Jūs atrodaties šeit

Rīgas Austrumu slimnīcā atklāj Baltijā lielāko daudzfunkcionālo Operāciju bloku

22.01.2016

Piektdien, 22. janvārī piedaloties veselības ministram Guntim Belēvičam, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” tika atklāts jaunais daudzfunkcionālais Operāciju bloks, kas ir kļuvis par Baltijā lielāko operatīvās ķirurģijas centru. Līdz ar to jau no nākamās nedēļas visiem Latvijas un ārvalstu pacientiem ķirurģiskā palīdzība būs pieejama jaunā kvalitātē. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs ceturtais Latvijā hospitalizētais pacients saņem palīdzību Rīgas Austrumu slimnīcā, tāpēc īstenotais projekts iegūst nozīmi visas valsts mērogā.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga: „Ir teiciens, ka trīs lietas ir labas lietas, arī es gribu minēt trīs svarīgākos ieguvumus, ko pacientiem un darbiniekiem sniegs jaunais daudzfunkcionālais Operāciju bloks: pirmkārt, mēs pārejam jaunā kvalitātes līmenī un pamatoti varam teikt, ka šis pašlaik ir Baltijā modernākais un lielākais operatīvās ķirurģijas centrs, otrkārt, mēs ievērojami esam palielinājuši savu kapacitāti un iespēja vissmagākajos un komplicētākajos gadījumos piesaistīt multidisciplināru ārstu komandu ļauj nodrošināt mūsu pacientiem veiksmīgāku atveseļošanos un ātrāku atgriešanos ikdienas dzīvē; šajā projektā ir ietverti visi mūsdienīgākie risinājumi, lai kalpotu sabiedrības veselībai, tāpēc vēlu, lai šim objektam būtu ilgs mūžs! Visbeidzot - ir radīta mūsdienīga infrastruktūra ne tikai pacientu labā, bet arī mediķiem, kuri dara šo smago darbu, ir nodrošināti ērti, komfortabli darba apstākļi un es gribu pateikties mūsu komandai par līdzšinējo pašaizliedzīgo darbu - jūs esat mūsu vērtīgākais resurss!”

Slimnīcas galvenais ķirurgs doc. Haralds Plaudis: „Jaunizveidotā operāciju bloka koncepcija paver ārkārtīgi plašas iespējas attīstībai arī nākotnē. Mūsdienīgi raugoties, operāciju bloks vairs nav tikai vieta, kurā tiek izpildītas ķirurģiskas operācijas. Sākotnējā vīzija, ko nu esam spējuši realizēt, ir dinamiska dažādu ārstniecības dienestu un struktūrvienību sadarbība, lai paaugstinātu pacientu drošību, kas, pieaugošas ķirurģiskā darba intensitātes apstākļos, ir izaicinājums ikvienam daudzprofilu stacionāram. Mūsdienīgu tehnoloģiju racionāla pielietošana un koordinēta dažādu specialitāšu ārstu sadarbība sakārtotā vidē ir liels solis pretim standartizētai un pacientam draudzīgai medicīnai, kas neapšaubāmi uzlabos uzticību medicīnas sistēmai kopumā."

ERAF projekts „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”” tika uzsākts 2011. gada nogalē. Vecajā Gaiļezera Operāciju blokā nopietni remontdarbi nebija veikti kopš 1979.gada, telpas un to infrastruktūra bija novecojušas un neatbilda mūsdienu prasībām. Projekta rezultātā stacionārā Gaiļezers divos stāvos ir izveidotas 22 daudzfunkcionālas operāciju zāles, kas ļaus palielināt ķirurģisko aktivitāti un sniegto pakalpojumu skaitu, tajā pašā laikā samazinot operāciju intensitāti citos slimnīcas stacionāros. Šīs ir augstas noslodzes operāciju zāles ar lielu pacientu caurlaidību, paaugstinātu pacientu drošību un moderno augsto tehnoloģiju pieejamība, kā arī komfortabliem darba apstākļiem personālam. Būtiski ir uzlabots epidemioloģiskais režīms un samazināts intrahospitālās infekcijas risks, izbūvējot īpašas ventilācijas sistēmas. 7 zāles ir īpaši pielāgotas darbam ar jonizējošo starojumu. Liela uzmanība ir pievērsta iespējai ekspluatācijas laikā zāles brīvi komplektēt ar dažādiem mērķiem paredzētu ķirurģisko un anestezioloģisko aprīkojumu, līdz ar to izveidotas gan universālas zāles ar augstu mobilitāti, gan zāles, kas ir īpaši piemērotas konkrētām augstas sarežģītības operācijām. Daudzās zālēs notiekošo ir iespēja fiksēt ar video ierīcēm, kas palīdzēs arī studentiem mācību procesā.

