Ja saaukstēšanās ieilgusi, negaidiet, bet gan vērsieties pēc palīdzības pie ārsta!

08.02.2019

Mainīgie laikapstākļi novājina organisma aizsargspējas un veicina elpceļu slimības izraisošo vīrusu izplatīšanos. Īpaši uzmanīgiem jābūt hronisku plaušu slimību pacientiem, kam gripa vai cita respiratora vīrusslimība var izraisīt paasinājumu.

Visbiežāk organisms pats 7–10 dienu laikā uzveic elpceļu vīrusinfekciju, un nekāda īpaša ārstēšana nav nepieciešama. Tomēr daļā gadījumu slimība ieilgst, attīstoties deguna blakusdobumu iekaisumam, pneimonijai jeb plaušu karsonim vai citiem sarežģījumiem, un tad gan bez ārsta palīdzības neiztikt.

Mēs paši nespējam izvērtēt, vai esam saslimuši ar vīrusu vai baktēriju izraisītu infekciju. Taču tas ir ļoti svarīgi, jo bakteriālas infekcijas gadījumā nepieciešama ārstēšana ar antibiotikām, savukārt vīrusu infekcijas gadījumā antibiotikas nav efektīvas un var pat pasliktināt stāvokli.

Līdzīgi simptomi kā saaukstēšanās gadījumā raksturīgi daudzām slimībām, arī ļoti nopietnām, kuru gadījumā svarīgi pēc iespējas ātrāk sākt ārstēšanu. Hronisko plaušu slimību pacienti ir aicināti būt īpaši vērīgi pret savu veselību.

Stacionārā Gaiļezers darbojas Hronisku obstruktīvu plaušu slimību kabinets. Tajā tādu plaušu slimību pacientiem kā bronhiāla astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība, bronhektātiskā slimība u.c. pacientiem profesionāli ārsti kopā ar specializētu plaušu slimību apmācības māsu sniedz konsultācijas gan akūtos, slimības paasinājumu brīžos, gan arī slimības stabilā stadijā, lai izveidotu optimālu pacienta terapijas plānu slimības simptomu mazināšanai un iespējamu paasinājumu riska mazināšanai.

Plašāka informācija un pieraksts pie speciālistiem: https://www.aslimnica.lv/lv/saturs/pneimonologs

Informācija atjaunota: 2019.02.08 - 14:00