No Rīgas Austrumu slimnīcas izraksta pēdējo lielveikala sabrukšanā cietušo

14.02.2014

Šodien no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas tiek izrakstīts pēdējais pacients, kurš, pērn 21.novembra vakarā sabrūkot lielveikalam Zolitūdē, bija guvis smagas traumas, galvenokārt mīksto audu saspiedumus.

Ņemot vērā to, ka pacients zem lielveikala gruvešiem bija pavadījis vairāk nekā 9 stundas, viņa veselības stāvoklis bija ļoti smags un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi vairākas dienas cīnījās par viņa dzīvību. Kopumā pacients teju divus mēnešus pavadīja Intensīvās terapijas klīnikā, bet pēc tam ārstēšanās tika turpināta Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļā.

Nepieciešamo palīdzību, lai glābtu pacienta dzīvību un ārstētu gūtās traumas, pacientam sniedza daudzu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķu komanda – anesteziologi-reanimatologi, nefrologi, ķirurgi, traumatologi, mikroķirurgi. Kopumā pacientam veiktas sešas operācijas, kuru rezultātā panākti būtiski uzlabojumi un pacienta veselības stāvoklis ir stabilizējies un uzlabojies tik tālu, lai viņu varētu no slimnīcas izrakstīt.

Lai atgūtu veselību, pacientam paredzēts arī rehabilitācijas kurss rehabilitācijas iestādē.

Kopumā Rīgas Austrumu slimnīcas mediķu aprūpē 21.novembra vakarā nonāca 11 lielveikala sabrukšanā cietušie.

Informācija atjaunota: 2014.02.14 - 12:45