Gada laikā Rīgas Austrumu slimnīcā kopumā tiek veiktas gandrīz 29 tūkstoši operāciju, vairāk nekā puse stacionārā „Gaiļezers”. Slimnīca uzņem smagākos gadījumus no visas Latvijas, arī Zolitūdes traģēdijā vissmagāk cietušie nonāca tieši šeit, ir palielinājusies tās kapacitāte, un slimnīcu par stratēģiski nozīmīgu sadarbības partneri Austrumeiropā ir atzinušas pat ASV Aizsardzības ministrijas struktūras. 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā stacionārā „Gaiļezers” tiek nodrošināta neatliekamā un

plānveida ķirurģiskā palīdzība tādos profilos kā vispārējā ķirurģija, abdominālā, endokrīnā, hepatobiliārā ķirurģija un neiroķirurģija, politraumas, traumatoloģija un ortopēdija, mikroķirurģija uroloģija, ginekoloģija, proktoloģija un asinsvadu ķirurģija. Rekonstrukcijas darbu laikā stacionārā „Gaiļezers” ķirurģiskā aktivitāte netika pārtraukta – operāciju zāles tika pārvietotas uz citām pielāgotām telpām, līdz ar to pacienti, visu rekonstrukcijas laiku turpināja saņemt gan plānveida, gan neatliekamo operatīvo palīdzību. Rīgas Austrumu slimnīcā ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kopumā gada laikā stacionāro palīdzību šeit saņem vairāk nekā 92 tūkstoši pacientu un ambulatorās konsultācijas gandrīz 490 tūkstoši.

 

Baltijā lielākais operāciju bloks skaitļos:

-          22 daudzfunkcionālas operāciju zāles, kas izvietotas divos stāvos;

-          plānotais operāciju skaits gadā – 20 000;

-          kopējā platība - 7017,6 m2;

-          41 ķirurgs, 32 anesteziologi, 36 anestēzistes, 44 māsas un 22 sanitāri slimnieku kopēji;

-          Informācija par ERAF projekta Nr. 3DP/3.1.5.3.1/11/IPIA/VEC/010 „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”izmaksām:

  1. ERAF – Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētais projekts Nr. 3DP/3.1.5.3.1/11/IPIA/VEC/010 Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras pilnveidošana SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” - finansējums ir EUR 12 210 067,30
  2. VGA – valsts galvotā aizdevuma projekts „Infrastruktūras sakārtošana un optimizācija” - finansējums ir EUR 6 410 808,37

Kopējās Operāciju bloka rekonstrukcijas un aprīkošanas izmaksas ir EUR 18 620 875,67.

Aktivitāte/Finanšu avots

ERAF

VGA

Rekonstrukcijas darbi (ieskaitot tehniskā projekta izstrādi, autoruzraudzību un būvuzraudzību)

10 759 624,67

1 425 775,71

Operāciju bloka aprīkojuma un medicīnas tehnoloģiju iegāde

1 450 442,63

3 057 063,03

ERAF projekta līdzfinansējums (rekonstrukcijas darbi, tehnoloģijas)

 

1 927 969,63

Kopā, EUR

18 620 875,67

Operāciju bloka atklāšanas fotogalerija skatāma ŠEIT

Video galerija ŠEIT

Informācija atjaunota: 2016.01.25 - 11:18