Jūs atrodaties šeit

Gulošu un mazkustīgu pacientu tuviniekus aicinām uz bezmaksas lekcijām par aprūpes atvieglošanu

06.12.2018

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikā turpmāk divas reizes mēnesī notiks bezmaksas lekcija par ilgstoši gulošu un mazkustīgu pacientu aprūpi, kuras laikā mūsu slimnīcas pacientu tuvinieki varēs saņemt ergoterapeita padomus.

"Nelaime, kuras dēļ cilvēks nokļūst ratiņkrēslā vai nespēj piecelties no gultas, nekad nemaina tikai viena cilvēka dzīvi. Tā maina arī viņa tuvinieku dzīvi. Viņi bieži vien ir vēl lielākā izmisumā, jo nezina, kā tuvajam cilvēkam palīdzēt, kā par viņu pareizi rūpēties. Ergoterapeits ir speciālists, kas piederīgajiem var sniegt šīs zināšanas," skaidro Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva.

Izglītojošā lekcija "Ilgstoši mazkustīgu pacientu aprūpes atvieglošana" notiks katra mēneša 2. un 4. ceturtdienā no pulksten 13.00 līdz 13.50 Rehabilitācijas klīnikā – stacionāra "Gaiļezers" 2. stāvā, 14. kabinetā. Pirmā lekcija – jau 13. decembrī!

Lekciju vadīs Austrumu slimnīcas ergoterapeiti, skaidrojot un rādot tuviniekiem, kā par mazkustīgo cilvēku pareizi rūpēties, viņu grozīt un cilāt, tajā pašā laikā nekaitējot savai veselībai, kā izvēlēties piemērotus tehniskus palīglīdzekļus un pielāgot mājokli, lai atvieglotu dzīvi gan mazkustīgajam cilvēkam, gan ģimenes locekļiem, kuri par viņu rūpējas.

Lekcijai iepriekš obligāti jāpiesakās, zvanot uz Rehabilitācijas klīnikas tālruni 67042950.

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sociālo mediju speciāliste

Foto – Freepik

Informācija atjaunota: 2018.12.06 - 12:08