Notiks Pasaules Tuberkulozes dienai veltīta apaļā galda diskusija

19.03.2019

Atzīmējot Pasaules Tuberkulozes dienu Latvijā, 22.martā plkst. 10:30 Latvijas Tuberkulozes (TB) apkarošanas biedrība sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu organizē apaļā galda diskusiju par problēmām un izaicinājumiem TB izplatības ierobežošanā Latvijā.

TB ir viena no 10 bīstamākajām slimībām pasaulē un katru gadu ar to saslimst 10 miljoni iedzīvotāju. Arī Latvijas epidemioloģisko situāciju nevar uzskatīt par labvēlīgu – joprojām ik gadu ar TB no jauna saslimst vairāki simti cilvēku, un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionā Latvija ir atzīmēta kā augstas TB prioritātes valsts. Lai gan kopš 1998.gada saslimstība ar TB Latvijā ir samazinājusies gandrīz 3 reizes, tomēr saskaramies ar jauniem izaicinājumiem – novēlota pacientu vēršanās pie ārsta TB diagnostikai, būtisks psihosociālā atbalsta trūkums pacientiem ārstēšanās laikā, TB izraisītāja baciļa nejutību pret zālēm.

Pasaules Tuberkulozes dienai veltītās diskusijas mērķis ir informēt sabiedrību par TB aktualitāti Latvijā, kā arī kopā ar nozares speciālistiem pārrunāt nepieciešamos pasākumus TB izplatības ierobežošanai un TB skarto cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai, mazinot negatīvo sociālo, emocionālo un finansiālo apstākļu ietekmi.

Diskusijas laikā tiks apspriestas šādas tēmas:

• Saslimstība ar TB Latvijā, PVO nostādnes un mērķi dalībvalstīm, Latvijas situācija;
  • Starpsektoru sadarbības veicināšana efektīviem TB izplatības ierobežošanas pasākumiem valstī; Izstrādātie MK noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem TB izplatības ierobežošanai;
  • Latentas TB infekcijas diagnostika un ārstēšana;
  • Profilakses un informatīvais darbs ar sabiedrību, lai aicinātu cilvēkus savlaicīgi vērsties pie ārsta aizdomu par TB gadījumā, kā arī mazinātu sabiedrībā valdošos aizspriedumus un stigmu par TB;
  • Zāļu rezistentas TB globālā krīze, kas ir nopietns izaicinājums arī Latvijā.

Norises laiks: 2019.gada 22.martā, plkst. 10:30 – 12:00.

Norises vieta: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Biķernieki”, Lielvārdes ielā 68, 4. korpuss, Rīga, LV-1006 (1.stāva sanāksmju telpa).

Diskusiju vadīs žurnāliste Inga Paparde. Diskusijā aicināti piedalīties nozares speciālisti, valsts, pašvaldību, NVO un mediju pārstāvji.

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Informācija atjaunota: 2019.03.19 - 11:52