Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Infektoloģijas centrs” jau ir pieejamas  vakcīnas pret sezonālo gripu

11.09.2020

Gripa Latvijā izplatās rudens un ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz brīdi, kad gripa jau būs sākusi izplatīties. Imunitāte pret gripu izveidosies aptuveni 7 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.

Stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Vakcinācijas kabinetā pieejamā gripas vakcīna atbilst šoziem prognozētajiem sezonālās gripas vīrusu apakštipiem - tetravalentā (4 komponentu) vakcīna.

Gripa ir akūta augšējo elpceļu vīrusinfekcija, kas izpaužas ar pēkšņu slimības sākumu, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, „laušanas sajūtu” kaulos, sausu, mokošu klepu un stiprām galvassāpēm. Tai raksturīga augsta infekciozitāte un slimības izplatīšanās epidēmiju vaidā. Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Kad slimnieks klepo, runā, šķauda, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.

Vakcinācija ir galvenais gripas profilakses paņēmiens un tā ieteicama visiem iedzīvotājiem. Īpaši svarīga vakcinācija ir riska grupas pacientiem, tas ir tiem, kuri sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm, kā arī bērniem vecumā līdz 2 gadiem un pacientiem, kas vecāki par 60 gadiem. Stacionārā „Latvijas Infektoloģijas centrs” vakcinācija pret gripu maksā 12.00 Eur.

Vakcinācijas kabineta darba laiki:

Darba dienās no 8:00 –18:00. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Vakcinācijas kabinets

Foto: Pixabay