Pacientiem ar kustību traucējumiem tagad "Gaiļezerā" vieglāk nokļūt uz nieru aizstājējterapiju

02.11.2018

Pacientiem, kuriem ir nepieciešama nieru aizstājējterapija, taču ir grūtības pašu spēkiem pārvietoties un tikt līdz Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikai, tagad nokļūšana uz tik svarīgo procedūru ir daudz vieglāka un ērtāka. Pie vecās ieejas stacionārā "Gaiļezers" tuvinieki var paņemt sēdratus, ar ko pacientu ātri un ērti nogādāt klīnikā.

"Iepriekš pacientiem ar grūtībām pārvietoties, kuriem nav savu sēdratu, ceļš līdz Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikai bija diezgan sarežģīts. Tuvinieki gāja meklēt sēdratus uz uzņemšanas nodaļu. Nieru aizstājējterapija ilgst 4–5 stundas, tāpēc pirmās procedūras sākam jau septiņos no rīta. Atbraukt tik agri jau tā ne visiem ir viegli, bet cilvēkiem vēl bija jāskrien pēc ratiem," atminas Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikas virsmāsa Irēna Zavaļņuka.

Tagad rati ir pieejami turpat, pie stacionāra ieejas. Savukārt otrā pusē ir jaunais lifts, kurā ar sēdratiem ērti iebraukt. "Sirsnīgs paldies aprūpes direktorei Inesei Budzilai un tehniskajam direktoram Pjotram Harlamovam, kuri šo jautājumu sakārtoja," saka Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikas virsmāsa.

Sēdrati jājautā uzreiz aiz ieejas durvīm esošajā Apsardzes postenī (kreisajā pusē).

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sociālo mediju speciāliste

Foto – Freepik

Informācija atjaunota: 2018.11.02 - 11:45