IELŪGUMS UZ ATKLĀŠANAS PASĀKUMU

11.01.2019

Jaunākās paaudzes datortomogrāfi Austrumu slimnīcā sniegs nebijušas iespējas onkoloģisko un citu sarežģītu slimību diagnostikā

Pirmdien, 14. janvārī plkst. 12:00, piedaloties veselības ministrei Andai Čakšai, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks prezentēti 3 jaunākās paaudzes datortomogrāfi, kas tika uzstādīti pērnā gada nogalē. To kopējā vērtība ir 2,5 miljoni eiro. Iepriekšējās iekārtas bija nokalpojušas, vecākā lietošanā bija jau 15 gadus. Tādējādi valsts lielākajā slimnīcā un vadošajā onkoloģisko slimību ārstniecības iestādē tiek būtiski uzlabota vēža un citu sarežģītu slimību diagnostika.

Jaunā iekārta, kas uzstādīta stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs”, ir īpaši piemērota onkoloģisko slimību diagnostikai. Ar to būs iespējams veikt arī tēmēto biopsiju, proti, ar speciālas adatas palīdzību paņemt no veidojuma vai aizdomīga rajona audu gabaliņu mikroskopiskai izmeklēšanai. Līdz šim Rīgas Austrumu slimnīcā šādas iespējas vispār nav bijušas, bet tas ir ļoti būtiski, piemēram, pie veidojumiem kaulos, kad ultrasonogrāfijas kontrolē šo manipulāciju veikt nav iespējams.

Datortomogrāfija kļūs pieejamāka arī pacientiem ar metāliskiem implantiem, jo tiek izmantota specializēta programma, kas novērš implanta radīto attēla kropļojumu, kas veidojas piemēram pēc abu gūžas locītavu endoprotezēšanas.

Pasākumā ir aicināti piedalīties arī masu mediju pārstāvji. Tikšanās stacionāra „Gaiļezers” kādreizējā uzņemšanas nodaļā, Hipokrāta ielā 2.

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Informācija atjaunota: 2019.01.11 - 11:42