Jūs atrodaties šeit

Pievērsīs pastiprinātu uzmanību atkarību mazināšanai jauniešu vidū

08.03.2019

Latvija ir viena no vissmēķējošākajām valstīm Eiropā, un šī problēma ietekmē arī jauniešus, kuri ir pakļauti lielākam atkarības riskam. Tāpat pēdējo 15 gadu laikā Latvijā ir pieaudzis alkohola patēriņš, kā arī palielinājusies saslimstība ar alkohola atkarību. Vēršot uzmanību uz atkarību izplatību jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā, Veselības ministrija sāk kampaņu „Spēks pateikt NĒ!”.

Ielūdzam Jūs uz mediju pasākumu, kurā tiks sniegta plašāka informācija par sabiedrības informēšanas kampaņu , kuras mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Pasākuma laikā sabiedrības veselības speciāliste Aija Bukova-Žideļūna iepazīstinās ar aktuālajiem datiem par smēķēšanu un alkohola lietošanu Latvijas iedzīvotāju vidū, īpaši uzsverot problemātiku jauniešu vidū. Papildus tam medijiem būs iespēja pirmajiem uzzināt par skolēnu radošo darbu konkursu kampaņas ietvaros, kā arī viena no kampaņas vēstnešiem personīgo pieredzes stāstu.

Mediju pasākums notiks šī gada 13.martā plkst. 10.00 sporta centrā “The Spot” Rīgā, Ūnijas ielā 12.

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalīsies:

  • Ilze Viņķele, veselības ministre,
  • Vita Gaisma, SIA „Silverback” valdes locekle,
  • Aija Bukova-Žideļūna, sabiedrības veselības speciāliste,
  • Mārtiņš Kapzems, kampaņas “Spēks pateikt NĒ!” vēstnesis.

Aptuveni 40% no kopējā slimību radītā sloga Latvijā ir saistīti ar dažādiem uzvedības riskiem, galvenais no tiem ir smēķēšana, otrajā vietā - alkohola lietošana. Latvijā ir visaugstākais iedzīvotāju īpatsvars Eiropas Savienībā, kuri kādreiz ir pamēģinājuši vai lietojuši elektronisko cigareti, viens no augstākajiem smēķējošo iedzīvotāju un to cilvēku īpatsvariem, kuri pēdējā gada laikā mēģinājuši atmest smēķēšanu. Tas apliecina nepieciešamību pēc mērķtiecīgas situācijas uzlabošanas.

Kampaņa tiek īstenota ESF 9.2.4.1. pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.

Avots: Veselības ministrija

Foto: Pixabay

 

 

Informācija atjaunota: 2019.03.08 - 14:12