Ķirurģijas klīnikas atskatās uz pērn paveikto

03.05.2019

Piektdien, 3. maijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā uz tikšanos sanāca visu ķirurģisko profilu speciālisti, lai atskatītos uz pagājušajā gadā paveikto.

Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnika ir lielākais neatliekamās ķirurģiskās palīdzības sniedzējs Latvijā, nodrošinot akūtu un neatliekamu ķirurģisku slimnieku, tai skaitā onkoloģisku pacientu, aprūpi 24 stundas diennaktī.Paralēli akūtu un neatliekamu slimnieku ārstēšanai, klīnikā tiek veiktas plānveida operācijas dienas stacionārā, kā arī ir iespēja veikt operācijas par pilnu maksu paaugstināta komforta apstākļos. Galvenā klīnikas priekšrocība ir pacientu drošība, ko garantē visu ķirurģisko profila speciālistu – urologu, ginekologu, asinsvadu ķirurgu, traumatologu, neiroķirurgu, kā arī kardioloģijas, terapijas, anestezioloģijas un intensīvās terapijas profila speciālistu pieejamība visu diennakti. Gada laikā klīnikā tiek veiktas aptuveni 5000 operāciju, kas ir lielākais apjoms valstī.

Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika ir Latvijā lielākais uroloģiskās palīdzības sniedzējs. Gada laikā klīnikas ārsti sniedz vairāk nekā 24 tūkstoši konsultāciju Latvijas un ārvalstu iedzīvotājiem un veic vairāk nekā 2000 uroloģiskās operācijas.Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārsti nodrošina diennakts nealtiekamo palīdzību, kas ir vienīgā vieta Latvijā, kur šāds pakalpojums ir pieejams.

Gada laikā Ginekoloģijas klīnikā ārstējās apmēram 4000 pacientes, tai skaitā 900 dienas stacionārā, un ir veiktas apmēram 5000 operācijas. Ginekologu kompetence, augstā kvalifikācija un jaunākās paaudzes aparatūra, kā arī plašās diagnostikas iespējas, ļauj izvēlēties katrai pacientei piemērotāko ārstēšanas metodi.

Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā nodarbojas ar akūtu traumatoloģisku, kā arī plānveida ortopēdisku pacientu ārstēšanu. Klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek nodrošināta augsti kvalificēta kompleksa palīdzība politraumu pacientiem, vienotā komandā strādājot traumatoloģijas, vispārējās ķirurģijas, neiroķirurģijas, reanimatoloģijas, radioloģiskās diagnostikas un citiem speciālistiem.

Neiroķirurģisku pacientu operatīvai ārstēšanai stacionārā „Gaiļezers” ir divas operāciju zāles ar modernu aprīkojumu (neironavigācija, intraoperatīva ultasonoskopija, stereotakse, 2 operāciju mikroskopi, endoskopiskā aparatūra), un gadā tiek veiktas vairāk nekā 1000 dažādas sarežģītības pakāpes operācijas. Neiroķirurģijas nodaļa ir bāzes vieta Rīgas Stradiņa universitātes studentu un ārstu – rezidentu apmācībai.

Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļā atrodas viens no vadošajiem un lielākajiem plastiskās ķirurģijas centriem Baltijas valstīs. Šeit nodrošina augstas kvalitātes uz medicīnas zinātnes pierādījumiem balstītus pakalpojumus, kas ļauj sasniegt vislabākos ārstēšanas rezultātus, garantējot pacientam maksimālu drošību. Nodaļas vēsture sākās 1985.gadā, kad slimnīcā „Gaiļezers” tika izveidota vienīgā specializētā Mikroķirurģijas nodaļa Latvijā. Tajā apmācību un praktisko darba pieredzi ieguvuši lielākā daļa Latvijas plastikas ķirurgu.

Onkoķirurģijas klīnika izveidota uz stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” ķirurģijas bloka bāzes, kas, praktiski, ir vienīgā vieta Latvijā, kur jau vairākus gadu desmitus tiek veiktas vissarežģītākās ķirurģiskās operācijas onkoloģiskiem pacientiem. Stacionāra nodaļās strādā 7 medicīnas zinātņu doktori un 3 doktoranti, tiek veikta studentu, rezidentu un ārstu pēcdiploma apmācība. Onkoķirurģijas klīnika nodrošina pilna apjoma onkoloģisko slimību ķirurģisko ārstēšanu, pirms un pēcoperācijas multidisciplināru konsīliju un ambulatoru apsekošanu gan bieži sastopamu, gan reti sastopamu audzēju gadījumos. Klīnika apvieno četras nodaļas - Galvas un kakla ķirurģijas nodaļu, Krūts ķirurģijas nodaļu, Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļu, Ginekoloģijas nodaļu.

Ķirurģiskās infekcijas klīnika ir vienīgā specializētā šāda veida ārstniecības iestāde Latvijā. Klīnikā koncentrējas ārsti un aprūpes personāls, kas specializējušies tādu infekciju kā ādas un zemādas sastrutojumi, rozes iekaisums, akūti vēnu un limfmezglu iekaisumi, ilgstoši nedzīstošas čūlas un brūces, kāju un roku gangrēnas ārstēšanā, dažādas etioloģijas apdegumu un aukstuma traumu ārstēšanā, kā arī ārpusplaušu tuberkulozes un mugurkaula strutainu saslimšanu ārstēšanā.

Oftalmoloģijas klīnikā tiek sniegta neatliekamā oftalmoloģiskā palīdzība visu diennakti – ambulatori acu traumpunktā un stacionārā, veiktas kataraktas operācijas dienas stacionārā, glaukomas operācijas, radzenes transplantācija ( neatliekamā palīdzība), plastiskās operācijas, cita veida priekšēja acs segmenta operācijas, kā arī pilna redzes orgāna izmeklēšana, acs ārējo daļu lāzerkoagulācija, sekundārās kataraktas discīzija ar lāzeru, diabētiskās retinopātijas ārstēšana ar lāzeru, glaukomas ārstēšana ar lāzeru un tīklenes slimību ārstēšana ar lāzeru.

Torakālās ķirurģijas un invazīvās pneimonoloģijas klīnika attīsta krūšu kurvja orgānu slimību invazīvo diagnostiku un ārstēšanu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.Tuberkulozes un plaušu slimību centrs ir vienīgais šāda veida specializētais stacionārs Latvijā un nodrošina augsti kvalificētu izmeklēšanu un aprūpi krūšu kurvja orgānu slimību, tostarp tuberkulozes gadījumos. Centra torakālie ķirurgi regulāri apmeklē starptautiskus kongresus, apmainās ar pieredzi un veic sarežģītas un inovatīvas operācijas.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Šeit nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem turpat 300 000 pacientu.

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Informācija atjaunota: 2019.05.03 - 12:04