Jūs atrodaties šeit

Nedēļas nogalē pieaudzis gūto traumu un „spaisa” upuru skaits

18.08.2014

Aizvadītajās brīvdienās pēc mediķu palīdzības Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kopumā vērsušies 603 cilvēki, 62% no tiem nogādāti ar neatliekamā palīdzības brigādēm, katrs trešais bija guvis kādu traumu.

„Kopumā traumpunktā ar dažāda rakstura traumām nonāca 171 cilvēks,” norāda Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs, „diemžēl atkal bija vairākas smagas politraumas, kas gūtas ceļu satiksmes negadījumos. Slimnīcā nogādāts arī viens Biķernieku sporta trasē avarējušais motociklists, kura spēkrata ātrums avārijas brīdī bija ap 150 km/h. Viņa stāvoklis ir nopietns, bet no vēl smagākām traumām viņu pasargāja atbilstošs speciālais aprīkojums.”

Šajās brīvdienās slimnīcā nonākuši arī 7 psihotropo augu maisījumu lietotāji, divi no viņiem smagā stāvoklī ievietoti Toksikoloģijas un sepses klīnikā. Pieaudzis arī ar pneimonijām stacionēto pacientu skaits, tie ir gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma cilvēki, ko ārsti tiecas skaidrot ar vēsāka laika iestāšanos, un, iespējams, kūtru cilvēku paradumu maiņu, dodoties ārā bez siltākām drēbēm.

Informācija atjaunota: 2014.08.18 - 11:38