Jūs atrodaties šeit

Liela interese par Senioru dienām Rīgas Austrumu slimnīcā

03.10.2013

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) 2. un 3.oktobrī notika Senioru dienas, kurās teju tūkstotis  senioru izmantoja iespēju pārbaudīt veselību un saņemt speciālistu konsultācijas, kā arī vairāk nekā 500 ārstu pulcējās uz zinātnisko konferenci par gerontoloģisko pacientu ārstēšanas aspektiem.

Stacionārā „Gaiļezers” ikviens varēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, pārbaudīt plaušu veselību, izmērīt kaulu blīvumu un noteikt optimālo ķermeņa muskuļu masu, izmēģināt fizioterapijas procedūras, speciālistu vadībā apgūt vingrojumus. Liela interese bija arī par speciālistu konsultācijām. Rīgas Austrumu slimnīcas ārsti sniedza padomus par insulta riskiem un to novēršanas iespējām, par plaušu veselību, varēja saņemt arī endokrinologu, kardiologu, ergoterapeitu un fizikālās medicīnas speciālistu konsultācijas.

Senioru dienu apmeklētāji aktīvi iesaistījās arī diskusijā par novecošanās jautājumiem, kur ikviens varēja uzdot sev interesējošos jautājumus Rīgas Austrumu slimnīcas vadošajiem speciālistiem iekšķīgajās slimībās, gerontoloģijā un rehabilitācijā. Ne mazāk apmeklēta bija asociētās profesores Vijas Eniņas meistarklase par veselīgu dzīvesveidu, augu terapiju un tējām, dietologa Ata Tupiņa mācība par veselīgu uzturu un neses Zinģītes veselības mācības stunda.

Lai pievērsu sabiedrības uzmanību senioru veselības jautājumiem un mudinātu gados vecākus cilvēkus rūpēties par savu veselību un izzināt aktīvas novecošanas aspektus, Rīgas Austrumu slimnīca sadarbīb’ar tās Atbalsta fondu izdevusi grāmatu gerontoloģijā „Vecums. Liktenis. Izaicinājums. Dāvana.”, kuras autores ir slimnīcas valdes locekle dr. Anita Slokenberga un Gerontoloģijas centra vadītāja dr. Daina Zepa.

Lielākā daļa no grāmatas 2000 eksemplāru tirāžas ir nodota Latvijas Pensionāru federācijai. Tāpat ar izdevumu var iepazīties slimnīcas stacionāros un tā ikvienam ir pieejama Rīgas Austrumu slimnīcas mājas lapā www.aslimnica.lv.

Zinātniskā konference „Gerontoloģiskās konsekvences ārsta praktiskajā darbā” šodien pulcēja vairāk nekā 500 ģimenes ārstus, internistus, kardiologus, nefrologus, pneimonologus, endokrinologus, hematologus, neirologus, gerontologus, ginekologus, onkologus un citu specialitāšu ārstus. Konferencē Rīgas Austrumu slimnīcas vadošie speciālisti dalās pieredzē par gados vecāku pacientu veselības aprūpes jautājumiem un novecošanās ietekmi uz senioru veselību.

Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā „Biķernieki” kopš 2000.gada darbojas Latvijā vienīgais specializētais klīniskais Gerontoloģijas centrs, kas nodrošina gados vecāku pacientu (virs 65 gadiem) izmeklēšanu, geriatrisko sindromu izvērtēšanu, ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumus. Slimnīcas speciālisti ir uzkrājuši nozīmīgu pieredzi, tāpēc vēlas iesaistīties aktīvas novecošanas veicināšanā, kas nereti prasa no seniora dzīves stila maiņu, atteikšanos no veselībai kaitīgiem ieradumiem.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.10.03 - 14:46