Pētījumā izdevies korelēt Epšteina-Barra vīrusa klātbūtni kuņģa vēža audos ar pacienu dzīvildzi

02.10.2019

Žurnāls “European Journal of Gastroenterology & Hepatology” ir publicējis rakstu par Epšteina-Barra vīrusa (EBV) lomu kuņģa vēža izcelsmē, kura pirmā autore ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ķīmijterapeite, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta pētniece, LU doktorante Evita Gašenko. Zinātniskais darbs veikts vairāku gadu garumā, piedaloties lielai Latvijas pētnieku grupai. No Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pētījumā bez Evitas Gašenko piedalījās arī Sergejs Isajevs, Roberts Škapars, Armands Sīviņš, Arnis Kiršners, Elīna Liepiņa, Mārcis Leja, Ilona Kojalo un Daiga Šantare.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar ASV Nacionālā Vēža institūta pētniekiem, kā arī Nīderlandes patologiem. Izmantoti biobankā iekļautie materiāli. Šis ir viens no retajiem pētījumiem pasaulē, kurā izdevies korelēt EBV klātbūtni kuņģa vēža audos ar pacienu dzīvildzi.

Drukas versijā raksts publicēts žurnāla novembra numurā.

Elektroniski skatāms šeit:  https://journals.lww.com/eurojgh/Fulltext/2019/11000/Clinicopathological_characteristics_of.5.aspx

Foto: Pexels

Informācija atjaunota: 2019.10.04 - 8:37