Jaunie ārsti meklēs atbildes uz jautājumu "vai viegli būt jaunam?"

10.10.2018

Ceturtdien, 11. oktobrī, uz pirmo konferenci "Vai viegli būt jaunam?" sanāks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas jaunie ārsti – rezidenti, kā arī rezidentu apmācībā iesaistītās personas.

Ar konferences dalībniekiem tiksies slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, klātesošos uzrunās pārstāvji no Latvijas Jauno ārstu asociācijas, par jauno ārstu augstākajiem mērķiem un reālo dzīvi runās rezidente Vita Skuja, bet konferenci noslēgs slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, RSU profesors Aivars Lejnieks, filozofiskā manierē meklējot atbildi uz jautājumu "vai viegli būt jaunam?".

Juris Jansons, konferences organizators, rezidents uroloģijā: "Laikā, kad pasaule tik strauji attīstās, mainās cilvēku uzskati, politiskie un ekonomiskie virzieni, medicīna, kas ir salīdzinoši konservatīva nozare, bieži tiek izmantota kā arguments dažādu mērķu sasniegšanai. Manā skatījumā ārstiem, īpaši jaunajiem ārstiem, nav jābūt par argumentu, bet jāizsaka pašiem savi argumenti un pašiem jānosaka sava tālākā virzība un attīstība. Latvijā ir apmēram 1000 jaunie ārsti, trešdaļa savu specialitāti apgūst Rīgas Austrumu slimnīcā. Mums katram ir jāuzņemas atbildība šodien par to, kas ar mums notiks rīt."

Māra Katkovska, konferences organizatore, rezidente terapeitiskajā radioloģijā: "Medicīnā ļoti liela nozīme ir tieši komandas darbam. Tikai tā mēs varam sasniegt vairāk, mērķēt augstāk un nodrošināt labāko veselības aprūpi mūsu pacientiem. Tāpēc ir ļoti svarīgi veidot zinošu, stipru un draudzīgu kolektīvu visiem kopā."

"Esmu ārkārtīgi priecīga, ka beidzot vienkopus pulcēsies gan pieredzējušie, gan jaunie kolēģi ar mērķi domāt un runāt par tēmām ārpus medicīnas ikdienā tik ļoti ierastās diagnostikas un terapijas kastītes – par lielām, nozīmīgām un skaistām lietām, kas ļaus augt gan mums katram atsevišķi, gan kā slimnīcas kolektīvam kopumā," norāda konferences lektore rezidente gastroenteroloģijā Vita Skuja. "Ja estētiska vide, sakārtoti un skaidri procesi prasa laiku un naudu un nereti ir ārpus mūsu tiešā ietekmes loka, tad kolektīva veidošana ir mūsu katra rokās jau šodien – sākot pašam ar sevi! Noteikti aicinu visus kolēģus – gan pavisam jaunus, gan jau daudz, daudz pieredzējušus –  nepalikt malā, iesaistīties un proaktīvi veidot rītdienas Austrumu slimnīcas kolektīvu jau tagad!"

Slimnīca ir bāzes vieta Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes studentu apmācībai. Rīgas Austrumu slimnīcā pašlaik strādā 247 rezidenti, kas ir 23% no visiem slimnīcā strādājošajiem ārstiem. Teorētiskās un praktiskās zināšanas šeit apgūst dažādu specialitāšu rezidenti un doktoranti 27 ārstu rezidentu studiju programmās.

Konferenci organizē Latvijas Jauno ārstu asociācija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un slimnīcas Atbalsta fondu. Konference notiks stacionārā "Gaiļezers", Hipokrāta ielā 2, RSU studiju centra 3. auditorijā. Sākums –  plkst. 12:00, reģistrācija –  no plkst. 11:15.

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Grafika: freepik.com