Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā notiks zinātniski praktiskā konference „Hepatoloģija: zinātne praksei, prakse pieredzei”

13.10.2014

Otrdien, 14.oktobrī plkst.10:00 Latvijas Onkoloģijas centrā notiks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ikgadējā zinātniski praktiskā konference ārstiem „Hepatoloģija: zinātne praksei, prakse pieredzei.”

Aknas mēdz dēvēt par cilvēka veselības laboratoriju. Diemžēl aknām nav sāpju receptoru, tāpēc aknu slimības bieži vien tiek konstatētas novēloti. „Lai nodrošinātu un attīstītu aknu un citu gremošanas sistēmas orgānu slimību augsti kvalificētu un modernu diagnostiku, ārstēšanu (ieskaitot paliatīvo), novērošanu un kontroli, jauno mediķu apmācību, metodisko darbu un izpēti terciārā un augsti specializētā, starptautiskiem standartiem atbilstošā līmenī, slimnīcā šovasar izveidota Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnika. Līdz ar to, ņemot vērā jau līdzšinējās mūsu stacionāru „Gaiļezers” un „Latvijas infektoloģijas centrs” speciālistu iestrādes, Rīgas Austrumu slimnīca izvirzās par vadošo aknu slimību ārstniecības iestādi valstī,” uzsver slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka.

14. oktobra konferencē slimnīcas vadošie ārsti – hepatologi, onkoķirurgi, gastroenterologi, infektologi un citi speciālisti, daudzi no kuriem ir arī mācību spēki Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Universitātē, dalīsies ar savu zinātniski praktiskā darba pieredzi aknu slimību diagnostikā un ārstēšanā. Konferencē ar referātiem uzstāsies Rīgas Austrumu slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste profesore Ludmila Vīksna, Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs Aleksejs Derovs, stcionāra „Gaiļezers” Invazīvās radioloģijas nodaļas vadītāja dr. Svetlana Rudņicka, stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs dr.med. Armands Sīviņš, Ginekoloģijas galvenais speciālists prof. Dace Rezeberga un citi.

Konference tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas austrumu slimnīcas Atbalsta fondu. Pieteikšanās dalībai konferencē www.afonds.lv

Konferences programma

N.p.k.

Nosaukums