Joprojām ievērojams skaits cietušo smagos ceļu satiksmes negadījumos un pēc lapseņu kodumiem

15.08.2014

Aizvadītājā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mediķu palīdzība joprojām bijusi nepieciešama lielam pacientu skaitam ar politraumām, kuras iegūtas pārvietojoties ar velosipēdiem un motocikliem, kā arī pacientiem, kuriem sākušās smagas alerģiskas reakcijas pēc lapseņu kodumiem.

„To pacientu skaits, kuriem pēc lapseņu kodumiem ir bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, šonedēļ ir pieaudzis – no 13 gadījumiem augusta pirmajā nedēļā līdz 18 šajā,” norāda Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs, „praktiski katru dienu slimnīcā tika ievesti arī smagos ceļu satiksmes negadījumos cietušie, kopumā 20 politraumas (13 gadījumi augusta pirmajā nedēļā), kas varētu būt saistāms ar laikapstākļu maiņu, jo lietus periodā redzamība ir sliktāka un ceļi ir slidenāki.”

Joprojām daudz resursi tiek tērēti tiem, kuri ir lietojuši dažādas apreibinošas vielas – nedēļas laikā pēc pārmērīgas alkohola lietošanas slimnīcā nogādāti 85 cilvēki, bet narkotisko vielu klātbūtne konstatēta 20 pacientiem.

Kopumā aizvadītās nedēļas laikā Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā palīdzība sniegta 1509 cilvēkiem, 25 pacienti uz šejieni pārvesti specializētas ārstēšanas saņemšanai no citām Latvijas slimnīcām, turpat puse no viņiem stacionēta Latvijas Mikroķirurģijas centrā.

Informācija atjaunota: 2014.08.15 - 15:09