Jūs atrodaties šeit

Pēc ārstēšanās Rīgas Austrumu slimnīcā mājās dodas karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis

13.10.2014

Šodien, 13.oktobrī pēc divu mēnešu ārstēšanās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mājās ir devies karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis. Smagā stāvoklī no Doņeckas uz Latviju viņš tika pārvests augusta sākumā.

Kā stāsta ārstējošais ārsts, Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas traumatologs Uģis Zariņš, lielāko gandarījumu rada tas, ka ir izdevies glābt abas sašautās kājas: „Lai arī vēl uz kruķiem, tomēr 22 gadus vecais jaunietis nu jau spēj patstāvīgi pārvietoties. Sākotnēji prognozes nebija visai optimistiskas, vēl Ukrainā viņam bija veiktas vairākas operācijas, tomēr gūtie ievainojumi un infekcijas procesa attīstība radīja bažas vai izdosies izvairīties no labās kājas amputācijas.”

Rīgas Austrumu slimnīcā cietušajam tika nodrošināta palīdzība visos posmos – augsta līmeņa diagnostika, operatīva ārstēšana un rehabilitācija: „Mūsu priekšrocība ir tā, ka šeit uz vietas ir iespējams piesaistīt dažāda profila speciālistus, kas tika darīts arī šajā gadījumā – ārstēšanā iesaistījās traumatologi – ortopēdi, asinsvadu ķirurgi, anesteziologi, rehabilitologi un liela aprūpes personāla komanda – māsas, māsu palīgi, sanitāri un slimnieku kopēji, kuriem bija svarīga loma pirms un pēc operācijas periodā. Tika izdarīts arī viss, lai nodrošinātu pacienta drošību un konfidencialitāti,” uzsver U. Zariņš.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā valsts daudzprofilu ārstniecības iestāde. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur smagu politraumu gadījumos tiek nodrošināta specializēta multidisciplināras ārstu komandas palīdzība visu diennakti, kā arī vienīgā vieta, kur pieejama specializēta ārstēšana tādos profilos, kā toksikoloģija un sepse, mikroķirurģija, plastiskā un rekonstruktīvā ķirurģija, apdegumu, apsaldējumu un izgulējumu ārstēšanā u.c. Slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ik dienu palīdzība tiek sniegta vairāk nekā 200 cilvēkiem no visas Latvijas.

Informācija atjaunota: 2014.10.13 - 14:17