Piesaista starptautiski zināmus ekspertus - turpmākai slimnīcas infrastruktūras attīstībai

15.09.2020

Lai vispusīgi izvērtētu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infrastruktūras tehniskos, ekonomiskos, kā arī cilvēkresursu aspektus un noteiktu efektīvāko risinājumu turpmākai slimnīcas infrastruktūras attīstībai Hipokrāta ielā, slimnīcas valde lūdza starptautisko ekspertu redzējumu – par tehniski un ekonomiski izdevīgākajiem infrastruktūras risinājumiem, kā arī to iespējamiem finanšu piesaistes avotiem.

Iepriekš izsludinātajā atklātā konkursā par uzvarētāju tika atzīta starptautiskā auditorkompānija Ernst&Young Baltic, kas, piesaistot starptautiski atpazīstamus arhitektus, ekonomistus un citus speciālistus 6 mēnešu laikā (līdz 2021. gada februārim) sniegs detalizētu tehniski ekonomisko pamatojumu un izstrādās infrastruktūras plānojuma metu – kādai nākotnē vajadzētu būt Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvā ir 5 stacionāri, no kuriem tikai divi – stacionārs "Latvijas Onkoloģijas centrs" un "Gaiļezers" atrodas Hipokrāta ielā, Rīgā. Pārējie stacionāri – "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs", "Latvijas Infektoloģijas centrs" un "Biķernieki" joprojām atrodas dažādās ģeogrāfiskās vietās. Tas apgrūtina ne tikai pacientu loģistiku starp šīm vietām, bet arī rada nepieciešamību dažādos stacionāros uzturēt atsevišķus speciālistus, lai nodrošinātu nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus. Pacientiem tas rada neērtības, jo visbiežāk nevar saņemt visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību vienuviet. Tāpat katrs slimnīcas stacionārs ir veidots citādāk un atrodas vietās ar nevienlīdzīgām piekļuves iespējām ar sabiedrisko transportu.

Informācija atjaunota: 2020.09.15 - 13:21