzas diagnostikas un individualizētas ārstēšanas iespējas pacientiem ar urīna nesaturēšanu

03.06.2013

No urīna nesaturēšanas Latvijā cieš aptuveni 150 tūkstoši cilvēku; šai saslimšanai ir dažādi cēloņi un vairākas iespējas to ārstēt. Lai precīzi diagnosticētu urīna nesaturēšanas urinēšanas traucējumu iemeslus un līdz ar to katram pacientam varētu nodrošināt individuāli pamatotu ārstēšanu, tai skaitā izvairīties no nepamatotām operācijām, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Uroloģijas klīnikā izveidots urodinamikas kabinets. Modernākā aparatūra Baltijā ļauj noteikt diagnozi, un pieredzējuši speciālisti konsultē pacientus par piemērotāko ārstēšanas metodi.

Apakšējo urīnceļu slimību simptomu diferenciālā diagnostika, izmantojot funkcionālās diagnostikas iekārtas, ir aktuāls Uroloģijas klīnikas darbības virziens. „Šodien svarīgi ir novērtēt urīnceļu un iegurņa pamatnes funkcionālās izmaiņas, lai izvairītos no nepamatotām operācijām un lai katram pacientam varētu piemērot atbilstošāko ārstēšanas metodi,” akcentē Uroloģijas klīnikas vadītājs doc. Vilnis Lietuvietis.

Īpaši aprīkotajā urodinamikas kabinetā ir uzstādīta urodinamikas iekārta, kas nodrošina daudzpusīgus izmeklējumus. Šī iekārta ļauj izmērīt un nofilmēt urīnpūšļa darbību, kas savukārt ļauj mediķiem izvēlēties individualizētu ārstēšanas taktiku. Konsultācijas par piemērotākajām urīna nesaturēšanas un urinēšanas traucējumu ārstēšanas iespējām sniedz pieredzējušu ārstu komanda – dr. Inese Celmiņa un dr. Ivars Kukulis, savukārt fizioterapeits Kristīne Stalidzāne nodrošina palīdzību pacientiem, kuriem urīna nesaturēšanu var ārstēt ar fizioterapijas palīdzību.

Lai iepazīstinātu ar jaunajām iespējām urīna nesaturēšanas un urinēšanas traucējumu diagnostikā un ārstēšanā, Rīgas Austrumu slimnīca aicina uz urodinamikas kabineta atklāšanas pasākumu. Tas notiks 5.jūnijā plkst. 13.00 stacionāra „Gaiļezers” Mazajā konferenču zālē (Hipokrāta ielā 2, Rīgā).

Pasākumā piedalīsies Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka, Uroloģijas klīnikas vadītājs doc. Vilnis Lietuvietis, urodinamikas kabineta ārste dr. Inese Celmiņa, Rīgas Austrumu slimnīcas fizikālās medicīnas un rehabilitācijas galvenais speciālists prof. Aivars Vētra.

Lūgums informēt par savu dalību pasākumā, zvanot pa tālruni 67042312 vai 29533172!

Gada laikā Rīgas Austrumu slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārsti sniedz vairāk nekā 24 tūkstoši konsultāciju Latvijas iedzīvotājiem un veic vairāk nekā 2400 uroloģiskas operācijas, no kurām pusē gadījumu onkoloģiskiem pacientiem.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde, un tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.06.03 - 14:06